Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6524 886

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

kroftik
07.04.2014 3 z 5

Tak v první řadě, žánr sci-fi a fantasy, není úplně mým šálkem kávy. Nikdy sem nic takového nečetla s výjimkou Twilightu (pevně věřím, že mě za přirovnání k upírské sáze skalní fandové neukamenují). Asi z toho důvodu, že se obě série vymykají mým čtecím standardům, jsem je prostě šoupla do stejné škatule, i když vymyšlenou zemi Panem rozhodně nejde srovnávat se smečkou upírů či vlkodlaků. Pro mě jsou prostě obě smyšlené, nereálné, trošku pubertální, ale přesto, a to bych ráda zdůraznila, vcelku zajímavé a čtivé. A navíc díky bohu za to, že v Hunger Games není ukníkaná, bláznivě zamilovaná Bella a love story až za vrcholky hor.

mikaella
06.04.2014 5 z 5

kniha se mi moc líbila...teším se na další části...Katniss i Peeta jsem si moc oblíbila....skutečně zajímavý príběh....napětí a akce

Knizne maniacky
05.04.2014

Kniha je z veľkej časti písaná v prítomnom čase ale z času na čas sa objaví rozprávanie v minulom čase, (čo bolo pre mňa zo začiatku dosť čudné, ale nakoniec som si na to zvykla), no pri čítaní som pochopila prečo. Dôvod bol jednoduchý; Katniss často spomína na situácie, ktoré zažila či už s Galom alebo so svojím otcom, alebo to ako sa musela o svoju rodinu ona postarať, keď jej otec umrel pri baníckom nešťastí.
Prečitajte si celú recenziu na: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Jingle
03.04.2014 3 z 5

Nápad fajn, přesto mi to ale celkově připadalo nedotažené. Nevím, asi to bylo tou jednodušší (možná až primitivní) formou, ale jednotlivé souboje ve mně nic nevyvolávaly, přišlo mi to jako stručný popis toho, kdo a jak umřel, ale nenávist, dojetí, úlevu nebo cokoli co z toho možná mělo vyznít, mi tak moc nevyznělo. Nicméně čte se to rychle a jeden díl zhltnete do tří dnů. Pokud tedy překousnete jisté těžko uvěřitelné až nelogické věci (nechci spoilovat) :)

KikiEli
31.03.2014 5 z 5

Mám pocit, že od dob Harryho Pottera jsem žádnou knížku tak hltavě nečetla. :) Autorka je DOKONALÁ v načasování šoků, konců kapitol, zkrátka všeho. Děj má úžasnou gradaci. Umí velmi dobře prodat celý ten úžasný příběh. Po každé kapitole jsem měla pocit, že musím číst dál. Jen těžko se mi kniha odkládala a po přečtení prvního dílu jsem byla ráda, že má ještě další dva. Ich forma samozřejmě jen podtrhuje celou tu úžasnou myšlenku. Doufám, že takhle strhujících knih potkám víc. :)

veronika3645
31.03.2014 5 z 5

Tak po tom, co jsem shlédla film, neměla jsem sebemenší chuť knihu číst. Naštěstí jsem se o Vánocích dost nudila a z nouze sáhla po Aréně smrti. No, nelitovala jsem... Něco tak poutavého a bravurně napsaného jsem snad ještě nečetla! (omlouvám se J.K.) Na celé trologii je nejlepší celá ta promyšlenost oné různé budoucnosti. A ich-forma taky udělá své! Jasně za 5!

NanyEla
30.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha!!Doporučuji,pro mě lepší než film ;)

Teraslík
29.03.2014 5 z 5

Přijde mi,že by se tento příběh mohl stát pravdou.

Edona
28.03.2014 5 z 5

Arénu smrti dost možná přečtete na jeden zátah a v průběhu otáčení stránek napětím ani nebudete dýchat. Nicméně postupem času zjistíte, že kromě toho čtenářského prožitku vám knížka nic dalšího nenabídne. Nic, co byste si mohli z toho čtení odnést. Jediným takovým plusem vidím, že alespoň ke čtení přilákala plno mladých čtenářů, ostatně včetně mě.

