Hugo Haas. Život je pes

Hugo Haas. Život je pes https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102714/hugo-haas-zivot-je-pes-102714.gif 4 25 6

Biografie Huga Haase (1901-1968), jednoho z největších českých herců. Život Huga Haase je velký příběh plný paradoxů. Žil na různých místech světa, ale nikdy nepřestal toužit vrátit se z emigrace domů. Byl člověkem apolitickým, a přitom politika světa byla tím, co jasně určovalo směr jeho cest. Objímal ženy, po kterých toužily tisíce mužů a přitom byl často sám. Nakonec se stal postavou, kterou často hrál – „dobrodincem chudých psů.... celý text

horkosladka
12.02.2023

Hugo Haas mi přirostl k srdci. Je to miláček, který mi umí svými filmy zvednout náladu. Jeho životní příběh mě dojímá k slzám. Muselo to pro něj být strašné žít s tím, že jeho židovskou rodinu poslali fašisti na smrt... Žít v emigraci a bát se vrátit do rodného Brna, bát se vzpomínek... Osud jeho syna Ivana, osamění ve stáří, astma...Kniha se četla sama, ale nebudu hodnotit kvůli zkresleným informacím. Na internetu jsem dohledala, že se Hugo narodil 19. února, v knize se píše 18. února a dokonce se rozebírá horoskop. Tohle mě na knize zklamalo. Ale jinak doporučuji dozvědět se o tomto skvělém českém herci a komikovi více. Pro mě je to krásná lidská bytost. Jeho filmy jsou pohlazením na duši.

4xbabča
17.02.2021 5 z 5

Moc hezké čtení ze života úžasného herce, režiséra a autora divadelních her a filmů Hugo Hasse. Byl úžasně činný člověk, v mládí veselý, šarmantní, ale jeho život nebyl jen samé slunce. Od r.1938 už byl jeho život plný smutku, jak v soukromém životě z důvodu jeho židovského původu, tak i v oblasti umělecké. Ale kniha je moc pěkně napsaná a určitě stojí za to si ji přečíst.

Miranda
02.08.2020 4 z 5

Kniha velmi čtivá, ale strašně smutná - tak jako bývá někdy život. Hugo Haas sice vytvářel vtipné postavy ve svých komediích a sršel humorem i ve společnosti, ale ve skutečnosti mi přišlo, že se pořád jenom trápil, hlavně ke stáru už ta melancholie byla až hmatatelná. Navíc jsem se v knize dozvěděla něco nového, co mě tedy nepotěšilo o Adině Mandlové (já, milovnice koček!) a jeho manželce Bibi (trošku sebestředný typ). Je to smutné čtení a ty rozbory na závěr (grafologie a spol.) mi přišly úplně zbytečné, takže jsem je nečetla. Celkově je z té knihy člověk takový celý naměkko a vůbec, raději si snad pustit Mravnost nade vše a dostat se z toho.

Kája95
11.11.2017

Krásné fotografie z dob Huga Hasse, ale také Vás vtáhne do této doby plné krásnych dam a elegantních panů. Ale nejen to, také všudy prítomná závist a intriky

medlovice
28.03.2017 3 z 5

Líbilo se mi,že je kniha protkaná fotografiemi. Ne až někde na konci ale fota jsou všude. Samotného Haase jsem nikdy nemusela i když jsem velká fanynka filmů pro pamětníky . Baví mě číst životopisy.

kuky921
21.03.2015 4 z 5

Osud Hugo Haase je velmi zajímavý sám o sobě, myslím, že není nutné doplňovat ho o jakékoli grafologické rozbory apod. Myslím, že je to spíše na škodu.

divadlo osobnosti čeští herci

Jolana Matějková