Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5074 599

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Sosyk
15.04.2014 5 z 5

Nechápu to, ale poslední dobou se mi stává, že mi autoři nekompromisně vraždí moje oblíbené postavy... proooč??? :D Jinak... konec byl na můj vkus trošku moc rychlý, naopak na začátku se mi to zase chvílemi až moc táhlo. A od té doby, kdy se na scéně ukázal Peeta a "bojoval" sám se sebou, jsem každou chvilku potřebovala kapesník. Jednoznačně všem doporučuju přečíst si to! :)

Schullerka
08.04.2014 3 z 5

Osobně se mi líbil nejvíc první díl trilogie a potom už to další díl nepřekonal, tenhle byl pro mě asi nejslabší. Asi mi nesedlo přeskočení z her do války. Moc se mi nelíbilo, že se rozhodná Katniss změnila v určitých situacích na zmatenou, nevyrovnanou... ale asi to k tomu patří. Konec mě trochu překvapil, což je k plusu. Tak či tak jsem ale celou sérii přečetla s chutí. :)

trynitrix
06.04.2014 5 z 5

Je fakt že jsem první a druhý díl nečetla ale viděla film, zvědavost byla větší jak to opravdu dopadne takže trojku jsem si sehnala a dala se do čtení. Chvíli jsem byla nějak mimo jak trojka navazovala a co jsem si pamatovala z filmu dvojky jelikož film nějak vdycky odbočuje od pravdy. Kniha byla užasný popisy příběhy děj uplně všechno, jsem ráda že jsem si to přečetla až na ten konec hodně překvapujcí myslím že by mě to vcelku ani nějak nenapadlo že to takhle dopadne ale dobrý. Tak ted jen o5 čekat na kino :-D ale knihu to jako vždy nepřepčí.

KikiEli
02.04.2014 5 z 5

Opět parádně napsané. :) myslím, že k těmto knihám ani nemá cenu nic dodávat.. to se prostě musí přečíst.. :)

veronika3645
31.03.2014 5 z 5

Tak tohle je, vážení, nejlepší díl celé série! Collinsová svůj krvavý teen román posunula na úroveň válečného utopického dramatu a tak to mám ráda! Žádná zbytečná omáčka kolem, pěkně podané zoufalství a totalitní prvky překrásně doplňují celkové vyznění něčeho, co mi nápadně připomíná Orwella a jeho Oceánii... Můžeme si tu všimnout hned několika paralel. Například Snow je Velký Bratr jak vyšitý (až na to, že existuje, samozřejmě) a Třináctý kraj je něco jako Goldstein. Jeden rozdíl tu však je; v románu 1984 není narušeno mocenské status quo, celá ideologie je příliš dokonalá. Oproti tomu se v HG zhroutí celý systém jako domeček z karet a to stačí pouze jeden šíp! Prostě a jednoduše za 5 a budu se jen modlit, aby filmová verze nebyla jen remakem na Zachraňte vojína Peetu...

Edona
28.03.2014 4 z 5

Síla vzdoru je nejslabší ze všech tří dílů, avšak nic se nemění na kvalitě děje. Je to opravdu čtenářský prožitek.. jenže takový prožitek bez delšího trvání. Postupem času zjistíte, že kromě onoho prožitku si z knížky nic dalšího neodnesete. Jediné co opravdu musím vyzdvihnout je epilog, který jasně ukazuje, že ač jste prošli arénou, nenechá vás to bez poskvrnky.

MonisPop
25.03.2014 5 z 5

Tato kniha přinesla mnoho zvratů a vše dopadlo, jak jsem si přála. V samém závěru knihy je text sice velmi zmatený, ale to je asi způsobeno myšlenkami hlavní hrdinky. Je mi líto, že se autorka trochu vice nerozepsala o konci, tak doufám, že se toho dočkám alespoň ve filmu. Kniha je skvělá a nejde ji prostě nechat ležet už kvůli zjištění, jak to všechno dopadne.

CHB-SPQR
11.03.2014 5 z 5

podle mě je nej konec

pkr
09.03.2014 2 z 5

Nesmysl. Po ucházející jedničce přes téměř stejnou dvojku se dostáváme ke zbytečné trojce. To je tak, když má autor nápad a snaží se z něj vyždímat nejvíc, tak začne psát nesmysly. Stačil by bohatě jeden díl Hunger Games. Zbytek je už jen omáčka a snaha o nějakou antiutopii. Hlavní hrdinka je navíc v posledním dílu nerozhodnější než kdy předtím, a tak se čtenář neustále točí v kruhu jejích myšlenek nad tím či oním chlapcem. Dočteno s nechutí a s ať-už-je-konec-vidinou. 2/5

Radzha
06.03.2014 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knížek a vůbec celá série je super. Zvraty v psychice postav a vůbec celkově v ději mě nadchly.
Ano, souhlasím s lidmi, kteří říkají, že začátek knihy je táhlý, ale rozhodně to knížce neublížilo. Ba naopak. Děj se neodehrává v aréně, což je super, i když to není zas tak docela pravda.
Nemyslím si, že je tato knížka nejslabší z celé trilogie. Podle mě je horší dvojka. Jelikož dvojka nenabídla nic nového. Jen čerpala z příkladu fantastické jedničky. Trojka se ubírá trošku jiným směrem, což se některým lidem nemusí líbit.
Prostě jedna z nejlepších knížek a sérii, které jsem četl. Tečka.

