Hudba, která si neříká KRAUTROCK

Hudba, která si neříká KRAUTROCK https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140433/hudba-ktera-si-nerika-krautrock-140433.jpg 5 11 2

Německo bylo na přelomu šedesátých a sedmdesátých let líhní umělců, kteří z hledačských pozic navždy změnili tvář rocku, elektronické hudby i popu. I když nešlo o scénu v pravém slova smyslu vžilo se pro ni označení krautrock nebo kosmnische musik. Hudba skupin Kraftwerk, Tangerine Dream, Can, Neu!, Faust či Cluster dodnes rezonuje novátorstvím. Kniha Petra Ference Hudba, která si neříká KRAUTROCK nabízí kromě historického přehledu náhled do souvislostí, v nichž byl krautrock vnímán v době svého vzniku i nyní.... celý text

vvikingg
11.02.2021 5 z 5

skvěle napsáno jako starší ročník jsem ocenil pohled na německé kapely Can, Amon Düül, Tangerine Dream, Ashra Tempel, Faust, Guru Guru, Klaus Schulze atd.

hammond
13.05.2017 4 z 5

Maximálne oceňujem, že aj v rámci československého trhu vyšla kniha venujúca sa tak okrajovému a nekomerčnému hudobnému žánru. Podrobný a zároveň pútavý sprievodca všetkými dôležitými interprétmi Krautrockovej scény. Zostáva mi len veriť, že v budúcnosti sa dočkáme aj ďalších domácich publikácii z oblasti progrsívneho rocku.

*Čitateľská výzva 2017 - kniha od českého autora

2021  84%Udržuj svou ledničku plnou