Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5055 596

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Babu002
Babu002
15.01.2021 5 z 5

Poslední díl super.
Jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.
Postavy jsem si oblíbila hned na začátku první knihy.
Už se těším až se vrhnu na Balady o ptácích a hadech! :)

Taufa
Taufa
07.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 84 %! Na to, že jde o poslední díl série, tak příběh nijak nepolevil, konec mi přijde promyšlený od počátku psaní celé série. Je to krásná kniha, DOPORUČUJI!

VeruMalfoy
VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dokázala mě na konci i rozslzet, na rozdíl od předešlých dvou dílů. Celkově se mi příběh dostal hluboko pod kůži. Byl promyšlený a plný emocí. Navíc ukazuje, co se stane, když se moc v rukách každého z nás vymkne kontrole a pohltí nás, ať už máme na začátku sebelepší úmysly.

Bethanee
Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Moderní George Orwell se sympatickými postavami a hlavní hrdinkou, která nikdy nechtěla být hrdinkou. Originální příběh a dobře se to čte.

Lea_41
Lea_41
03.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Přečteno jedním dechem. !!Spoiler!!!
Přoč museli Finnick a Prim zemřít? Proč? Proč.. ???? Je mi líto Katniss. ????

josef2900
josef2900
30.12.2020 4 z 5

Asi nejlepší díl z celé série plný nečekaných zvratů. Smutné zakončení trilogie hladových her.

Mášenka31
Mášenka31
08.12.2020 4 z 5

Přecházíme do úplně jiného světa s Katniss jako zuboženou troskou. Třináctý kraj přináší trochu více momentů, nad kterými je třeba raději nepřemýšlet - jako jak fungují, kolik mají obyvatel, proč dělají co dělají atd. Celý tým tvořící se kolem Katniss nemá tolik šťávu a přestože tempo by se mělo spíše stupňovat, stanguje na zvláštním levelu.

Poslední díl uzavírá kruh popisu zkorumpované společnosti, která si sáhla na vlastní dno.

*SPOILER*

Těžko říct, jestli by Hunger Games neseděl jiný konec, než přeslazený happy end pro Katniss. Ale bráno kolem a kolem, asi je třeba v sobě uchovávat naději, že i když nás svět kolem zlomí, protáhne blátem a rozmáčkne vás jako otravnou mouchu, pořád se dokážeme vzepřít svému osudu a žít. Žít šťastně.

Táhnoucí milostný trojúhelník se nám rozpadá před očima. Šlo by ho vykreslit lépe, možná méně dětsky a zaměřeno na teenagery, ale je to young adult, tak můžeme takové nedostatky odpustit. Že si Katniss nakonec vybrala Peetu je poklona laskavosti.

*KONEC SPOILERU*

Nakonec je třeba Hunger Games číst jako extrémní pohled na společnost zuboženou natolik, že se jí úplně přesunuly morální hodnoty. A měli bychom doufat, že nás nečeká podobný osud.

monika0356
monika0356
20.11.2020 5 z 5

Miluji tuto serii!!

Lučina7
Lučina7
17.11.2020 3 z 5

Tento díl mi přišel nejslabší a myslím, že také proto, že jsem od něho nejvíce očekávala.

MyBookWorld
MyBookWorld
14.11.2020 4 z 5

Konec knihy byl pro mě nečekaný. Čekala jsem, že Katniss buď zemře nebo bude žít ve slávě šťastně až do smrti. Takže za mě byl závěr tak trochu nijaký.
Děj byl napínavý, ale taky mi vadilo neustále psychologické rozbory a bilancování Katniss - jestli si vybrat Peetu nebo Hurikána, jestli se rozhodla správně a nebo ubližuje lidem atd. Ale jinak celá série geniální :)

Misha11
Misha11
13.11.2020 5 z 5

Skvělý zakončení příběhu, ocenila bych trochu rozvinutější konec, ale i tak se mi to dost líbilo.
A filmy jsou taky fajn!

Fortuna7
Fortuna7
25.10.2020 4 z 5

Nejslabší díl série ale pořád super...

VéjaTarabová
VéjaTarabová
09.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak a je to tady. Tohoto okamžiku jsem se bála. Konce této naprosto skvělé triologie. Aspoň že poslední díl jsem si užila naplno. Moje fantazie pracovala na plné obrátky a já tak prožívala každičký okamžik. Autorka to stejně jako Peeta se slovy umí. Mými oblíbenci se stali Katniss, Finnick, Diod, Johanna, Hurikán i mnoho dalších. Ovšem úplně nejvíc ze všech Haymitch, tím jak se vyjadřuje i prezentuje. To co se stalo Prim se mnou ani tolik neotřáslo, nestihla jsem se s ní nějak moc sblížit. Avšak všech obětí z oddílu 451 mi bylo hrozně líto. Atmosféra po celý příběh byla opět naprosto fantastická. Jediné co mě naprosto zklamalo byl epilog. Něco tak hnusně šťastně obyčejného jsem dlouho nečetla. Ty dvě stránky byly to nejhorší, co kdy autorka napsala. Byla bych mnohem radši, kdyby nikdy nevznikly a příběh zůstal klidně i otevřený. A to otevřené konce nesnáším.

