Hunger Games – komplet

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy.

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají...

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Souborné vydání světového bestselleru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.61904

Hunger Games / Hry o život

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-253-1474-6

Kniha Hunger Games – komplet

zaandulee

Úžasný námět, velmi dobře se to četlo. Nejlepší byl 1. díl, ale i ostatní byly velmi dobře napsány.

Lucuschka

Velmi zajímavý námět a opravdu hezké zpracování bez přehnané brutality, ačkoliv jde o prostředí bojových her, bitev v aréně i války v rámci Panemu - trocha romantiky, napětí i happyendu také ve správné dávce. Doporučuji tedy si přečíst nejen mladším čtenářům ;-)
Překvapivě příjemné čtení - i pro pro mě nezrovnanejmladšíročník čtenářku :-D

Plechy1

Výborná trilogie, která vás chytne za srdce a nepustí. Obálka je něco skvostného a pokud jste fanouškem Hunger Games, tak tuto knihu musíte mít doma.

lucie7492

Moc mě bavily, hltala jsem každou volnou chvíli a následně shlédla všechny filmy. Prožívala jsem každé hladové hry s nimi, těšila se z úspěchu a byla nervózní v každé zápletce. Trochu zvláštní konec, který by se zasloužil lépe zpracovat a možná rozvinout. Ale není to vada na ztrátu hvězdičky.

Lunox

Skvělá série se strašně smutným koncem.

Nikola97

Tato trilogie mě moc bavila! Ráda si přečtu znovu a kupodivu mi přijde fajn i filmové zpracování.

fruitbueno

Souhlasím s tím, že kvalita jednotlivých dílů je sestupná, hodnotím však celou trilogii. YA literaturu příliš nevyhledávám, o Hunger Games jsem dřív skoro vůbec neslyšela, přistupovala jsem k textu jak slepá k houslím. Námět zajímavý, zpracování taky, kniha se čte doslova sama, nebudete mít problém orientovat se v postavách, protože jich není nijak moc. Mám ale bohužel zásadní problém s hlavní hrdinkou, či spíše antihrdinkou - Katniss je neuvěřitelně nesympatická postava, ke které jsem nebyla schopna vybudovat si jakýkoli vztah kromě lhostejnosti. Nikoho nemá ráda (až na světlé výjimky), ke všemu se dostává náhodou, stává se symbolem vzdoru a revoluce, aniž by o tom byla přesvědčená... A nic jí nevěřím. Bohužel provázela celým dějem, takže výsledný dojem dost kazí.

KaryAestas

Knihy ke kterým se ráda vracím. Když jsem je přečetla poprvé, jen mi padla čelist. Jedná se o budoucnost po zániku většiny lidstva v Americe. Knihy jsou co do postav i prostředí skvěle propracované. Líbí se mi, že jsou psané takovým stylem, kdy se dokážete vžít do hlavních hrdinů i vedlejších postav. Ke každé máte určitý "vztah". S knihou se smějete, fandíte, pláčete. Při čtení se opravdu nacházíte v Panemu.