Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

fruitbueno
09.07.2019 3 z 5

Souhlasím s tím, že kvalita jednotlivých dílů je sestupná, hodnotím však celou trilogii. YA literaturu příliš nevyhledávám, o Hunger Games jsem dřív skoro vůbec neslyšela, přistupovala jsem k textu jak slepá k houslím. Námět zajímavý, zpracování taky, kniha se čte doslova sama, nebudete mít problém orientovat se v postavách, protože jich není nijak moc. Mám ale bohužel zásadní problém s hlavní hrdinkou, či spíše antihrdinkou - Katniss je neuvěřitelně nesympatická postava, ke které jsem nebyla schopna vybudovat si jakýkoli vztah kromě lhostejnosti. Nikoho nemá ráda (až na světlé výjimky), ke všemu se dostává náhodou, stává se symbolem vzdoru a revoluce, aniž by o tom byla přesvědčená... A nic jí nevěřím. Bohužel provázela celým dějem, takže výsledný dojem dost kazí.

KaryAestas
28.05.2019 5 z 5

Knihy ke kterým se ráda vracím. Když jsem je přečetla poprvé, jen mi padla čelist. Jedná se o budoucnost po zániku většiny lidstva v Americe. Knihy jsou co do postav i prostředí skvěle propracované. Líbí se mi, že jsou psané takovým stylem, kdy se dokážete vžít do hlavních hrdinů i vedlejších postav. Ke každé máte určitý "vztah". S knihou se smějete, fandíte, pláčete. Při čtení se opravdu nacházíte v Panemu.

dragondracarys
15.05.2019 4 z 5

První díl byl pecka, zhltla jsem ho, ani nevím jak. Druhý byl také skvělý, ale třetí už trochu pokulhával. Bylo to zdlouhavé a oproti prvnímu dílu takové...takové nijaké. Svět a celkově to všechno se mi líbilo, jak to měla autorka vše vymyšlené a promakané. Rozhodně bych neotálela a dala se do čtení! Je to zajímavé a Katniss mi přirostla k srdci, stejně tak Peeta (samozřejmě po tom, co se mu stalo, dříve jsem ho úplně nemusela). Skvělá série, za skvělou cenu!

kajusjoch
13.05.2019 5 z 5

Hunger Games prostě miluju. Knihu jsem objevila díky filmu a musím říct, že jak filmová, tak knižní verze je moc povedená. Moc zajímavý příběh, líbí se mi, že v příběhu není hlavní nějaký románek, ale spíše politická situace. Promyšlené a nečekané zvraty.
Za mě moc super!

mrousek
30.03.2019 5 z 5

Musím uznat, že tenhle příběh miluji celým svým srdcem. Přiznávám se, že jsem ji poslouchala pouze jako audio knihu, nicméně jsem se do toho zcela zamilovala.
Filmy byly sice perfektně natočené, nicméně v knihe je mnohem více popsána celá psychika Katniss a jak to všechno vnímala. Hlavně tedy u třetího a posledního dílu, kde jsem pravidelně zadržovala dech a přemýšlela, jak to vlastně celé dopadne.
Celou triologii naprosto doporučuji a jakmile se do toho jednou začtete, rozhodně jen tak knihu nezavřete.

hippiesak
29.03.2019 5 z 5

Jedním slovem: dokonalé. Tuto kolekci jsem tentokrát "četl ušima" dle sloganu Audiotéky, kde jsem si ji zakoupil a rozhodně nelituji. Tereza Bebarová tyto tři knížky načetla, dovolím si napsat, jako obvykle, skvěle. Filmové zpracování dost vychází z knihy. Až na maličkosti se filmový děj shoduje s knihou a i když filmy znám nazpaměť, tak přesto jsem se u knih bavil a těšil se na další kapitoly. Dokonce se přiznám, že jsem i několikrát zamáčkl slzu, což se mi u filmů nestalo. Síla knihy je přeci jenom mocnější a je jedno, jestli je vytištěná na papíře, nebo se zobrazí na displeji, či je uložena v audio formátu. Co se týká té audio verze, tak dohromady je to skvělých 35 hodin a rozhodně můžu doporučit. Fakt jsem si to užil.

meluk
13.02.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih

BlackBlade
10.02.2019 3 z 5

Nebylo tak hrozný, jak jsem čekal, ale ten "hype" okolo tohoto příběhu tradičně neodpovídal realitě, že by to mělo být zase tak dobré. Aktuální hodnocení 91 %? Asi poprvé "nahlas" nesouhlasím, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat :D
Píše to ženská, hlavní hrdinka je mladá holka, takže téma vyvražďovačky v omezeném prostoru je pro cílovou skupinu teenager-čtenářek možná neznámé, ale jinak je to vybrakování známého tématu.
Kladně hodnotím celkové dotažení do konce, že jsou tam uzavřené konce a příběh jako celek.
Moje hodnocení slabých 3***.

