Hunger Games – komplet

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.61756

Hunger Games / Hry o život

The Hunger Games (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Hunger Games – komplet

meluk

Jedna z nejlepších knih

BlackBlade

Nebylo tak hrozný, jak jsem čekal, ale ten "hype" okolo tohoto příběhu tradičně neodpovídal realitě, že by to mělo být zase tak dobré. Aktuální hodnocení 91 %? Asi poprvé "nahlas" nesouhlasím, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat :D
Píše to ženská, hlavní hrdinka je mladá holka, takže téma vyvražďovačky v omezeném prostoru je pro cílovou skupinu teenager-čtenářek možná neznámé, ale jinak je to vybrakování známého tématu.
Kladně hodnotím celkové dotažení do konce, že jsou tam uzavřené konce a příběh jako celek.
Moje hodnocení slabých 3***.

Veveerka_123

S Hunger games jsem začala když jsme tuto knihu měli jako povinnou četbu. Panebože, říkala jsem si, větší kravinu nám tam nastrčit nemohli. Ale jakmile jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. První knihu jsem přečetla za pouhé dva dny. Hned jsem se do knihy zamilovala.

KlarisKaymin

Tato kniha se mi neskutečně líbila, pořád nějaká akce, překvapení...smekám před autorkou, která dokázala vymyslet opravdu propracovaný a neskutečný svět.

lucccaso

Bohužel stejný jak film, čekal jsem, že se tam dozvím více o tomto vymyšleném světě. Ve skutečnosti jde jen o to s kým se chce Everdeenová vyspat, jesti Peeta či Hurikán. Je to čtení tak pro čtenářky od 12 do 15 let.

popelka7

Četla jsem jedním dechem a byla uchvácená. Potěšilo mne i filmové zpracování.

Tris24

Kniha byla super, děj byl napínavý az na par drobností.
Ze začátku jsem se cítila jak exot tamnou tak "velkou a tlustou knihu"

Martas84
24.12.2018

Přečteno jedním dechem, přímočarý jednoduchý příběh

JohnyShorty
19.12.2018

Říkal jsem si, že to bude asi nějaký román pro dospívající holky, ale byl jsem příjemně překvapen. Pravda, knihy jsem přečetl až po shlédnutí filmů, které mě bavily, ale psaná forma mě bavila víc. Dvakrát bych to asi nečetl, ale byl to příjemný odskok od technických manuálů. :D

Zboznujuknihy
01.12.2018

Knihy jsem přečetla jedním dechem. Příběh je úžasně vymyšlený a dobře napsaný.

Ajda300
30.11.2018

Knihy byly naprosto úžasné. Katniss se hned stala mou nejoblíbenější knižní postavou už jen kvůli tomu, že není s tím co se jí stalo úplně vyrovnaná a tím pádem ani dokonalá. Dva texty písní které byly v knize, mě rozbrečely. Byla to taková nádhera. Konec byl hodně zmatený a po dočtení jsem o něm musela dlouho přemýšlet. Když jsem sérii dočetla už počtvrté, tak se mi tam ten konec líbil a uvědomila jsem si, že obvyklý happy end by se sem absolutně nehodil. Po dočtení si uvědomíte, že to celé není jen o té hře, ale o důsledcích a následcích a o tom jak se celý váš život změní jediným okamžikem. Kniha byla úžasná, čtivá a dechberoucí. Všem doporučuji si ji přečíst.

gretl74
13.11.2018

Velice dobře napsáno - drsné, přesto tak nějak v normě pro náctileté, k zamyšlení, napínavé, city nechybí - co víc si přát.

Kaculman
31.10.2018

NEJLEPŠÍ, po přečtení před x lety, mi dělá každoročně společnost při práci jako audioverze a je to skvělý návrat do příběhu!!!

Bookworm11
13.10.2018

A tuhle krutost udělali dětem...

