Hunger Games 1–3 (box)

od:


KoupitKoupit eknihu

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310478/hunger-games-1-3-box-T9u-310478.jpg 4.676
Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
ivič
07. srpna

Z celé série se mi nejvíc líbil první díl. Další jsou horší a horší. Druhý díl byl výrazně horší než první, ale dal se řadit do průměrných knih. Ve třetím díle mi nejvíc vadí
že Katniss přemýšlí podle úplně jiné logiky než předtím. Jinak oceňuji dobrý nápad a originální svět. Je škoda, že
zkazili filmy.

p.pavlina
14. července

Zajímavý nápad a příběh stejně tak. Je to velmi hezky napsané a děj plyne. Dokud jsem nedočetla, nemohla jsem odložit.

Sheizou
17. ledna

Příběh velmi zajímavý a poutavý. Líbil se mi popis technologie a života všech možných koutů Panemu. Postavy se sice zdály jako by měly jen jednu až dvě charakterové vlastnosti, ale nijak mi to při čtení nevadilo. Jediné co mi soustavně štvalo po celou knížku byla sebestřednost hlavní hrdinky - (spoiler: když každou cca 10. stránku přemýšlí nad tím jak vypadá v kamerách tak to začíná být celkem únavné).

Tenilola
07.12.2017

Je to velmi skvělá kniha, moc se mi líbí všechny díly a mojí nej postavou je Catnis

zuzi.podzim
21.09.2017

rozhodne dobre, bohuzel filmem vse znicili

kikiodvi
13.09.2017

Po dlouhé době zase knížka, kterou jsem nemohla odložit!
Už dřív jsem viděla filmy, ale v zde jsem se dozvěděla spoustu informací, které mi ve filmu unikly a které hodně vysvětlovaly. Detaily byly dobře promyšlené a tloušťka knihy mi v tomhle případě vůbec nevadila.
Nejvíc se mi líbily části, kde se bojovalo. Z těch byla opravdu cítit chuť přežít, kterou bych od hlavních hrdinů čekala.

TaLu
31.07.2017

Něco tak čtivého, jiného a vtahujícího do dění jsem dlouho nečetla.
Ke knihám jsem se dostala po zhlédnutí prvního filmu, knihy přečetla za pár dní a pak si znovu a lépe vychutnala i zfilmování.
V knihovně vznikají kolem těchto knih zajímavé diskuse, zda číst příběh, kde v zápletce jde o boj dětí v aréně. Boj o život.
Říkávám k tomu asi tolik: "Tato kniha je fantasy, ale v našem světě existují lidé, kteří do rukou dětí dávají zbraně skutečné."
Za nejlepší považuji třetí díl, který mimo napětí a děj obsahuje hodně politiky. Nutí čtenáře k zamyšlení nad širšími souvislostmi, nad tím, že pád jedné totality ještě není konečným vítězstvím. U této série tiše závidím čtenářům, kteří ji čtou prvně.

Topsinka
25.05.2017

Úchvatná kniha s propracovaným světem plným detailů. Při čtení mi kolikrát běhal mráz po zádech, ale spíš z toho, jak moc jsme tomuto světu blízko... Čtení rozhodně doporučuji.

AdmiralPata
04.02.2017

Knihy se mi hodně líbily.Jen škoda že sledují jen jednu dějovou linku a hodně postav je zanedbaných.Přidat pár stránek s příběhy ostatních postav by jenom prospělo.Za mě 4/5

Šíša
23.10.2016

Nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Paráda.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

postkatastrofická pro dospívající mládež (young adult)

Autor a jeho další knihy

Suzanne Collins

Suzanne Collins
americká, 1962

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených134x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených15x
v Knihotéce46x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech1x