Veveerka_123
04.02.2019 5 z 5

S Hunger games jsem začala když jsme tuto knihu měli jako povinnou četbu. Panebože, říkala jsem si, větší kravinu nám tam nastrčit nemohli. Ale jakmile jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. První knihu jsem přečetla za pouhé dva dny. Hned jsem se do knihy zamilovala.

KlarisKaymin
26.01.2019 4 z 5

Tato kniha se mi neskutečně líbila, pořád nějaká akce, překvapení...smekám před autorkou, která dokázala vymyslet opravdu propracovaný a neskutečný svět.

lucccaso
25.01.2019 2 z 5

Bohužel stejný jak film, čekal jsem, že se tam dozvím více o tomto vymyšleném světě. Ve skutečnosti jde jen o to s kým se chce Everdeenová vyspat, jesti Peeta či Hurikán. Je to čtení tak pro čtenářky od 12 do 15 let.

popelka7
21.01.2019 5 z 5

Četla jsem jedním dechem a byla uchvácená. Potěšilo mne i filmové zpracování.

Martas84
24.12.2018 3 z 5

Přečteno jedním dechem, přímočarý jednoduchý příběh

JohnyShorty
19.12.2018 4 z 5

Říkal jsem si, že to bude asi nějaký román pro dospívající holky, ale byl jsem příjemně překvapen. Pravda, knihy jsem přečetl až po shlédnutí filmů, které mě bavily, ale psaná forma mě bavila víc. Dvakrát bych to asi nečetl, ale byl to příjemný odskok od technických manuálů. :D

Zboznujuknihy
01.12.2018 5 z 5

Knihy jsem přečetla jedním dechem. Příběh je úžasně vymyšlený a dobře napsaný.

Ajda300
30.11.2018 5 z 5

Knihy byly naprosto úžasné. Katniss se hned stala mou nejoblíbenější knižní postavou už jen kvůli tomu, že není s tím co se jí stalo úplně vyrovnaná a tím pádem ani dokonalá. Dva texty písní které byly v knize, mě rozbrečely. Byla to taková nádhera. Konec byl hodně zmatený a po dočtení jsem o něm musela dlouho přemýšlet. Když jsem sérii dočetla už počtvrté, tak se mi tam ten konec líbil a uvědomila jsem si, že obvyklý happy end by se sem absolutně nehodil. Po dočtení si uvědomíte, že to celé není jen o té hře, ale o důsledcích a následcích a o tom jak se celý váš život změní jediným okamžikem. Kniha byla úžasná, čtivá a dechberoucí. Všem doporučuji si ji přečíst.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Velice dobře napsáno - drsné, přesto tak nějak v normě pro náctileté, k zamyšlení, napínavé, city nechybí - co víc si přát.

Kaculman
31.10.2018 5 z 5

NEJLEPŠÍ, po přečtení před x lety, mi dělá každoročně společnost při práci jako audioverze a je to skvělý návrat do příběhu!!!

Bookworm11
13.10.2018 5 z 5

A tuhle krutost udělali dětem...

Emičkazknihy
13.10.2018 5 z 5

Pláč a slzy doprovázeli mou četbu, ale to jsem mohla předpokládat, v knize plné smrti a násilí. V knize plné lásky a naděje, v knize plné něčeho nekonečného, nesmírně vzdáleného ovšem nekonečného. Pokud existuje dokonalý popis lásky a přátelství, naleznete ho zde. Kniha mi ukázala něco nového: pokud chci mohu dosáhnout čehokoliv, musím však dát pozor, jelikož ne vždy to jde bez krve a slz. Kdyby jste se ocitli na místě jako je aréna, byli by jste ochotní vzdát se sám sebe na úkor lásky,života a důstojnosti?

láska boj o přežití zfilmováno americká literatura reality show pro dospívající mládež (young adult) postapokalyptické romány

Suzanne Collins
americká, 1962