Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Miladad
09.05.2020 5 z 5

Vlastně mi ty knížky připomínají 1984 - svět, kde by nikdo z nás nechtěl žít a kde dokážou každému na míru vymyslet tu nejhorší mučící metodu. Přečetla jsem všechny tři knížky jedním dechem. Ikdyž od začátku jsem měla pocit, že se tam prostě děje moc věcí a některé jsou prostě proto, aby čtenáře vystrašily nebo ohromily, nakonec jsem si i pobrečela, chvílema četla se zatajeným dechem a strachem co bude dál a jak to dopadne a dost zvratů v trilogii je opravdu nečekaných. Zajímavá je hlavní hrdinka s její povahou, kterou se čtenář jen těžko snaží rozklíčovat. Jedna z věcí, co mě zaráží je jak může autorka vymyslet tolik hrůzných situací, které hrdiny potkávají. Na film se nechystám, nechám si své představy, kde není zase tak moc krve. Knížky každopádně doporučuji, pokud nemáte problém s pesimistickými vizemi budoucnosti.

Wisha
08.05.2020 4 z 5

Jsem bohužel jedna z těch, kteří nejprve viděli filmy, ale přesto jsem nadšená. Jediné, co se mi nelíbilo, je styl vyprávění - moc mi nesedí knihy v přítomném čase, a taky Katnissina nezaujatost prakticky pro cokoli byla trochu frustrující a depresivní, ale i tak jsem si knížky užila. Perfektně tam vysvětlí to, co běžný divák nepochopí.

Viky27
06.05.2020 5 z 5

Za mě super

Atak
10.04.2020 5 z 5

Asi se najde málokdo by neviděl toto dílo zfilmováno, i tak stojí si jej přečíst

EnaryFeniel
10.04.2020 5 z 5

Knížka mě moc bavila, je ještě lepší než filmy. :) Půjčila jsem ji kamarádovi a bála jsem se, za jak dlouho ji uvidím. Do týdne byla spokojeným čtenářem navrácena. :))

Edera
08.04.2020 4 z 5

Postkatastrofická literatura mě zajímá, kvůli dramatickým situacím, které rozehrává a kvůli množství témat, které v člověku rezonují. Hladové hry jsou však více než jen knihou jednoho tématu. Je to současně akční dobrodružství, romantická kniha o dospívajících i kniha o totalitě, propagandě a moci médií, které ovlivňují životy a myšlení lidí. Média mají i v našem životě velkou roli a je třeba si to uvědomovat, i když v této trilogii jsou až symbolem útlaku a upravených pravd podle toho, jaké pravdy se mocným zrovna hodí divákům ukazovat.
Knihy jsou přesvědčivé. Když jsem knihy četla, měla jsem pocit, že jsem tam přímo byla spolu s hrdiny, což je velké plus každého díla.
A proč se soubor děl jmenuje zrovna Hladové hry? Nedostatek jídla je tady jedním z hlavních atributů, kdy se upracovaným davům nedostává ani chleba a pár vybraných jedinců žije v přebytku jen díky tomu, že se narodili v Kapitolu. Hry, to není jen krutá zábava v gladiátorské aréně, přenášená na obrazovky do celého světa. Katniss musí často něco předstírat a umět si na něco hrát, aby u diváků v prvním díle uspěla. Předstírá lásku, kalkuluje, protože bitva není jen o použití fyzické síly. Hrát se musí i po skončení soutěže. Vítězové her vlastně nejsou žádní, i ti, co boj na život a na smrt přežili, mají potom často postraumatické poruchy a prožitá traumata se s nimi vlečou i po skončení her, zbohatnutí, popularitě. Hry jsou každodenní dramata a traumata, které postavy musí umět vést, aby přežily.
Hunger games není jen zábava pro náctileté, je to příběh, který přináší mnohé bonusy navíc. Zaujalo mě to, i když ta romantická linka byla někdy přeslazená až moc, válečná linka mě strhávala víc.
Myslím, že tahle kniha bude populární ještě další léta, na ní se nedá snadno zapomenout.

ANDY403
03.04.2020

Tuto knihu jsem četla a ne jenom jednou:) Je velmi poutavá a nikdy nevíte, co se stane. Mezi mé nejoblíbenější žánry se řadí dystopie a akční a HG splňuje oba dva. Viděla jsem několikrát i filmy a vůbec mě nezklamaly, ikdyž tam byly nějaké nedostatky. Mrzelo mě, když zemřeli mé oblíbené postavy (PRIMROSE, CINNA, FINNICK..), to jsem nevydýchala:)
Autorka píše velmi poutavě, a proto jsem si od ní přečetla již zatím dva přeložené díly ze série Letopisy Podzemě a to mě také velice bavilo a moc doporučuji.

knih0molka
29.03.2020 5 z 5

Tato sci-fi byla naprosto úžasná, film sice celkem o ničem, řekla bych, ale kniha? Dokonalost! První díl byl naprosto skvělý, tento typ knih se mi moc líbí, nedivila bych se, kdyby náš svět tohoto popisu autorky takto v budoucnu dopadl, strašně moc se mi líbilo zpracování knihy a děje. Druhý a třetí díly už byly trochu slabší, ale taky skvěle napsané. Rozhodně doporučuji přečíst. :D

