Hubička a jiné ještědské obrázky

Hubička a jiné ještědské obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163824/mid_hubicka-a-jine-jestedske-obrazky-yVs-163824.png 4 5 1

Do výboru jsou zařazeny povídky Hubička, Sefka, Večer u koryta, Námluvy, Kterak se dohodli, "Přišla do rozumu". Mladé čtenáře zaujmou svými hrdinkami, ženami čistých srdcí a sympatických osobních rysů, početnou galerií typických kdysi postav českého venkova a výstižným líčením prostředí kraje pod Ještědem, v němž jsou rozvíjeny napínavé a nečekaně rozuzlované příběhy.... celý text

Titty1929
08.03.2021 5 z 5

Ještědské povídky Karoliny Světlé mám velice ráda a nejvíc asi ty, které jsou shromážděné v tomto souboru. Jsou to opravdu takové obrázky ze života podještědských vesničanů v 19. století. V povídkách v tomto souboru se vyskytují vztahové zápletky celkem obyčejného rázu, které působí velmi nadčasově především díky věrohodně vykresleným charakterům (i když uznávám, že někdy jsou hlavní hrdinové příliš dokonalí). Je zde méně romantických prvků než v jiných autorčiných prózách (romantických -tím myslím romantismus jako literární směr, v jiných autorčiných prózách se vyskytuje často "pomsta", "prokletí", "vykoupení vin" atd.).
Až na jednu výjimku končí všechny povídky šťastně, což není u Karolíny Světlé samozřejmost.
Nevím jen, jestli takové povídky můžou zaujmout mužské čtenáře.

Část díla

1988  80%Frantina
1976  81%Nemodlenec
1998  76%Námluvy
1979  73%Černý Petříček

Kniha Hubička a jiné ještědské obrázky je v