Železný Prométheus

Železný Prométheus obálka knihy
Mé hodnocení:

Po letech, kdy postava Humra Johnsona uchvacovala čtenáře pouze jako součást Hellboye a Ú. P. V. O., konečně vychází jeho první samostatné dobrodružství. Příběh Humr Johnson: Železný Prométheus, který napsal Mike Mignola a nakreslil Jason Armstrong (a který obsahuje skicář s řadou náčrtů Mikea Mignoly, Jasona Armstronga a Guye Davise – kreslíře série Ú. P. V. O.), je divokou jízdou plnou děsivých příšer, šílených vědců a hrozeb přicházejícícch z jiných světů. Střežte se Humrova klepeta!!!!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385622/zelezny-prometheus-AlK-385622.jpg 3.936

Humr Johnson 1.

Dobrodružné, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Lobster Johnson vol. 1: Iron Prometheus, 2008

Kniha Železný Prométheus

Disease
17.02.2020

První kapitola super, ale pak se to tradičně zvrhne do řady bitek, což je škoda, ta pulpová atmosféra je tu vykreslená parádně.

jarynek
03.04.2019

Mignola do příběhu dal osvědčené ingredience, z nichž, jak už mnohokrát dokázal, je schopen uvařit chutnou krmi (monstra, nacisti, tajemno, technické vychytávky, ...), ale tentokrát to nějak nefunguje a výsledek až tak moc nechutnal. Hlavní hrdina k srdci nepřirostl - vidíme ho mnohokrát v akci, ale čtenář se vůbec nemá možnost seznámit s jeho myšlenkami a s jeho motivací. Prolínáním více dějových linek je pak navíc příběh občas trochu méně přehledný. Spíše slabší 3 hvězdy.

Hwaelos
14.02.2019

Pořád jsem neporozuměl tomu, co je na hellboyverse tak zvláštního. Mignola je skvělý kreslíř s vyhraněným, expresivním stylem, ale jako scenárista nedokáže vytvořit nadčasový příběh, k němuž by se člověk chtěl vracet. Všeobecně - příběh, který je zapamatovatelný a v němž fungují emoce. Lobster Johnson je nápodobou pulpové estetiky brakového čtiva bez jakékoli přidané hodnoty (např. reflexe daného žánru).

3DD!3
09.12.2018

Johnson nezklamal. Akcí nabité, pulpové dobrodružství se soustředí především na vedlejší postavy a Humra si nechává tak nějak v záloze. Čínské pletichy jsou super, stejně tak drak v závěru. Těším se co bude dál.

memphisz
18.10.2018

Příjemné pulpové dobrodružství z 30. let. Takový Indiana Jones šmrncnutý Batmanem. Typický Mignola (mystéria, nacisti, démoni, okultismus). Zábavné čtení, ale nějak nic víc, jak se říká jednohubka. Uvidíme v dalších dílech.

DennisMoore
15.10.2018

Láskyplný brak, na který jsem se moc těšil už od Červa dobyvatele. Byla to doba, ale stálo to za to! V knize je totiž vše - od mluvících mozků v obrovských sklenicích přes útočícího yettiho, paviána, hada či draka po mrtvolu v kovové zbroji a samozřejmě nácky. Ti všichni ať se mají na pozoru před Humrovým klepetem!

FireOfFilth
13.10.2018

Tato kniha nás vezme rovnou do akce. Nezaobírá se Humrovou minulostí, o které čtenář Hellboyova univerza plus mínus něco ví. Ale i člověk nepolíbený Hellboyem si tu přijde na své.
Humr se dostane za člověkem, který vlastní speciální oděv a jak to tak bývá, jdou po obleku i záporáci. Celkově příběh notuje s paranormálnem, jak jsme u tohoto univerza zvyklý. Příběh utíká velice svižně a nenudí ani na vteřinu. Kresby se zhostil Jason Armstrong a jeho kresba je hodně podobná kresbě Guye Davise, který dělal na Ú.P.V.O. , proto se Jason velice hodí k tomu univerzu. Obálky mezi jednotlivými kapitolami opět v rukou Mikea Mignoly.
A samozřejmě na konci knihy různé nákresy a skici jednotlivých postav, předmětů či lokací. Paráda!
Těším se na další knihu, tuto prozatím hodnotím 4+