Hudba a ticho

Hudba a ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46373/hudba-a-ticho-46373.jpg 4 10 2

Mladý loutnista Peter Claire přijíždí roku 1629 na dvůr dánského krále Kristiána IV. a stává se členem orchestru, který své umění provozuje převážně v chladném a temném sklepení. V touze po ochraně a bezpečí si ho král vybírá za svého „anděla strážného“, pročež se Peter ocitá v situacích, kdy spolu zápasí světlo a tma, dobro a zlo, ale také povinnost a milostná vášeň. V tomto lyricky laděném výpravném dramatu z dvorského prostředí nejde totiž o nic méně než o naplnění touhy a spásu vlastní duše.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta

Music and Silence , 1999

broskev28
broskev28
07.06.2023 4 z 5

Pro mě druhá kniha této autorky a podobně jako u té první mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Připadala jsem si jako při studiu neznámého jazyka: nějakou dobu mám pocit, že vůbec ničemu nerozumím, všechny zvuky se mi slévají do monotónního hukotu. Teprve časem začínám vnímat jednotlivá slova a chápat jejich umístění, vyznění a smysl celého textu . . .
Pokud nevytrvám a odložím knihu před oním momentem prozření, asi se o mnohé ochudím. Tady se mi povedlo zaregistrovat v hukotu smysl naštěstí včas, takže poté jsem knihu se zájmem přečetla. Až na málo uvěřitelný závěr se mi líbí a určitě doporučuju.
P.S. Tak nicneříkající anotaci jsem snad ještě nezažila - tři věty, které vůbec nic nenaznačují a ani náhodou vás nepřipraví na postavy jako byla královna Kirsten nebo macecha Magdalena . . .

"Schopnost přijímat je nejkrutějším poučením, jakého se nám v životě dostává. A nejdůležitějším, kterému je potřeba se naučit."

Nestorkea

2020  83%Gustav a Anton
2004  64%Zlatá horečka
2002  82%Hudba a ticho
2003  71%Valentina a já

Kniha Hudba a ticho je v