Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

adelinka
16.03.2014 5 z 5

knihu som priniesla najprv pre dcéru, ale keď bola doma tak som sa do nej pustila aj ja.....na prekvapenie má dej chytil, film som nevidela, ale keď som s dcérou porovnávala knihu a film, tak sa vydarilo jedno aj druhé.....dej bol napínavý, len neviem prečo som záver knihy očakávala inak....

Poutnice
05.03.2014 5 z 5

nejdřív jsem viděla film a ten mě zase tak moc nezaujal...když jsem zjistila, že je kniha, začala jsem se po ní shánět a sehnala jsem ji v okamžiku, kdy jsem viděla druhý díl film. Ze začátku jsem byla kapku otrávená, protože jsem se nemohla přenést přes horlivost překladatele, který přeložil i jména, která šla (Hurikán a spol.), u druhého dílu jsem nad tím už mávla rukou, ve třetím se nad tím ani nezamýšlela.
První část jsem přečetla během dvou dní a hned jsem si pustila znovu film, protože jsem chtěla srovnání - a že toho bylo. Když jsem v prvním kole film sledovala ještě míň než napůl, o nic jsem nepřišla. Druhý díl knihy už byl složitější. Díky němu jsem pochopila spoustu "výkřiků do ticha", kterých je film doslova přecpaný. A je to jen na jeho škodu, protože kniha je opravdu skvěle napsaná.
Třetí díl byl hodně složitý (ne na čtení, ale situací), měl spoustu záležitostí k dořešení a musím uznat, že všechno nakonec dopadlo nad očekávání dobře.
Kniha ve mě zanechala hluboký otisk - ne kvůli vztahům hlavních hrdinů, ne kvůli konci nebo začátku, ale kvůli samotnýmu příběhu. Rozhodně si ji pořídím (i když nejdřív se podívám, jestli v těch samostatných dílech přece jen nejsou jména ve svém původním znění)....

Nicol González
26.02.2014 5 z 5

Nejlepší knihy co jsem kdy četla!! První mě dostala od první stránky a děj jsem prožívala s Katniss a s Peetou. U druhý jsem musela potlačit slzy a třetí... no, třetí kniha se mi až tak nelíbila, ale aspoň konec byl dobrý :) Všem doporučuju tuto užasnou trilogii. Hunger games forever ♥

Andy74
25.02.2014 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená!! První díl se četl sám, ten druhý jsem přelouskala také docela rychle. V opojení jsem se nutně musela podívat i na první díl filmu ( bohužel mě moc nenadchl, přišlo mi, že je takový osekaný a že kniha byla věrohodnější). Bože, jak já byla otravná, když jsem dokola vyprávěla svému okolí o Hunger games :o))))
Ovšem ta třetí část, ta je pro mne "ořech" doteď. Nechci se rozepisovat o tom, co mi vadilo, mám v hlavě chaos. Nedokázala jsem se udržet děje, absolutně jsem se neorientovala.
Zasekla jsem se a bohužel se mi Katniss stala nepříjemnou. Snažila jsem se věnovat se i dalším postavám ...Peetovi, Hurikánovi ... ale pořád byli nějak zastíněni hlavní hrdinkou....
Knihu jsem měla půjčenou a dnes ji vrátila zpátky majiteli. Nevrátím se k ní. Snad si to časem v hlavě srovnám a možná svůj komentář doplním, nebo poopravím.

Terry11
12.02.2014 4 z 5

Antiutopický příběh jak vyšitý. Totalitní společnost, nikdo nemá svobodu, všichni se bojí. jen moderně zpracované, pan Orwell by koukal. A přesto mi tam něco nesedí, asi ty děti. To nesmyslné umírání malých puberťáků. Nevím. U nás stačila jedna malá zmínka, že při manifestaci zemřel student, a byla revoluce. Promiňte mi tu analogii, vím, že to není jen tím, ale myslím, že to heslo z roku 89 - nenecháme si bít naše děti - trochu vypovídá.

