Hry o život

Hry o život obálka knihy
Mé hodnocení:

Vydavateľstvo CooBoo prináša slovenským čitateľom a fanúšikom filmovej a knižnej série Hry o život exkluzívne vydanie tejto kultovej dystopickej trilógie. Hry o život obleteli celý svet a tak ako spopularizovala čítanie medzi deťmi séria o Harrym Potterovi, Hry o život vrátili ku knihám celú generáciu tínedžerov. Teraz sa vám dostáva do rúk nové exkluzívne vydanie pre novú generáciu tínedžerských čitateľov. Šestnásťročná Katniss Everdeenová sa dobrovoľne prihlási do Hier o život namiesto svojej mladšej sestry. Hry o život – to je boj na život a na smrť v podobe krutej televíznej reality šou v postapokalyptickej Amerike. No je to jediný spôsob, ako udržať v krajine mier. Katniss sa odmieta vzdať. Zvíťaziť môže len jeden a Katniss spraví všetko preto, aby prežila a vrátila sa domov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394401/hry-o-zivot-1-T0U-394401.jpg 4.65480

Hunger Games / Hry o život 1.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

The Hunger Games, 2008

Kniha Hry o život

KnihoSny

Kdo vyděl film pochopi♥️ Jen musím řict že kniha je o chlup lepší než film????

Makkulka

Skvělé, od začátku až do konce. Pořád se mi chtělo číst.

NicMocVládce

Nikdy jsem neviděla film a ke knize jsem se dlouho dostávala. Podle toho co jsem o tom věděla, jsem se bála, že to bude nějaká laciná záminka jak dostat lidi do arény kde budou bojovat na život a na smrt no a pak už jen řež. Ale příjemně mě to překvapilo. Někdy mívám s ich formou problémy, nedovedu se začít a vžít se do postavy, ale tady mi to sedí skvěle. Po přečtení jsem se rovnou vrhla na další díl a nějak jsem se nemohla odtrhnout abych zaskočila sem a něco k tomu napsala. Nakonec asi zkusím i film, jen abych věděla jak se to povedlo či nepovedlo zpracovat :) .

Kajuš94

Opět se potvrzuje že kniha je daleko lepší než film. Nutno ale říct že u filmu nechybělo scenaristum dost fantazie a skvěle pojali to dění kolem, to u čeho Katnis nebyla. Ale kniha je prostě skvělá

dontbullshitme

Trochu jsem se toho bála, protože se mi Balada o ptácích a hadech moc nelíbila, ale tohle bylo perfektní. Užila jsem si to, co jsem viděla ve filmech, ale - pochopitelně - ještě víc ty detaily, které film vynechal a hlavně jsem lépe pochopila pocity a pohnutky všech postav. Vysoké hodnocení je zde na místě!

Rhodopis

Viděla jsem filmy, a proto jsem sáhla po předloze. Opět se mi potvrdilo, že kniha je o moc lepší. Velmi dobře se mi četla a mohla jsem si příběh hrdinů krutých her užít déle.

alabra

V hodnocení naprosto souhlasím s Havranicí, jen ta krutost mi tam vadí. Budu chtít poslouchat i další díly, četba paní Bebarové knize dává další kvalitní rozměr. Dávám čtyři hvězdy.

*-*Kleny*-*

Znám filmy, ale říkala jsem si, že jsou dobře udělané a že nepotřebuji číst knihu. Jelikož se ovšem chci dostat k Baladě o ptácích a hadech, tak jsem si říkala, že si přečtu celou trilogii.
Musím uznat, že film je opravdu kvalitně udělaný a kniha obsahuje jen jakési zajímavosti o postavách a krajích a samotné aréně, co ve filmu nebylo, ale nijak to neublížilo ději.
Kniha se četla hrozně lehce, byla velmi dobře napsaná, rychle to uteklo. Oceňuji především vyváženost popisné složky se sloužkou dějovou. Popisy zde byly tak, abych si dostatečně dokázala představit prostor, ale zase nepozastavovaly na příliš dlouho děj. Ten hezky plynul, napětí se střídalo s oddychovými kapitolami, a ač jsem díky filmu věděla, jak to skončí, stejně jsem v některých částech u knihy sotva dýchala, co kdyby je v knize přece jenom zabili?? Charaktery postav byly promyšlené a dobře popsané.
Ovšem je to na mě velmi drsné téma (i když velmi dobře napsané), takže si pátou hvězdu schovávám.