Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5297 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

Bunburistka
15.02.2014 5 z 5

Druhý díl opět skvělý ! Nemohla jsem oči odlepit od řádků. Stránky mi téměř protékaly pod rukama. Přála jsem si, aby se více projevil vztah mezi Katniss a Peetou, což se moc nestalo, ale Peetu jsem si opravdu moc zamilovala. A ten konec? Vyrazil mi dech ! Doporučuji :)

Mergirus
15.02.2014 3 z 5

Sice je tato kniha stejně čtivá jako první díl, ale co se týče zápletky, značně pokulhává. Hlavní hrdinka se zná s Hurikánem celou dlouhou dobu, ale teprve poté, co "předstírá" lásku k Peetovi, tak se projeví i její láska k Hurikánovi? To je trochu slabé.

JohnCZ
15.02.2014 5 z 5

Jedním slovem výborné. Dvojka je srovnatelná s jedničkou, ale dostavilo se přesně to, co jsem si přál při čtení prvního dílu. Více napětí, vyspělejší podání a větší psychologický nátlak. Knížka se pomalu rozjíždí, předchozí události v postavách stále rezonují a mají na ně určitý dopad, díky čemuž charaktery (Katniss zejména) působí mnohem uvěřitelněji. Potom zafunguje drsný dějový twist a nová výzva, která táhne děj rychlostí blesku až do strhujícího finiše, kde je jasné, že už není cesty zpět a já jsem zvědav, jak se Suzanne Collins rozhodla svou trilogii zakončit.

Culinka
12.02.2014 4 z 5

Spíš tak 4,5. Děj mě zase posadil do křesla a nemohla jsem se zvednout. Ale chvílema jsem se trochu ztrácela. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst trojku, protože ten konec je hroznej :-)

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

druhý díl je hrozně napínavý a ta myšlenka s hodinami v aréně byla dokonalá! A taky Finnick a Johanna a další postavy.. bylo to neskutečně dobře napsané..:)

reccal
10.02.2014 5 z 5

Druhý díl je o něco složitější, než první, ale stejně skvělý. Děj se dost motá kolem systému Panemu a narozdíl od jedničky také kolem vedlejších postav. Místo skupiny vyděšených dětí zde máme profi zabijáky, kteří žel bohu nemají zase tak velký prostor. Úžasné je ovšem vylíčení arény a jejich smrtonosných nástrah, musím se však přiznat, že raději, než opět "lesní" arénu, bych raději nějakou z popisovaných Haymitchem. Konec velmi nečekaný, ale nenásilný.

Adele02
07.02.2014 4 z 5

Úžasné. Tak takhle mě ještě nikdo nevypekl. (Chtěla jsem tě nenávidět, Johanno!)

Kmotr99
05.02.2014 4 z 5

O něco slabší než první díl. Trochu se to opakuje a další "strhující" souboj v aréně mě už tolik nechytl, možná proto, že byl moc sofistikovaný. Ale opět se to dobře čte.

Phoenix16.cz
03.02.2014 4 z 5

Od druhé knihy jsem čekala podobný scénář jako u první, protože nějakým spoilerům jsem prostě neunikla, a že se Katniss vrací do arény, jsem věděla předem. Proto jsem se obávala, aby autorka podruhé nedojila stejnou krávu. Naštěstí ne. Většina knihy se věnuje tomu, co předcházelo, než se hlavní hrdinové vrátili do arény smrti. V tomto díle se dovíme více z prostředí Panem a pomalu začíná být jasné, co bude hlavním námětem závěrečného dílu. To trochu ruší zážitek z boje z arény, protože je jasné, že se s Katniss počítá dál. Naštěstí se autorka vyvarovala opakování a konec Quarter Quellu je nečekaný jak pro Kapitol, tak pro čtenáře. A ano, třetí díl vpodstatě hned navazuje, takže jediné, co příběh přetrhává, je pokračování příště...

katerinad
02.02.2014 4 z 5

Moc dobré, tentokrát jsem měla jen málo spoilerů ohledně knihy co by tam mělo být a proto bylo čtení mnohem lepší, táhlo mě to pokračovat v četbě a přečetla jsem knihu i za kratší dobu, než první díl. Už se těším na četbu třetího dílu.

leduska
01.02.2014 5 z 5

Sice lehce předvídatelné u obou dílů, ale z druhé strany se mi to výborně četlo a bavilo mě to. Určitě si přečtu i trojku.

Listicka3253
29.01.2014 4 z 5

Opet vyborna kniha, strhujici dej, ale davam o hvezdicku min, protoze proste musim srovnavat s 1.dilem - a ten byl o trochu vydarenejsi. U 2. dilu mi to bohuzel chvilinku trvalo, nez me pribeh naplno pohltil. Okamzite jdu cist 3. dil a pak teprve prijde na radu filmove zpracovani:-)

antonio22
29.01.2014 2 z 5

Připadlo mi to jako nějaká telenovela...navíc závěr, který není závěr, ale úvod pro 3. díl. (Možná je kniha cílena na mladší ročníky, proto na mě nepůsobí.) Proti prvnímu dílu výrazný sešup dolů.

DarkFireflies
25.01.2014 5 z 5

Asi jsem jedna z mála, ale tahle kniha se mi líbila o dost víc než první díl. Děj mi nepřišel tak předvídatelný, nové postavy knize přidaly na zajímavosti... První polovina knihy je sice o něco méně čtivější a více se vleče, ale ta druhá to s přehledem vykompenzuje. :)

MaaaR@
24.01.2014 5 z 5

Na Hunger Games jsem si zkrátka vypěstoval závislost.

manau
22.01.2014 4 z 5

První díl se mi asi líbil o něco víc, ale uznávám, že to je asi tim, že se mi líbilo to jak byli v aréně a v první části knihy mi to přišlo tak nějak nezajímavé... Nemohla jsem se odhodlat se přes to překousat... Když jsem to ale zvládla byla jsem velmi nadšená, jediné co mě na knížce štve, je jak se Katniss pořád nemůže rozhodnout... Hurikána ráda nemám a víc fandím Peetovi, takže mám ráda ty části kde jsou jenom spolu a nikdo je neruší... ale jinak moc hezká knížka :)

Renka142
20.01.2014 5 z 5

Další úchvatná kniha, kterou musíte dočíst až do konce. :). Ze začátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale teď mám chuť se vrhnout na další díl

Kindle82
18.01.2014 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu s velmi nečekaným dějem. Film už se tak nedržel knižní předlohy.

renatamariya
14.01.2014 4 z 5

Lepší a mnohem zajímavější než první díl.

IvcaK98
13.01.2014 5 z 5

Docela mě zajímalo, jak bude autorka pokračovat - vždyť Katniss i Peeta si už arénou prošly, ne? I když jsem něco takového čekala, v momentě, kdy oznámili Čtvrtohry se mi chtělo někoho zabít ( vlastně ne někoho - prezidenta Snowa ). Přestože si myslím, že první díl každé série je vždycky v něčem nejlepší, Vražedná pomsta jedničku v některých ohledech překonala a opět nám nabídla něco neočekávaného, přišla s další várkou podrazů od Kapitolu a ještě víc vystupňovala napětí mezi Katniss a Peetou ( nebo Katniss a Hurikánem? ). Škoda, že se v podobném duchu nenesla i trojka.