kapllu
30.01.2014 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY Celá trilogie je nesmírně čtivá, to bez debaty. Prvnímu dílu nemám moc co vytknout, i když více propracované charaktery by určitě neuškodily, což platí i pro ostatní díly (třeba Snow, Coin, Cinna,...). Škoda, že často byly podle mě důležité/zajímavé události zmíněné jen tak mimochodem a pokračovalo se o x dnů či týdnů později. Děj je sice celkem logický, ale taky nedovysvětlený (proč Boggs řekl Katniss, ať zabije Peeta; trochu víc informací o Coinové, hlavně kdo všechno věděl a souhlasil s jejími pohnutkami) a příliš se snažil šokovat (proč zemřel Finnick, to bylo úplně zbytečné; hry pro děti z Capitolu? to jako vážně??). Taky moc nechápu, proč by Peeta byl prohlášen za zrádce - jen kvůli tomu, že řekl, že válka by měla přestat? To snad není zrada, naopak to sedí k jeho povaze. A tím celým se ještě prolíná neschopnost hlavní hrdinky udělat si pořádek ve svých citech. To se ještě dá přestát v prvních dvou dílech, ale když ani ke konci třetího neví, co se sebou, už to je dost otravné. A Peetovi ani Galeovi to očividně moc nevadí, jen tak čekají, koho si teda vybere.

adambílek
29.01.2014 5 z 5

Nejlepší knižní trilogie kterou jsem kdy četl. Nečtu moc rychle ale tuto knihu jsem dočetl za týden. Další 2 dny jsem o ni musel přemýšlet než jsem se rozhodl přečíst si ji znovu. Pokuď máte rádi lukostřelbu, revoluci a budoucnost tak si přijdete na své. Doporučuji všem, rozhodně stojí za přečtení.

Habalova02
20.01.2014

Zbožňuji Hunger games,zamilovala jsem si celý příběh i životy postav v této knize.Je nemožné se od knihy odtrhnout..zkrátka jedna z mých nejoblíenějších..akorát když jsem to četla poprvé,tak jsem byla v šoku,že autorka nechala zemřít ve třetím díle i Finicka Odeira..zdál se mi v příběhu celkem podstatným přítelem Katnis.

Andžin
19.01.2014 4 z 5

Komplet jsem přečetl jedním tahem. Kniha me chytla, trochu mě ne sedla hlavní hrdinka. Ale jako celek se mi to moc líbilo. Především ten zvláštní pocit z vyberu dvou režiimů.

Yanna0
15.01.2014 4 z 5

První kniha se v podstatě neliší od filmu, který byl podle mě zpracovaný kvalitně. Druhá kniha se od filmu už trochu lišila, ale děj byl zachován a nebyla jsem zklamaná. Snad si možná autorka mohla více pohrát s arénou, která se mi zdála místy přemrštěná.
Třetí kniha byla nabitá akcí a konec příběhu nedopadl podle nejhezčích představ, tudíž jsem byla potěšena, že příběh nebyl zejména o komplikované romanci, která se v něm odehrává.
4 hvězdy dávám proto, že některé pasáže byly až příliš uspěchané a neužila jsem si je tolik, aby mě situace vtáhla plně do děje. Někdy jsem měla pocit, že mi děj utíká a musela jsem se vracet k původnímu odstavci.

dadako
15.01.2014 5 z 5

Dlouho jsem před trilogií odolával a bál se jí. Nakonec jsem si řekl, že něco co je tu tak dobře hodnoceno, nemůže být tak špatné. Nelituji toho. Je to jedna z nejlepších sérií co jsem četl. I když jsem si hlavní hrdinku zrovna neoblíbil, jsou tam jiné postavy, které jsem mohl sledovat a fandit jim. Z počátku mě trochu vadila jednoduché vyprávění ich formou, jako by autorka neuměla psát. Nakonec jsem si zvykl a možná to přispělo i k tomu, že děj více běžel. Na konci jsem pochopil proč byla zvolena tato forma vyprávění. Nicméně jsou to knihy, které vám nedovolí přestat číst. Několik nocí za sebou jsem šel spát ve tři hodiny nebo i později a ráno brzy vstávat do práce. Knihy vám prostě nedovolí odejít a nechat je rozečtené. I díky tomu jsem rád, že mám čtení trilogie za sebou a mohu se konečně pořádně vyspat. :-) Mám rád šťastné konce a snad i tento je možné za šťastný považovat. Já alespoň ho tak vidím.

hanap
08.01.2014 4 z 5

Hunger games , přečetla jsem je na doporučení syna , který , ač není bohužel žádný velký čtenář tuto trilogii přelouskal za víkend. Mě se také líbila , mám jen dojem jakoby pani Collins docházela při psaní pára , První kniha skvělá , čtivá , napínavá , druhá čtivá , třetí je nejslabší , podrží ji jen dobrý konec ( snad to mohu napsat , když už to přede mnou prozradila ThePetinka) . Trilogii doporučuji ,zvlášť
milovníkům fantazi žánru , ale nezklame ani ostatní .