Emičkazknihy
13.10.2018

Pláč a slzy doprovázeli mou četbu, ale to jsem mohla předpokládat, v knize plné smrti a násilí. V knize plné lásky a naděje, v knize plné něčeho nekonečného, nesmírně vzdáleného ovšem nekonečného. Pokud existuje dokonalý popis lásky a přátelství, naleznete ho zde. Kniha mi ukázala něco nového: pokud chci mohu dosáhnout čehokoliv, musím však dát pozor, jelikož ne vždy to jde bez krve a slz. Kdyby jste se ocitli na místě jako je aréna, byli by jste ochotní vzdát se sám sebe na úkor lásky,života a důstojnosti?

Emereth
11.10.2018

Tahle série se určitě nedá zařadit mezi klasickou young adult, stejně jako konec určitě není klasický happy end. S Katniss to na začátku vypadá, že bude prostě ta tuctová dokonalá odvážná hrdinka ale v druhém díle se dozvídáte že to tak není. A i když je to vlastně dobře, kniha tím ztrácí na přitažlivosti, protože nikdo nechce číst o zlomené holce, která jenom chce, ať už jí všichni dají pokoj. Tohle se hodí do psycho románu, ne do YA.

dadinkaaa
02.10.2018

Průměr všech dílů. Jednička je jednoznačně nejlepší, dvojka je taky dost dobrá, ale ten poslední díl je jednoznačně nejslabší. Od prvního a druhého dílu jsem měla problém se odtrhnout, u posledního jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne, ale už to nemělo takové "grády".

Souky02
22.09.2018

První díl jsem četla víckrát, velmi mě bavil. Bohužel nemohu to samé říct o zbytku knih. Navíc mi trochu vadila Katnissina povaha. No což, hold mi tohle asi úplně nesedlo. Stává se.

bookfan
24.08.2018

Na četbu této knihy jsem už "stará puška" a nevěděla bych o její existenci ani o existenci filmu, nebýt dcery mé kolegyně, která trilogii zbožňuje. Pro mě příjemné překvapení, rychle jsem se nechala vtáhnout do děje. Nejvíc se mi líbila asi první část. Co také oceňuji, je morální poselství a varování před totalitou, byť je toto varování v knize dost okaté. V kategorii YA to však dle mého názoru až tak nevadí a knihy jako tyto mohou být předstupněm třeba k Orwellovi. Oceňuji i to, že je kladen důraz na soudržnost mezi sourozenci a v rodině. Upozornění na to, čeho jsou zmanipulovaní lidé schopni a jaké potenciální zlo v nás dříme, také není vůbec na škodu. Ve věku teenage bych byla určitě nadšená a zřejmě i inspirovaná ke čtení dospělejší literatury na obdobné téma. Je to podobné jako s Harry Potterem, kterého si rádo přečte i mnoho dospělých, kteří zvládají i velmi náročnou literaturu. Nicméně však souhlasím s komentáři mužů zde: je to kniha pro holky. Všechny ty popisy kostýmů a účesů, uf. Tento dojem nezvrátí ani akční scény a zbraně. Ale on je to v literatuře obecný fenomén. Ačkoliv ženy píší také výborné knihy, ve valné většině tyto knihy osloví zase ženy - čtenářky. Stačí se podívat zde na databázi, kdo jaké knihy komentuje. Naopak u autorů mužů je dopad obvykle generální bez ohledu na pohlaví a věk. Výborná kniha od spisovatele, ať už je to třeba Malý princ, Anna Karenina, Mistr a Markétka nebo Na západní frontě klid, dostane do kolen jak muže, tak i ženy. Pro mě jako ženu to není potěšující konstatování, ale tento dojem mám snad odjakživa.

ivič
07.08.2018

Z celé série se mi nejvíc líbil první díl. Další jsou horší a horší. Druhý díl byl výrazně horší než první, ale dal se řadit do průměrných knih. Ve třetím díle mi nejvíc vadí
že Katniss přemýšlí podle úplně jiné logiky než předtím. Jinak oceňuji dobrý nápad a originální svět. Je škoda, že
zkazili filmy.

Msourkova
23.07.2018

Je to zajímavé, každé léto už po několik let se mě zmocní nějaký sci-fi/fantasy svět a úplně mě pohltí. Letos to byly právě Hunger Games, kterým jsem se záměrně vyhýbala od dob jejich vzniku. A uznávám, dělala jsem chybu. Příběh mě úplně pohltil a výjimečně nenacházím nic, co by se mi nezdálo, nebo mi vadilo. Vlastně ano, lituju, že nebude pokračování...

p.pavlina
14.07.2018

Zajímavý nápad a příběh stejně tak. Je to velmi hezky napsané a děj plyne. Dokud jsem nedočetla, nemohla jsem odložit.

