Hry o život

Hry o život https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82739/bmid_hry-o-zivot-SO7-82739.jpeg 5 6526 886

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games , 2008

TheMajkee
25.02.2014 4 z 5

Musím přiznat, že první díl téhle fantastické trilogie mě bavil ze všech nejméně - ale stále mě bavil. Na vině je ovšem to, že jsem se ke knížkám dostal až po zhlédnutí filmu, který mě naprosto uchvátil. Tudíž ten zážitek nebyl už tak silný a autentický, když jsem už de facto příběh znal. I tak je to však velmi strhující a do děje to svým čtivým stylem vtáhne hned po pár stránkách.

koki.veru
24.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka, která Vás donutí číst dál a dál a nepřestávat :) Napětí skoro na každé stránce. Člověk je ale rád, že v takovém světě nežije. Stejně tak byl i film úžasný.

Majulinek
22.02.2014 5 z 5

Po shlédnutí filmu Hunger Games jsem si musela prostě přečíst i knihy. Samozřejmě, že se mi knihy líbily daleko více než film. Toto byla první kniha takového tématu, jakou jsem kdy četla.

nishen
21.02.2014 4 z 5

Film Hunger Games jsem viděla, pěkný nedělní odpolední film. Měla jsem tentokrát náladu na opravdu oddechové lehké čtení a toho se mi dostalo vrchovatou mírou. I přesto, že jsem děj znala, vyprávění bylo strhující. Další díly byly už sice trošku nastavované, ale stále příjemné počtení.

Peťulka3
19.02.2014 5 z 5

I když jsem viděla film a věděla jsem jak první knížka dopadne, stejně jsem to zhltla na jeden zátah. Super :)

eLeR
17.02.2014 4 z 5

Hry o život som si zohnala preto, lebo kamarátka žijúca v Amerike mi o tom stále rozprávala. Moc tento typ kníh nečítam, ale ... Čítalo sa to veľmi ľahko a naozaj ma to bavilo.

Bunburistka
15.02.2014 5 z 5

Skvělá knižní série. Jedna z mým nejoblíbenějších. Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí filmu a opravdu nelituji. Takovýto námět byl po poměrně dlouhé době nový, vše je skvěle vymyšlené. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přečetla jsem ji již dvakrát a hodlám po čase opět znovu. Všem doporučuji ! :)

Mergirus
13.02.2014 3 z 5

Spíše průměrná kniha. Zpočátku jsem z ní byla nadšená. Popisuje jednu z možností, jak by mohl náš svět v budoucnu vypadat. Ale rádoby romantika ke konci a pak krize, kdy se hrdinka rozhoduje mezi dvěma chlapci, to už mi přišlo příliš.

Culinka
11.02.2014 5 z 5

Musím dát plný počet. Tenhle příběh mě úplně pohltil!

pofka
10.02.2014 5 z 5

Výborná kniha, napínavá a uchvátí hned z kraje, mohu jen doporučit.

Nemesis Moriko
10.02.2014 4 z 5

úžasná kniha, neskutečně promyšlená, až teda na konec - většina třetího dílu pro mě byla zklamáním. Ale je to moc dobře promyšlená ukázka toho, jak by to s námi mohlo dopadout..

reccal
10.02.2014 5 z 5

Série HG je moje srdcovka, takže plná palba a doporučení všem. Kniha ani na chvíli nenudí, děj pěkně odsejpá, masakr skupiny a její následné zoufalé přežívání (anebo zvrácené zabíjení) je prostě brilantní. Škoda, že film vynechal mnohé pěkné, dojemné i kruté okamžiky... když už knížku odložíte, do pěti minut začne hlodat červík a tiše povykuje v mozku "čti dál, čti dál, ČTI DÁL!

cace
08.02.2014 4 z 5

Knihu jsem začala číst a odložila ji až přečtenou. Dokáže vtáhnout do děje úplně mistrně, na čem se tu shoduje většina čtenářů.
Co však ti mutanti v závěru. A co změna v chování hlavní hrdinky (polibek za vývar)?
Důvodem četby byly obavy mé dcery, zda si má knihu přečíst, když ji všichni tak chválí, ale je krutá. Nedoporučuji, nepřipadá mi normální, pokud již 12 leté děti na knihu pějí chválu, nerozumím tomu. Jsme již tak otupělí? Proč číst promyšlené zlo a vydávat ho za literaturu pro mládež?

JohnCZ
07.02.2014 4 z 5

Podobně jako na filmové adaptaci mě z hlediska příběhu nejvíce zaujala snaha o alternativní historii-budoucnost a výborné, leč ne moc do hloubky propracované, vykreslení dystopického Panemu. Hlavní síla a atraktivita totiž dle mého názoru není v samotných hrách, nýbrž přímo v podivném Kapitolu a v budoucnu velice pravděpodobné revoluci. Nápad vyprávět příběh z pohledu mladé slečny v -ich formě je super a ještě lepší je fakt, že až na pár drobných a asi i nutných úletů se autorka nesnaží o trapnou teen romanci. V příštích dílech byl určitě přitlačil na psychologii a myšlenkových pochodech (ta -ich forma je na to jak dělaná) a stavěl před postavy drsnější volby a překážky.

Lole
06.02.2014 3 z 5

Další sci-ffiction z budoucnosti, kde se celý náš systém zhroutí. Rozhodně stojí za přečtění, minumálně člověka varuje předtím, jak to může vypadat v totalitní společnosti, ale také je to o síle jedné neobyčejné dívky, která stojí čelem mnoho nebezpečenství. Můžeme v tom vidět i dost z náší současné společnosti. Je to skvělé knihy, kterou doporučují číst v angličtině. Text není tak náročný a je celkem srozumitelný...

patricka
06.02.2014 5 z 5

Měla jsem to přečtené za chvíli. Donutí to k zamyšlení...

Kmotr99
05.02.2014 4 z 5

Kniha je každopádně napsaná tak, že ji nelze odložit a musíte číst pořád dál. Nevím jestli, je dobře napsaná nebo originální (a po mnoha směrech originální není). Ale je čtivá a zábavná a svět budoucnosti byl pěkně rozpracovaný. Jako 14. nejlepší knihu to ale nepovažuji. I kvůli nadhodnocení hodnotím tak, jak hodnotím. Ich forma funguje!

mysiacik
05.02.2014 5 z 5

Super! Musím sa rýchlo dostať k druhej časti, pretože mi to asi nedá spať. Skvelo vymyslený príbeh, bez zbytočnej sentimentality, ale o to posobivejší.

Phoenix16.cz
03.02.2014 4 z 5

Tento typ literatury nevyhledávám, proto mě ke čtení přivedl až film, který mě překvapil především myšlenkou (i když ne originální) a tím, že krev necákala na každém rohu. Nejvíc si na filmu cením, že se téměř věrně držel předlohy. Po knize jsem sáhla v originále. Kniha je psaná jasným, relativně jednodušším stylem (je to přeci jen pro mladší čtenáře). Ve slovní zásobě můžou občas dělat problém názvy zvířat a rostlin, které se v „našem“ světě nevyskytují. Styl vyprávění je velice přímočarý, autorka se nezdržuje žádným sáhodlouhým popisem, prostě předkládá fakta a čtenář se je dovídá očima hlavní hrdinky, což celému příběhu dodává na skutečnosti. Děj je předvídatelný, ale s tím se musí počítat, když má série ještě další dva díly:-)

TerkaM
03.02.2014 5 z 5

Moc příjemné čtení, které mě neuvěřitelně bavilo a já jsem ráda, že jsem v knihovně našla zbylé dva díly :)