Hunger Games – komplet

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.61872

Hunger Games / Hry o život

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-253-1474-6

Kniha Hunger Games – komplet

KaryAestas

Knihy ke kterým se ráda vracím. Když jsem je přečetla poprvé, jen mi padla čelist. Jedná se o budoucnost po zániku většiny lidstva v Americe. Knihy jsou co do postav i prostředí skvěle propracované. Líbí se mi, že jsou psané takovým stylem, kdy se dokážete vžít do hlavních hrdinů i vedlejších postav. Ke každé máte určitý "vztah". S knihou se smějete, fandíte, pláčete. Při čtení se opravdu nacházíte v Panemu.

dragondracarys

První díl byl pecka, zhltla jsem ho, ani nevím jak. Druhý byl také skvělý, ale třetí už trochu pokulhával. Bylo to zdlouhavé a oproti prvnímu dílu takové...takové nijaké. Svět a celkově to všechno se mi líbilo, jak to měla autorka vše vymyšlené a promakané. Rozhodně bych neotálela a dala se do čtení! Je to zajímavé a Katniss mi přirostla k srdci, stejně tak Peeta (samozřejmě po tom, co se mu stalo, dříve jsem ho úplně nemusela). Skvělá série, za skvělou cenu!

kajusjoch

Hunger Games prostě miluju. Knihu jsem objevila díky filmu a musím říct, že jak filmová, tak knižní verze je moc povedená. Moc zajímavý příběh, líbí se mi, že v příběhu není hlavní nějaký románek, ale spíše politická situace. Promyšlené a nečekané zvraty.
Za mě moc super!

mrousek

Musím uznat, že tenhle příběh miluji celým svým srdcem. Přiznávám se, že jsem ji poslouchala pouze jako audio knihu, nicméně jsem se do toho zcela zamilovala.
Filmy byly sice perfektně natočené, nicméně v knihe je mnohem více popsána celá psychika Katniss a jak to všechno vnímala. Hlavně tedy u třetího a posledního dílu, kde jsem pravidelně zadržovala dech a přemýšlela, jak to vlastně celé dopadne.
Celou triologii naprosto doporučuji a jakmile se do toho jednou začtete, rozhodně jen tak knihu nezavřete.

hippiesak

Jedním slovem: dokonalé. Tuto kolekci jsem tentokrát "četl ušima" dle sloganu Audiotéky, kde jsem si ji zakoupil a rozhodně nelituji. Tereza Bebarová tyto tři knížky načetla, dovolím si napsat, jako obvykle, skvěle. Filmové zpracování dost vychází z knihy. Až na maličkosti se filmový děj shoduje s knihou a i když filmy znám nazpaměť, tak přesto jsem se u knih bavil a těšil se na další kapitoly. Dokonce se přiznám, že jsem i několikrát zamáčkl slzu, což se mi u filmů nestalo. Síla knihy je přeci jenom mocnější a je jedno, jestli je vytištěná na papíře, nebo se zobrazí na displeji, či je uložena v audio formátu. Co se týká té audio verze, tak dohromady je to skvělých 35 hodin a rozhodně můžu doporučit. Fakt jsem si to užil.

meluk

Jedna z nejlepších knih

BlackBlade

Nebylo tak hrozný, jak jsem čekal, ale ten "hype" okolo tohoto příběhu tradičně neodpovídal realitě, že by to mělo být zase tak dobré. Aktuální hodnocení 91 %? Asi poprvé "nahlas" nesouhlasím, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat :D
Píše to ženská, hlavní hrdinka je mladá holka, takže téma vyvražďovačky v omezeném prostoru je pro cílovou skupinu teenager-čtenářek možná neznámé, ale jinak je to vybrakování známého tématu.
Kladně hodnotím celkové dotažení do konce, že jsou tam uzavřené konce a příběh jako celek.
Moje hodnocení slabých 3***.

Veveerka_123

S Hunger games jsem začala když jsme tuto knihu měli jako povinnou četbu. Panebože, říkala jsem si, větší kravinu nám tam nastrčit nemohli. Ale jakmile jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. První knihu jsem přečetla za pouhé dva dny. Hned jsem se do knihy zamilovala.