Maanna
12.07.2018

I když mám ke knize své výhrady, bavila mě a pozitiva jednoznačně převládají. Autorka je silná ve vymýšlení různých intrik a konspirací Byť se kniha dvakrát vrací do Arény her a obsahuje řadu bitev, nejsou jednotlivé scény jako přes kopírek, což se v jiných knihách často stává. Jsem opravdu ráda, že u nás Hladové hry nemáme, Collins by jistě byla kandidátem na jejich přípravu. Zajímavé je také sledovat, jak je těžké pro jednotlivce nestát se jen figurkou v cizích hrách. Z postav jsou pak pro mě nejsilnější ty kontroverznější - Haymitch, Coinová, Johanna...
Trochu mě irituje Katnissin postoj, že ona s lukem a šípy zachrání svět, což mi i přes její věk přišlo značně naivní. Také její proměny z trosky v hrdinku a zpět byly trochu moc překotné, ale budiž. Bez milostného trojúhelníku bych se asi obešla a také by mohla být kniha trochu méně feministická - těch ženských silných postav, které velí mužům, bylo možná trochu víc než zdrávo, ale i tak se mi vlastně kniha opravdu líbila.

Rawen616
04.07.2018

Hodnocení mám u jednotlivých dílů. Jako celek to ušlo. Ale kdybych to nečetl, tak asi o nic nepřijdu.

archandelka
01.07.2018

Pecka, nemohla jsem se odtrhnout. Zas a opět výpověď o tom, co všechno dokážou ideologie,když se zvrhnou - dokonce i obětovat životy druhých pro vlastní zábavu.

jasněblond007
14.06.2018

Viděl jsem dříve filmové zpracování a tak mne moc nelákalo si trilogii přečíst, ale přeci jenom jsem se odhodlal a dal se do čtení. Knižní podoba Hunger Games jde více do hloubky při líčení pocitů a dějových návazností a více rozšíří obzor k příběhu.

Skyer
03.06.2018

Už je to déle, co jsem ji četla, ale podle mě je nejlepší 1. díl, zbytek mě už tolik nebavil. Knihu jsem si představovala trochu jinak a zas tak úžasná mi nepřipadala.

misak94
20.04.2018

Páni, kniha ve mě zanechala skutečně hluboký dojem. Už teď vím, že se k této sérii v budoucnu velice radá vrátím. Filmy jsou pěkné ale kniha je úžasná. Skutečně silný zážitek ☺

Honsova58
02.04.2018

Celá série se mi líbila, ale musím uznat, že filmy se mi líbily více, více jsem se u nich bála a celé hladové hry na mě působily strašidelný dojmem a v knize to tak nebylo, ale kniha se mi i tak moc líbila a v některých částech mi i trochu ukápla slza.

Jass
25.03.2018

Ani nevím, proč jsem se znovu pustila do téhle knihy, ani proč pro ni mám takovou slabost, protože v žádném případě není dokonalá. Možná je to věrohodným vykreslením postav, které mají i záporné vlastnosti, narozdíl od jiných YA knih. Asi se mi taky líbí, jak se pokaždé trochu posune můj názor. Když jsem to četla poprvé, moje sympatie ležely na straně Hurikána, což z dnešního pohledu snad ani nedokážu pochopit, miluju Peetu, za mě je jednou z nejsympatičtějších (i když občas bych taky řekla nejpitomějších...) knižních postav. No, autorka je jednoznačně mistrině v hraní na city, protože celý příběh Prim je pro mě zkrátka naprosto zničující, to bude asi tím, že mám dva mladší sourozence... Nejlepší je ale za mně jednoznačně Finnick, patří totiž mezi téměř vyhynulý druh knižních postav, které zvládnou být vtipné a přitom neztratit hloubku charakteru. SPOILER Proto mě taky rozčiluje, že... vy víte co... protože zkrátka on si skutečně zasloužil něco lepšího.