Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

sarahmoon
16.11.2023 5 z 5

Audiokniha - Páni :o) už dlouho jsem nebyla takhle spokojená.

Opravdu povedené. Kniha/knihy skvělé a načteno tak příjemně, jak jen to může být.

Ač je to bez mála 35h, poslechnuto během pár dní. Prostě kdykoliv to jen šlo :o)

Musela jsem jednotlivé knihy prokládat filmy a porovnávat. Je tam několik změn. Ale i filmy mají něco do sebe. Kniha je však mnohem lepší :o)

dana_vrana
22.04.2023 5 z 5

Do Panemu se vracím vždycky tak ráda! I když jsem viděla nesčetněkrát filmy, i když jsem knížky četla už asi čtyřikrát, pořád je to stejně napínavé a nemůžu se od čtení odtrhnout.
A tohle vydání všech tří dílů v jedné knize - je to bichle, ale tak nádherná! Tentokrát jsem se na rereading obzvlášť těšila, protože se pustím rovnou i do prequelu. Tohle je pro mě zkrátka jedna z nejlepších knižních sérií všech dob

PitoR
17.04.2023 2 z 5

Filmové spracovanie ma minulo veľkým oblúkom, ale rozhodol som sa vyskúšať knižnú podobu tejto trilógie...

Čítam a prechádzam jednotlivými stránkami, dielmi, až som pri trojke a pokračujem oveľa ťažšie, nie a nie dočítať, ale povedal som si, že to predsa len dotiahnem do konca. Od začiatku som mal zmiešané pocity a tie sa k záveru iba prehlbovali. Takmer na každej strane záplava červenej tekutiny a násilná smrť. Naozaj je toto téma pre vekovú kategóriu 12+, ako to čítam na nete? Skutočne toto odporúčate svojim deťom?

Despotická spoločnosť, ktorá ľudí donúti sledovať v priamom prenose vzájomné vraždenie detí v Hre, v ktorej prežije iba víťaz - ako odplatu za predchádzajúce povstanie. Každou prečítanou stránkou si však kladiem otázku, v čom je to u nás iné, o čo sme lepší? Celé mi to pripomína stupídne reality show v televíziách, kde sa môžete pozrieť aj priamo do kuchyne, pritom sledovať svojho favorita a jeho podporný tím pri "namáhavej" práci, ako z neho vyrobia nesvojprávnu bábku, o výpovednej hodnote takého programu ani nehovoriac. A úplne mám pred očami nechutnú frašku americkej CNN, ktorá v priamom prenose vysielala "oslobodenie" Iraku spod útlaku Saddáma Hassajna. Totálne vymývanie mozgov...

Pri čítaní názorov na túto trilógiu ma zaujalo množstvo sťažností od susedov na české vydanie, takže to zrejme s našimi prekladateľmi nie je až také tragické. Hneď som si spomenul na mnohých slovenských čitateľov, ktorí pri rôznych diskusiách o preferovaní českého alebo slovenského prekladu zaručene dávajú prednosť tomu "od vedle". Len by ma zaujímalo, kedy majú pri tom množstve titulov a obrovskom výbere čas čítať jeden aj druhý preklad, lebo inak to seriózne posúdiť nemôžu.

Dovolím si tvrdiť, že kvalita tejto bichle každým dielom klesala. Je pre mňa záhadou, ako niečo také môže byť medzi najpopulárnejšími knihami, bez ohľadu na to, akej vekovej kategórii bola prvoplánovo venovaná.

Knihochod
14.01.2023 5 z 5

Rereadingy kvalitných knižiek, ktoré som začala milovať pred desiatimi rokmi jednoducho nikdy neomrzia.

Keď som si z môjho losovacieho pohárika vytiahla papierik s nápisom "Hry o život", moje srdiečko zaplesalo, pretože som sa tešila na návrat do Panemu. Na postavy, ktorých životy príbeh sleduje a na pripomenutie si mnohých vecí, ktoré som s odstupom času od posledného čítania zabudla. A poviem Vám, že ani s odstupom tých desiatich rokov (sama neverím tomu, že je to taká dlhá doba), som sa ani jednu jedinú stránku nenudila.

Všetky postavy, ktoré som si zamilovala prvýkrát (Peeta, Katniss, Haymitch), som si zamilovala ešte silnejšie a pri tých, ktoré som hneď znenávidela (Gale, Snow), som si len potvrdila moju, stále silnú, averziu.

Každopádne, zbožňujem celý ten svet a všetko, čo autorka v rámci tohto príbehu vymyslela a prosto a jednoducho nemám čo viac povedať. Snáď iba toľko, že odporúčam prečítať, pretože je to perfektné!

E.T.007
06.06.2022 5 z 5

Veľmi vydarená distopická trilógia. Bolo to napínavé, niekedy smutné, inokedy drsné a aj na trochu romantiky si človek prišiel. Mňa to bavilo, hoci... nechcela by som sa takých hier zúčastniť.

