Hunger Games – komplet

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.62009

Hunger Games / Hry o život

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2011

Kniha Hunger Games – komplet

medulinka

Napínavé, čtivé. Na konci me to az dojalo. Vsechny dily byly super.

Vesper001

Hunger Games na první pohled dospělé příliš neosloví, není ale pravda, že by jim neměly co říct. Minimálně přinášejí otázku, jakou cenu má svoboda a lidský život, kde jsou vlastně hranice lidskosti a jaký rozumný důvod může mít člověk, aby v televizi zíral na stupiditu jako je reality show.

andy1436

Celá série se dobře čte. Je v ní dobře popsáno, co ve filmech není vysvětleno. Po čase co jsem viděla film a pak četla knihy, mě teprve docvaklo co se proč stalo, ve filmu bylo hodně skrytých detailů. Za mě doporučuji.

Korsika

Naposloucháno jako audiokniha. Čte Tereza Bebarová. Zpracování audioknihy mě nadchlo, přednes T.B. je opravdu výborný, živý - přišlo mi, že se i zadýchává, když postava běží a i na její písně s chvějícím se hlasem jen tak nezapomenu.

Co se týče samotného příběhu pohybovala bych se mezi 4* a 5*. Dlouho mi trvalo než jsem se ke "knihám" dostala, poslední díl filmu jsem neviděla, ale hned na začátku mě zarazilo, že je kniha psána v 1. os. žen. č. - narozdíl od filmů se tím tedy více vyhraňuje pro čtenářky než čtenáře.

Bibianne

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. :) Knihy jsou velice čtivé, příběh propracovaný. :)

Ocásek

Série Hunger Games patří k mým nejoblíbenějším sériím vůbec. Knížky jsou tak čtivé, že příběh hltáte od začátku do konce. Hunger Games jsem si prostě zamilovala a ráda se k nim vracím. Je zde spousta sympatických postav, které si zamilujete. Jenom úplný konec byl pro mě trošku zklamáním a zasloužil by si lepší zpracování. Já osobně mám nejraději Vražednou pomstu. Celkově sérii moc doporučuji, protože lepší dystopii prostě neznám.

vladka321

Hunger Games (audiokniha) - poprvé jsem slyšela v pokojíku u dcery a natolik mne zaujaly, že jsem si je prostě musela pustit a vychutnat i já sama. Tím se připojují k davu ostatních chválýcích posluchačů, čtenářů i diváků. Příjemný přednes Terezy Bebarové zážitek ještě více umocnil.
Celý příběh je tak uvěřitelný až z toho mrazí. Lačnost lidí po čemkoli v přímém přenosu je velmi atraktivní zábavou i v našem světě. Krutost, autentičnost a vše, co více přilepí diváky k monitorům hýbe světem! Efektivní zábava v kontrastu s bídou a beznadějí je až obludně tahavé téma.
Rozhodně doporučuji nejen pro zábavu, ale i k zamyšlení.

Honkovae

Nejprv jsem videla filmy a ty miluju. Nahodou jsem prisla ke kniham a musim rict,ze diky nim jsem vsechno vic pochopila,vic to procitila. Nevadi mi,ze je neco natocene jinak. Posledni dil se mi vic libil film.

Caraval
Caraval