,,Natahuji ruku a hořečně se dotýkám blikajícího zeleného světla. Někdo se zastavuje vedle mě. Finnick, s napjatě staženými svaly. Jistě, kdo jiný? Protože jen vítěz Hladových her okamžitě vidí totéž co já. Arénu plnou pastí ovládaných neviditelnými tvůrci. Finnick přejíždí prsty po červeném světle nad virtuálními dveřmi. ,Dámy a pánové...' Promlouvá tichým hlasem, ale já dokončuji větu hlasitě na celou místnost. ,Nechť sedmdesáté šesté Hladové hry započnou!' "

Sixtinka144
Sixtinka144
03.10.2020 5 z 5

A už jsme zase ukonce. Mně se chce vždycky až brečet, když dočtu celou trilogii, protože vím, že se k ní zase v nejbližších několika letech nedostanu. Celý tenhle svět je naprosto dokonale promyšlený, postavy jsou až mrazivě reálné a v jednu chvíli někoho nenávidíte a v druhou ho milujete. Takové jsou Hladové hry. Poslední díl je opět napínavý, zajímá nás, jak to dopadne s Katniss a s Panemem. Musím přiznat, že jsem si některé pasáže nepamatovala vůbec, občas jsem měla pocit, že mi někdo podstrčil updatovanou verzi knihy :D Konec knihy jsem samozřejmě jako vždy oplakala ( stejně mě nejvíc dostává ta koncová scéna s Pryskyřníkem a Katniss) a naprosto užila. Celá séie za to opravdu stojí a opravdu si ji musíte přečíst.

Janadvorackova
Janadvorackova
03.10.2020 2 z 5

Tento díl mě bavil ze všeho nejméně. Romantická linka byla trapná, lidé se kolikrát chovali "fakt divně."
Během čtení jsem též shlédla filmy, z nichž nejlepší byl asi ten druhý.
Jinak je ale celek ze zatím přečtené YA asi nejpřijatelnější.

retro.saurus
retro.saurus
17.09.2020 3 z 5

Nejslabší díl série. Postavy bez rozmyslu pobíhají sem a tam, až mi chvílemi přišlo, že autorka sama neví, jak příběh pořádně uchopit. Dospělí se chovají spíš jako děti, pořád se o něčem dohadují, což působí docela směšně. Samotná válka je popsána tak nereálně, že ji prostě nejde brát vážně. Na druhou stranu mě fakt potěšil konec. Celou knihu to směřuje k jasnému a přímému konci. To se naštěstí nekoná a tím se pro mě kniha stala vcelku důstojným zakončením této trilogie.

Nel-ly
Nel-ly
15.09.2020 4 z 5

Hladové hry skončily, nebo že by se jen aréna... přesunula?
Hlavní náctiletí se stávají reklamou na politický přerod Panemu a ukazuje se, ke jsou hranice žánru young adult, přes které už prostě nejede vlak. Je to nedotažené. Svět se autorce lehce rozpadá pod rukama i tím, že série díky němu nepůsobí úplně konzistentně.
Přesto... oceňuju závěr (a to včetně epilogu), který ukázal hloubku psychologického přerodu postav. Za mě jako celek výborná série, ale závěrečný díl zdaleka nejslabší.

akcive11
akcive11
04.09.2020 5 z 5

Miluju miluju miluju :)
Obdivuji autorku, že dokáže vymyslet a napsat smyšlený příběh, který vás upoutá do posledního slova. V dnešní době již pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by neznal Hunger Games.

Ani832
Ani832
31.08.2020 5 z 5

Úplně nevím, co k tomu říct.
Tenhle díl mi přijde jako nejlepší ze celé série, je to fakt silný kafe (ne, že by ty předešlé knihy nebyly).

Jo, a to že Sílu vzdoru považuju za nejlepší díl, je tak trochu unpopular opinion, co?

Kniha je nabitá akcí, nudit se rozhodně nebudete. V tomhle dílu se autorka nebojí ani zabíjení postav, kterých tady skoná vcelku dost.

Na to, že se v HG vyskytuje milostný trojúhelník, a ten nepatří k věcem, které bych měla zrovna ráda, mi překvapivě nevadil.

Každopádně se neskutečně těším na prequel jménem Balada o ptácích a hadech! O Snowovi se toho chci dozvědět víc, jelikož je to vážně zajímavá postava a záporák.

Podtrženo sečteno: Hunger games považuju za skvělou sérii a dystopii, a jsem moc ráda za to, že jsem si ji konečně přečetla. Se zakončením série jsem spokojená a jednoduše... doporučuju si sérii přečíst.

Garous110
Garous110
29.08.2020 3 z 5

Konec byl pro mě jedno velké zklamání... Ale když ho pominu, tak to bylo pěkné poctění