Humor v církvi dovolen

Humor v církvi dovolen https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112286/bmid_humor-v-cirkvi-dovolen-65b39f65718de.jpg 4 11 4

Humor byl v církvi vždy. Trvalý optimismus církve je garantem humoru, ale není jeho pramenem. Pramenem je opravdová radost. Pramenem radosti je potom čisté svědomí a úplně za vším je láska. Těmito myšlenkami otevírá nedávno zesnulý kněz a autor knih svou knížku svěžích, humorných i moudrých příběhů ze školních let, z ministrování, z trampování, z pastorace - zkrátka ze života.... celý text

Vidlička
02.01.2023 5 z 5

Soukromě jsem si nazvala knížku "veselé příhody z celebrování". Samozřejmě, že to není žádný Šimek s Grossmannem, ale já se i tak nachlámala dost. A protože mám tohle prostředí moc ráda, ale nemám k němu přístup, tak jsem ráda za každý náhled za oponu, a proto nekritických pět hvězdiček.

"Pokušení se stává hříchem tehdy, když je ozdobíme čerstvou petržílkou."

Netopyr07
21.09.2019 5 z 5

Milý humor pátera Hobizala, příběhy z dětství a mládí. Nejvtipnější je poslední část "ze života". Třeba, jak hrál na sv. Mikuláše čerta je k popukání :-)))

honajz
31.07.2014 3 z 5

Ne vše mi přišlo vtipné, to mám raději skutečně vtipně napsané knížky od pátera Lukeše, ale stále je to zajímavý subžánr náboženské literatury, kdy některé příběhy skutečně příjemně pobaví a potěší. Navíc P. Hobizal umí situace a věci popsat nesmírně lidsky, což je velké plus.

Prateri
27.02.2014 3 z 5

Malá knížečka, která mi svým laskavým humorem zpříjemnila pobyt v nemocnici.

humor vzpomínky křesťanský život kněží pastorace

František Hobizal
česká, 1933 - 2001
2004  87%Šumavská trilogie
2001  71%Cesta k nebi
2004  80%Annáš
2007  100%Budějovická trilogie
2002  76%Humor v církvi dovolen

Kniha Humor v církvi dovolen je v