Kapik
25.03.2014 3 z 5

Nejdříve jsem viděl film, který byl vlastně hlavní motivací si knihu přečíst. Film se mi celkem líbil, ale spadal spíše do kategorie "Guilty pleasure" než tím, že by to byl nějakej skvost. Oproti tomu kniha je o dva řády výš. Má zajímavý námět, uvěřitelné postavy, které se podle mě chovají dost reálně - ano, skáčou jak systém píská (tedy, skoro), ale to je podstatou totalitních systémů, ne? Oceňuji naopak, že případné rebelství není hned od začátku patrné a prvoplánové. Ohromné pozitivum je využití ich formy v přítomném čase, v čemž spatřuju hlavní prvek toho, že vás kniha chytne, vtáhne do děje a vyplivne až nad ránem, protože princip "ještě pár stránek a jdu spát" je tady ohromně silný.
Bohužel, mám za sebou spoustu přečtených knih a z toho důvodu je výrazně těžší propadnout fanatismu, který se (nejen) u této knihy objevuje. Kniha je zábavná, čtivá, poutavá, ale rozhodně bych ji nezařadil mezi to nejlepší, ať už všeobecně, nebo v rámci žánru. Z tohoto důvodu "pouhé" lepší tři hvězdičky, nebo chcete-li, 70%.
P.S: Knihu jsem četl v angličtině, českou verzi jsem po pár stránkách byl nucen vzdát. Koho proboha napadlo překládat jména?

Teraslík
23.03.2014 5 z 5

Tato kniha se strašně dobře čte, velice doporučuji.

MonisPop
22.03.2014 5 z 5

Nijak mě nelákala kniha, kde se hromadně a hlavně krutě zabíjí. Nechápala jsem, jak něco tak drsného se někomu může líbit, protože mnoho lidí v mém okolí velmi kladně hodnotilo film. Rozhodla jsem se přečíst nejdříve knihu a od první minuty jsem se nemohla dočkat až se dozvím, jak to dopadne. Kniha je napsaná přesně tím stylem, který prostě nemohu odložit a zjistila jsem, že se nejedná o žádné kruté popisování smrti. Nemá žádné nudné a zdlouhavé úseky. Hrozně se mi líbí jména hlavních hrdinů a asi naivně doufám, že v posledním díle vše dopadne tak, jak si představuji.
Další pro mě zajímavou věcí je, že se vše odehrává v budoucnosti, kdy mají všechny možné vynálezy, ale přesto stále používají luky atd. Líbí se mi ten kontrast propojení starého a nového.
První díl rozhodně doporučuji a už se nemohu dočkat až dočtu další díly.

martin3683
20.03.2014 3 z 5

Mix Harryho Pottera pro starší a Běžícího muže od Stephena Kinga. Roli Arnolda v šílené reality show přebírá šetnáctiletá holka a může tak začít kolečko drsné zábavy, umírajících protihráčů, zdrcující lásky a emo výlevů naší hrdinky.
Na to, že to má být určeno spíše pro dorost, jsem se u toho slušně bavil a v pár momentech mě některé zvraty i překvapily. Autorka má svět skvěle promyšlený, vše do sebe dobře zapadá a já již běžím do knihkupectví pro druhý díl :-).

dexeded
20.03.2014 5 z 5

Začátek trochu zdlouhavější, pak mě to chytlo a měla jsem dočteno za dva dny. ;) Film jsem ještě neviděla, tak jsem zvědavá.

KerrKnock
19.03.2014 5 z 5

Ačkoliv je možné podívat se na film, volila bych nejdříve přečtení knížky- víc pochopíte některé situace, kter éve filmu nejsou tak znatelné a celkově vás to vtrhne do děje. Tuto knížku čtu již po třetí a jsem pořád stejně nadšená, jako když jsem jí otevírala po prvé. Určitě tuto knihu doporučuji:)

rm
17.03.2014 5 z 5

Nejdříve jsem viděl film. Nebyl špatný. Takže jsem si přečetl (zatím) první díl a musím říci, že je supr. Film se knížky vcelku drží ale knížka je samozřejmě bohatší o myšlenky Katniss.

lovehungergames
15.03.2014 5 z 5

Tato kniha me naprosto strhala:) Určitě doporučuju:)))

CHB-SPQR
11.03.2014 5 z 5

moc pěkná knížka!!!!

Kůstka
02.03.2014 5 z 5

Jednoznačně další má oblíbená kniha a tuším, že po přečtení dalších dvou dílů i série. Neumím si představit, že by se tohle dělo doopravdy, zavřít do Arény děti od 12 do 18 let a čekat, až se pozabíjejí.. Jdu na film :)

claryssa
28.02.2014 5 z 5

Tak tomuhle se říká knížka! Katniss nemám ráda, Peeta je debil a Gale je borec, Haymitch měl super hlášky, Effie blbě napsaný jméno, ale byla to zatím ta nejlepší knížka co jsem kdy četla. Stejně tak i ostatní díly..:'333