ThePetinka
07.01.2014 5 z 5

Ke knihám mě přivedla kamarádka, ale nemohu tvrdit, že jsem o nich neslyšela i odjinud. Hunger Games jsou totiž světovým bestsellerem, který přilákal miliony čtenářů, na internetu jsem se dokonce dočetla, že díky knihám stoupl zájem o lukostřelbu až o 50% oproti normálu. Není se čemu divit, je to totiž úžasný příběh plný odvahy, síly, vzdoru, lásky a radosti ze života. Ale je také plný strachu, zbabělství, intrik, bolesti, slz a smrti. Hlavně té smrti.
Hlavní hrdinkou, která nás celým příběhem provází, je Katniss Everdeenová, teprve šestnáctiletá dívka, téměř ještě dítě. Okolnosti ji však vrhnou do víru dospělosti dlouho předtím, než se s ní v příběhu seznamujeme. Je silná a milující, nadevše staví svoji mladší sestru Prim, nachází si cestu i ke své matce. Není však jako jiné dívky v jejím věku, není bojácná a slabá, nebojí se postavit systému. S lukem, šípy a svým kamarádem Hurikánem denně porušuje zákaz lovu v lesích, živí tak totiž nejen sebe, ale i svoji rodinu. Nevědomky se tak připravuje na docela jiný lov…

Katniss, jak už jsem zmínila, velmi miluje svoji mladší sestru a je ochotná pro ni udělat vše. Když je Prim vybrána do Hladových her jako plátkyně za 12. kraj, přihlásí se Katniss místo ní jako dobrovolník, aby ušetřila její život. Ironií zůstává, že ji tím neochránila, jen spustila kolotoč věcí, které už po svém návratu z arény nemohla zastavit.
Aréna smrti ji zároveň znovu spojuje s chlapcem jménem Peeta Mellark, který jí jako malé zachránil život a už od dětství ji tajně miluje. V Katniss se zprvu perou emoce, není se čemu divit, protože v aréně neexistují přátelé, vítěz může být jen jeden. Její a Peetův trenér Haymitch Abernathy ale přichází s příběhem dvou milenců stíhaných osudem, který jim má v aréně zajistit dary od sponzorů. V Katniss tím rozjíždí kolotoč emocí, které se točí nejen kole Peety a Hurikána, ale i kolem spousty jiným nevinných lidí, které je dívka nucena zabít.
Děj všech tří knih je velmi složitý a spletitý, postavy přichází a odchází, umírají a nahrazují je jiné. Katniss však přežívá, nejen díky svým schopnostem s lukem, ale i díky pomoci ostatních. Zjišťuje ale, že je s ní manipulováno, lidé jí podvádí a využívají, což je příčinou toho, že se nejednou nervově zhroutí.
První knihu jsem přečetla během jediné noci, tak moc mě dostala. Boj na život a na smrt smísený s láskou a porozuměním, vzpoura proti utlačování, nenávist, šílenství a strach. Všechno se mi to dostalo pod kůži, nešlo přestat číst. A ani když jsem obrátila poslední list, nešlo na knihu přestat myslet. Vyspala jsem se tedy a pustila se do druhého dílu. Ach, kdybyste jen tušili, jak mě jeho konec rozčílil, měla jsem pocit, jako by využívali mě, ne Katniss a Peetu. Dostala jsem hrozný strach, že ho zabijí a Katniss z toho zešílí! Udělala jsem navíc tu chybu, že jsem si přečetla nějaké diskuze na internetu a zjistila, že Peetu skoro nikdo nemá rád a všichni si přejí, aby byla Katniss s Hurikánem. Nechápu to, museli to psát lidé, kteří nečetli knihy, jen viděli film!
Třetí kniha, vyvrcholení celé trilogie, mě stála spousty nervů a pláče, tak moc jsem si Katniss oblíbila a tak moc jsem se o ni bála. Autorka ovšem bravurně zvládla vše, do posledního detailu. Nechala Katniss uvědomit si, koho miluje a kdo jí rozumí, nechala jí zastřelit tu správnou osobu a hlavně nechala zemřít Prim. Napřed jsem hrozně plakala, ale došlo mi, že s její smrtí dostává příběh tu správnou špetku ironie. Katniss to všechno dělala pro ni, chtěla jí zachránit před smrtí a postarat se o to, aby byla šťastná a zdravá. Proto šla do arény, proto vypukla vzpoura, proto kraje strhli Kapitol a sesadili prezidenta, proto se Katniss několikrát málem zbláznila a proto týrali a mučili Peetu. Katniss to dělala proto, aby Prim přežila. Ale jak vidno, nemusela se namáhat (to je vtip, ano?).
Příběh naštěstí končí dobře, tak, jak jsem si to vysnila. Mám ráda šťastné konce, hlavně ty, ve které už nikdo nedoufá.
Knihy vám určitě doporučuji, jsou víc, než jen dobré. Jsou to jedny z těch mála, které člověka vtáhnou do děje a nedovolí mu odejít. Katniss vás nějak nutí všechno to s ní prožívat, nejde ji v polovině knihy opustit a jít spát. Je jako Harry Potter v sukni.

