Hugo Haas

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace sleduje vývoj Hugo Haase od postav milovníků až po velké charakterní role, v nichž vykristalizovalo jeho umění komiky s tragickou strunou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275779/hugo-haas-QdU-275779.jpg 2.43
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Forma
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hugo Haas

Přidat komentář
Aliii
21. ledna

Čekala jsem od této knihy víc než jen přehled rolí (divadelních i filmových) a citací spousty kritik. Vůbec mi nesedlo zpracování textu, hlavně používání množného čísla, když autorka je jen jedna. Text navíc obsahoval i chyby (špatné y/i ve shodě podmětu s přísudkem, příjmení s malým písmenem na začátku apod.).
Tak skvělý herec, jako byl Hugo Haas, by si zasloužil mnohem víc...

Harry
15.04.2016

Velká česká herecká prvorepubliková hvězda zářila jak na divadelních scénách, tak na plátnech kin. Bohužel Hugo Haas byl židovského původu, a tak musel v roce 1938 emigrovat,aby si před Němci zachránil život , a tím se ukončila jeho umělecká dráha v Československu. Určité úspěchy měl za oceánem, ale na rodnou vlast nikdy nezapomněl (krátce ji navštívil v roce 1964).Jeho otec a bratr zahynuli v koncentračním táboře, což se velmi odrazilo na jeho zdraví . Zemřel v prosinci roku 1968.V knize je množství fotografií a soupisy Haasových rolí a je dobře, že můžeme jeho civilní herectví sledovat ve filmech na TV atd.