JohnCZ
01.03.2014 4 z 5

(Předem upozorňuji na drobné spoilery.) Těším se na filmové zpracování. Opravdu. Mockingjay je naprosto ideální kniha na hollywoodský blockbuster. Je nenáročná, ale velmi chytlavá, je plná akce a emocí a čtenáře nepustí, dokud ji nedočte. Vadil mě na ní ovšem fakt, že je velmi, ale velmi zkratkovitá. Zatímco první polovina se rozjíždí poměrně pomalu a líbilo se mi, jak na Katniss dopadají všemožné emoce, v druhé polovině jsem měl pocit, jako kdyby autorka chtěla příběh rychle zakončit a závěrečné zrychlené dobývání Kapitolu a následné skákání v čase mě mrzelo. Každopádně knížka je nabitá zvraty, děj se žene vpřed neskutečně rychle. Možná jen v závěru je těch hysterických myšlenek na sebevraždu zbytečně moc. I když, kdo by se Katniss divil po tom, co prožila. Kompletní alternativní historie Panemu se už asi ale nedočkám.

Půjdeš se mnou
ptám se tence...

akneellll
26.02.2014 5 z 5

Poslední díl mně přišel nejslabší z celý trilogie. Knížka mi přišla napínavá až v poslední části knihy ;), v ostatních částech mi občas přišlo, že se příběh hrozně táhne.

TheMajkee
25.02.2014 5 z 5

Ačkoliv se tu mnozí shodují v tom, že se jedná o nejslabší díl, tak já jsem zásadně proti. Jediný důvod, proč všem přijde tento díl jiný je ten, že už se děj neodehrává v aréně a netočí se to celé kolem her. Síla vzdoru je ovšem těžká depka, od začátku do konce spojená písní Oběšencův strom. Celý styl vyprávění je tak sugestivní, že jsem na vlastní kůži pociťoval všechnu bezmoc, naštvání - zkrátka všechny pocity, které se v knize objevují. Nejedná se sice o díl, který by měl největší koule - to byla podle mě Vražedná pomsta, ale i tak je tu spousta zvratů a nečekaných událostí a celá trilogie se tím zakončuje velmi důstojně.

Alex.Barunka
25.02.2014 2 z 5

Po závěrečném díle jsem sáhla okamžitě po přečtení druhého. Autorka nechala otevřený konec a já jsem se nemohla dočkat pokračování. Mou radost však brzy vystřídala nechuť. Nenadchl mě nápad Třináctého kraje v podzemí asi tak jako Katniss. I ona má ráda volnou přírodu, a tak pro nás bylo těžké vydržet a nepřeskakovat stránky (čemuž jsem se nakonec nevyhla a stránky jsem rychle přeskakovala).

Nelíbila se mi myšlenka, že by se Katniss měla stát opět něčí figurkou na bojovém poli. Od čeho se lišil Kapitol a Rebelové? Obě strany vraždili, bombardovali, vytvářeli kampaně a mysleli na Hladové hry. Netrpělivě jsem vyčkávala situaci, kdy se na scéně konečně zase objeví Peeta, kterého jsem si tak oblíbila.

koki.veru
24.02.2014 5 z 5

Tento díl mi připadal jako nejslabší. Pořád mi připadalo, že na něco čekám a ono to ne a ne přijít. I přesto krásná knížka, kterou jsem přečetla během pár dnů.

Listicka3253
22.02.2014 3 z 5

Bohuzel se nevyhnu srovnani s predchozimi dily a tento z toho vychazi jako nejslabsi. Neni tak chytlavy, misty mi dej prijde prekombinovany, prvni pulka knihy me nebavila skoro vubec. Zaver je celkem ctivy.

Peťulka3
21.02.2014 5 z 5

Já k tomu ani nemám co dodat....je to super příběh :)

Culinka
20.02.2014 3 z 5

Na knihu jsem se hladově vrhla, protože mě zajímalo, jak to vlastně všechno dopadne. Ale nakonec dávám jen tři hvězdičky. Místy mi přišel příběh hrozně zmatený, chvílema mě to vážně nebavilo, pak jsem zase hltala každé slovo. Katniss mě dost mrzela, ale co čekat, po takových zážitcích. Zatím mám rozpoluplné pocity a pořádně nevím, co si myslet.

vlcice326
19.02.2014 5 z 5

Sice je to jen knížka,ale takové zacházení s lidmi...strašné.Bohatí Kapitolané měli zábavu z lidí z chudších krajů.V této knížce se to konečně díky Katniss otočilo.Katniss rozpoutala revoluci,při které několikrát měla namále.Fakt pěkná knížka o schovávání ale i statečnosti mladé dívky.
Přečetla jsem si to,protože jsem byla nadšená z filmů a chtěla jsem vědět jak vše dopadne.Nyní jsem nadšená i z knížky.

MaaaR@
17.02.2014 4 z 5

Poslední díl se dost liší od předchozích, celkově působí tak nějak beznadějněji. Přiznám se, že jsem nečekal, že revoluce nabere takovýhle směr a ke Třináctému kraji (a hlavně prezidentce) jsem pojal těžkou nenávist prakticky od začátku. To mělo za důsledek, že jsem nefandil ani jedné straně a doufal jsem, že okolo Katniss se zformuje nějaká třetí, vítězná strana. No, nestalo se, a i když úplný konec se snaží evokovat určitou formu happy endu, já jsem tedy knihu zaklapl s hodně stísněným pocitem.

Co mi na druhou stranu hodně vadilo byla spousta nevysvětlených a nedořešených věcí, stejně tak jako malý prostor pro některé postavy.