Ermeston009
31.03.2022 4 z 5

Ne tak dobrý jako první díly ale taky mě to nadchlo. Hunger Games byla moje první přečtená série takže já bych to v každém případě hodnotila kladně. Jinak si ale doopravdy myslím že si knihu stojí za to přečíst

Josetto
17.02.2022 4 z 5

Klasický distopický príbeh, ale v porovnaní s Divergenciou to bolo celé lepšie spracované a dobre sa mi to čítalo

Peter73
15.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Dobrá kniha. Pri čítaní som bol ovplyvnený filmom, všetky postavy mali tváre hercov z filmu, čo nebolo na škodu, pretože film bol dobre natočený. Autorka ukazuje totalitu, kde sa vládnuca trieda baví hrami, pri ktorých sa aktéri snažia navzájom pozabíjať. Svet je rozdelený na hlavné sídlo a 12 obvodov, ktoré otročia za trochu jedla. Víťazka hier rozpúta vzburu, ktorá prejde do ozbrojeného stretu.

myelka
02.06.2021 5 z 5

Za mě 5+, dlouho jsem se knize vyhýbala kvůli filmovému humbuku a tomu poprasku kolem, nemám ráda extrémně zpopularizované knihy/filmy. Ale nakonec jsem ráda, že jsem se k tomu dostala, po dlouhé době něco hodně jiné, neočekávané, k zamyšlení nad degradací lidské rasy. I když v podstatě to samé se dělo v antickém Římě a kultura to byla vyspělá...

Devid
21.02.2021 5 z 5

Půjčila mi ji kámoška a jak je ta knížka tlustá tak jsem si říkal to mám za měsíc přečtení (jelikož takové bichle někdy trvají ), ale ne do týdne to bylo přečtené . Knížka se mi líbila a pěkný bylo , že tam byly i detaily co ve filmů ne

Lejčís
03.01.2021 4 z 5

Nádherná scifi série, kde si snad každý přijde na své. Jen mě zamrzel ten konec, čekala jsem víc.

LaDouche
03.01.2021 4 z 5

Skvělé knihy! Dokonce i filmy udělali téměř stejně, ale knihy samozřejmě vše lépe vysvětlují. Určitě si tuto sérii přečtu ještě jednou.

josef2900
30.12.2020 3 z 5

Napínavé pokračování prvního dílu s nečekaným zakončením

medulinka
13.09.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé, originální. Na konci mě to až dojalo. Všechny díly byly super, čtení jsem si užila.

Vesper001
04.08.2020 2 z 5

Hunger Games na první pohled dospělé příliš neosloví, není ale pravda, že by jim neměly co říct. Minimálně přinášejí otázku, jakou cenu má svoboda a lidský život, kde jsou vlastně hranice lidskosti a jaký rozumný důvod může mít člověk, aby v televizi zíral na stupiditu jako je reality show.

andy1436
02.08.2020 5 z 5

Celá série se dobře čte. Je v ní dobře popsáno, co ve filmech není vysvětleno. Po čase co jsem viděla film a pak četla knihy, mě teprve docvaklo co se proč stalo, ve filmu bylo hodně skrytých detailů. Za mě doporučuji.

Bibianne
20.07.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. :) Knihy jsou velice čtivé, příběh propracovaný. :)

Ocásek
17.07.2020

Série Hunger Games patří k mým nejoblíbenějším sériím vůbec. Knížky jsou tak čtivé, že příběh hltáte od začátku do konce. Hunger Games jsem si prostě zamilovala a ráda se k nim vracím. Je zde spousta sympatických postav, které si zamilujete. Jenom úplný konec byl pro mě trošku zklamáním a zasloužil by si lepší zpracování. Já osobně mám nejraději Vražednou pomstu. Celkově sérii moc doporučuji, protože lepší dystopii prostě neznám.

Honkovae
24.05.2020 5 z 5

Nejprv jsem videla filmy a ty miluju. Nahodou jsem prisla ke kniham a musim rict,ze diky nim jsem vsechno vic pochopila,vic to procitila. Nevadi mi,ze je neco natocene jinak. Posledni dil se mi vic libil film.

HEIDI1203
20.05.2020 5 z 5

Přečetla už jsem hromadu knížek, ale žádná zatím nebyla lepší než Hunger games. Naprosto miluji celý příběh od začátku do konce. Je tam napětí, milostný příběh, plno postav které jsem si od začátku zamilovala a každá stránka je úžasná. Celou sérii jsem četla dvakrát a určitě si ji přečtu ještě mnohokrát. Moc doporučuji!!!

láska boj o přežití zfilmováno americká literatura reality show pro dospívající mládež (young adult) postapokalyptické romány

Suzanne Collins
americká, 1962