kristyandrlova
05.01.2014

Vybrala jsem si tuto knihu s názvem Hunger games, protože mě velice zaujala. Knihu napsala autorka Suzanne Collinsová a byla vydána roku 2012. Tuto knihu bych doporučila spíše mladým lidem. Je napsána chronologicky a spisovnou češtinou. Aby byl v krajích mír, tak každý rok pořádá prezident televizní show (hladové hry), kde se utká 24 osob. Poté když vyberou z každého kraje jednu dívku a jednoho chlapce, tak je odvezou do areny smrti, kde soupeří proti sobě. Doposud mohl vyhrát pouze jeden, ale tentokrát udělali výjimku a můžou vyhrát dva(dva ze stejného kraje). Koukala jsem i na film a u obou jsem brečela. Kniha se mi neskutečně líbila.

PetikH2O
04.01.2014 5 z 5

Perfektní, úžasné, strhující. Moje top!

doriska
29.12.2013 5 z 5

Jako je to u mnoho příběhů, které jsou napsány a následně i sfilmovány, musím říct, že knihy jsou lepší! Je v nich mnohem více děje, který mi napomáhá potom na sto procent rozumět i filmům. :) Jinak jak tady již bylo nespočetkrát zmíněno: Hunger games jsou opravdu neotřelé fantastické knihy. :)

katallinka
29.12.2013

Skvělá trilogie, kterou všem doporučuji. Jsou zde samozřejmě lepší a horší místa, ale Hunger games jako celek jsou úžasné.

Baru007
27.12.2013 5 z 5

Naprosto úžasná a velmi čtivá doporučuji všem milovníkům fantasy :333

Narissa
21.12.2013 5 z 5

To SansNom - komplet je naprosto v pořádku. Nepoměr je způsobený jiným formátem a velikostí písma. Takže klid, o nic nepřijdete :-)

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Hunger games je pro mě naprosto neotřelá trilogie, tak originální a napínavá, jak dokáže být jen málokterá kniha. Je natolik emoční, že jsem cítila vše, co Katniss. Až do konce. Žila jsem příběhem po celou dobu čtení a ještě dlouho poté, co jsem dočetla poslední díl. Obávám se, že myšlenky na příběh ze mě úplně nevyprchají nikdy. I když jsem ji zrovna nečetla, musela jsem o knize pořád přemýšlet. Nedala mi spát. Velice mě zaujal prvek, který se opakuje jedině v sériích Richelle Mead - každá kapitola končí něčím napínavým, překvapujícím nebo nečekaným a vy musíte číst dál, protože nutně potřebujete vědět, jak to dopadne. Zkrátka jsem se nemohla odtrhnout.
Tuto knihu doporučuji všem, protože obsahuje vše, co by podle mě měla správná kniha obsahovat - napínavé dobrodružství okořeněné trochou romantiky a doplněné myšlenkami k zamyšlení.

láska boj o přežití zfilmováno americká literatura reality show pro dospívající mládež (young adult) postapokalyptické romány

Suzanne Collins
americká, 1962