Mi--LADA
22.03.2020 5 z 5

První díl je nepřekonatelný. Slupla jsem ho rychle a nadšeně jako malinu. Ostatní knihy už nemají takový spád, dobrodružství a drive, je to už oproti jedničce přecejenom trošičku slabší, i když jsem to prostě musela dočíst. A s chutí.
Příběh znám z filmů, v knihách se mi líbilo, že jsou více rozvinuté pohnutky postav. Z jinak dobrého filmu jsem například úplně nepochopila, proč Katniss najednou tak lehce "dala přednost" Peetovi před Hurikánem, s nímž měla dlouholetý vztah, proč přitom k Peetovi byla tak dlouho odměřená a pak se k němu najednou vinula a tak dále. Takže knihy jsou o chlup lepší a více objasňují. Každé dílo má ovšem něco do sebe.
Na YA je to propracovaný, nadprůměrný příběh, má v sobě zajímavé myšlenky a přitom pobaví. Do příběhu jsem se dobře vžila. Patří k nezapomenutelnějším knížkám.

mirec88
06.03.2020 5 z 5

Táto trilógia si ma úplne získala, nakoľko sci-fi milujem a filmy sa dosť podobali knihe, tiež sa mi páčili, ale kniha je kniha. Proste, skvele vystavaný dystopický svet, akurát ma prekvapil osud jednej postavy, ale nechcem spoilerovať. Samotný záver bol úžasný, výborné a napínavé ukončenie.

Allena24
02.02.2020 4 z 5

Komplet jsem si půjčila v knihovně v podobě audia. Knihy načetla Tereza Bebarová skvěle. Příběh byl napínavý. Jen dost brutální. Možná to mladší čtenáři tak nevnímají, ale mně to vadilo.

Izy
29.12.2019 5 z 5

Pro mě úplně nejlepší v tomhle žánru post-apokalypsy.Ačkoliv místy,přeslazené,nereálné, ale...Dost často mi bylo líto Peety a uronila jsem nejednu slzu.Ale celé jsem četla dvakrát zatím a jistě se vrátím.Patři k mým oblíbeným....Jednou jsem četla komentář typu,jak negativně může kniha,nebo filmové spracování ovlivnit děti...jako že budou chtít po lese běhat s klacky a primitivnímy napodobeninamy zbraní,tohle máme fakt za potřebí?!...A já jsem si řekla...Co??Tohle fakt někdo může myslet vážně?Ja tedy radši budu aby mé dítě běhalo po lese s klackem v ruce a učilo se poznávat rostliny,stromy a podobně na vlastní oči,než u PC,nebo TV...zZ mě skvělá kniha a jestli pomůže děti "vyhnat" do přírody tak 2hvězdy navíc.

onRock
27.12.2019 2 z 5

Za mňa podpriemerná i keď zrejme veľmi populárna knižná séria s nedôveryhodnou psychológiou a správaním sa postáv a zbytočnou brutalitou. Možno keby bola trilógia skrátená tak o 70% monológov hlavnej hrdinky, ktorá sa vôbec nevyzná sama v sebe, hodnotenie by bolo vyššie.

Lucka1355
31.10.2019 4 z 5

Triologie Hunger games patří mezi mé nejoblíbenější, který jsem kdy četla. trilogie Hunger games jsem přišla v reklamě v televizi na první díl a ihned mě to zaujalo a tak jsem se na film podívala a ihned jsem si musela pořídit i knižní první díl. Na této teologii se mi nejvíce líbí to ,že je velmi originální zajímavá a napínavá.
Proto doporučuji všem věkovým kategoriím,nurčitě nebudete litovat když si trilogii přečtete.

zaandulee
27.09.2019

Úžasný námět, velmi dobře se to četlo. Nejlepší byl 1. díl, ale i ostatní byly velmi dobře napsány.

Lucuschka
08.09.2019 5 z 5

Velmi zajímavý námět a opravdu hezké zpracování bez přehnané brutality, ačkoliv jde o prostředí bojových her, bitev v aréně i války v rámci Panemu - trocha romantiky, napětí i happyendu také ve správné dávce. Doporučuji tedy si přečíst nejen mladším čtenářům ;-)
Překvapivě příjemné čtení - i pro pro mě nezrovnanejmladšíročník čtenářku :-D

Plechy1
27.08.2019 5 z 5

Výborná trilogie, která vás chytne za srdce a nepustí. Obálka je něco skvostného a pokud jste fanouškem Hunger Games, tak tuto knihu musíte mít doma.

lucie7492
12.08.2019 5 z 5

Moc mě bavily, hltala jsem každou volnou chvíli a následně shlédla všechny filmy. Prožívala jsem každé hladové hry s nimi, těšila se z úspěchu a byla nervózní v každé zápletce. Trochu zvláštní konec, který by se zasloužil lépe zpracovat a možná rozvinout. Ale není to vada na ztrátu hvězdičky.

Lunox
30.07.2019 5 z 5

Skvělá série se strašně smutným koncem.

Nikollinka
13.07.2019 5 z 5

Tato trilogie mě moc bavila! Ráda si přečtu znovu a kupodivu mi přijde fajn i filmové zpracování.

láska boj o přežití zfilmováno americká literatura reality show pro dospívající mládež (young adult) postapokalyptické romány

Suzanne Collins
americká, 1962