Hubená mrcha

Hubená mrcha https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38038/hubena-mrcha-38038.jpg 3 43 17

Už vám opravdu leze na nervy, že jste stále neforemná, či dokonce obézní? Pokud jste si řekla: Dost, už to nebudu snášet ani den, jste připravená zhubnout. Abyste shodila nějaké to kilo, nemusíte skládat doktorát z biologie. Ani nemusíte držet hladovku nebo celý den hopsat v tělocvičně. Stačí vzít rozum do hrsti a začít používat vlastní hlavu. Zázračné diety, články v časopisech a reklamy vám tak vymývají mozek, že jste zapomněla myslet, a přitom je to docela jednoduché. Kniha přináší pravdivé informace o stravě. Když si ji přečtete, budete se moci rozhodnout racionálně, samostatně. A díky tomu se z vás stane hubená mrcha, jíž budou ostatní závidět. Hubená mrcha není dieta. Je to životní styl... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ideál

Skinny Bastard , 2008

Jungkookie
15.12.2021 odpad!

Odporně psané a ještě vyloženě doporučující být po zhubnutí stejně hnusná...to by se mělo zakázat, a ne vydávat.

adelinka
27.06.2021 3 z 5

Tak mne to prišlo taký výber poznatkov zo stravovania, s ktorým prišli Diamondovci. Ja, keď som potrebovala schudnúť, tak som sa riadila vlastne poznatkami Diamondovci. Tu som sa nedozvedela nič nové...

veronika9761
02.04.2021 2 z 5

Za me zadna slava.

Kniho.mol.ka
09.04.2020

Tuto knihu bych si sama od sebe nikdy nepřečetla. Ale vzhledem k tomu, že nejím maso a stravuji se většinou rostlinně, tak jsem se rozhodla ji přečíst na doporučení. Četla jsem ji už pár let zpět a vybavuji si, že je psaná takovým tím moderním "free" stylem (už jen ten šílený název), což mi nesedlo. Na druhou stranu přinášela celkem zajímavé informace o fungování živočišného průmyslu a potravinách obecně, to jí upřít nemohu. Škoda, že kniha je psaná tak povrchní formou, která podle mě spoustu čtenářů odradí - nepodporovat šílenost živočišného průmyslu má být v první řadě otázkou etickou, ne motivováno honbou za štíhlou postavou.

Yustina
10.07.2018 2 z 5

Docela jsem se pobavila :-)

Merlinit
17.01.2018 4 z 5

Tahle kniha je nejzvláštnější svými komentáři! Dobrá polovina jejich autorek budí dojem, že z ní mnoho nepochopily, většina ostatních vytrhává informace z kontextu, neb se pak snadněji zesměšňují a zatracují. Škoda. (Jejich.)

PavlínaAlžběta
15.12.2017 1 z 5

V anotaci stojí chytrý až drsný průvodce pro chytré holky, které chtějí jíst zdravě a skvěle vypadat. Autorky obě modelky, takže co od knihy čekat. Knihu mám léta a z nudy jsem zkusila v ní znovu zalistovat a to se nedá. Zkráceno, všechno jídlo je prakticky tragédie, rádoby rady jak posílit svoji mysl a cítit se fit uvnitř, protože jakmile se budete cítit jako sexy kočky, okamžitě půjdou kila dolů a asi k tomu není potřeba ani pohybu. :) Chvílemi jsem se musela nad různými kapitolami smát nahlas, jak některé úryvky vůbec může někdo napsat a jak naivní rady byly. Fakta ohledně vitamínů, sacharidů, bílkovin apod. jsou pouze okopírovaná a to jediné v knize dávalo smysl. V závěru luxusní jídelníček, který ovšem vás bude stát mění, pokud tedy suroviny seženete :D Nikdy víc, nejlepší jsou afirmace typu "můj zadek se stále zmenšuje" atd.

ziggrrl
07.10.2016 4 z 5

(24. 3. 2014) Úvod mě docela překvapil nevybíravým jazykem (čteno v originále, nevím, jak se poprali s překladem), ale zvykla jsem si. Přečtení zabralo jen pár dní, kniha se docela zábavným způsobem snaží upozornit na nekončící problémy dnešní doby.

Četla jsem ji asi před rokem a nevzpomínám si, že by mi hned na začátku uteklo, že jsou autorky veganky. K informacím, které svým čtenářům nabízí, by neměl být žádný člověk lhostejný a měl by se nad tím, co společně se stravou dostává každý den do svého těla (a kolik utrpení se za tím skrývá), aspoň pořádně zamyslet a některé své priority přehodnotit. Opravdu není třeba cpát se 7 dní v týdnu masem a průmyslově zpracovanými potravinami.

Etelea
18.08.2016 3 z 5

Mně tato kniha nepřinesla vůbec nic nového,takže jsem zklamaná.Krom toho je styl psaní jak pro puberťačky.Jen kvůli tomu poselství,které chce rádoby šířit,dávám 3*.

Cella
30.06.2016

Myslím, že to není bezpečná kniha. Mnohé rady jsou jistě dobré, ale... Když už se někdo chce takhle stravovat, měl by si sehnat mnohem, ale mnohem více informací.

Gee.Rocks
20.10.2014 2 z 5

Taková facka pro ženy, které chtějí zhubnout a nepřestávají se cpát blbostmi... Zároveň ale kniha protkaná blbostmi.

Kituska
02.12.2013 2 z 5

Některé rady mě opravdu dostaly do kolen. Chcete zhubnout? Nejezte! Držte půst co nejdéle, ráno snídejte, až budete mít hlad! Přece nechcete zanést motor těla snídaní! Darujte krev - zhubnete!
Co mě taky dostalo do kolen, ale trochu jinak, tak názory lidí na jatkách, co provádí se zvířaty.

hanoule
10.05.2013

Řekla bych, že tak 80 procent knihy je určena obézním a hloupým Američanům, kteří si nejsou schopni ani uvařit špagety a radši si je koupí v krabičce, jelikož jim reklama sdělila, že je to zdravé. Kniha mi přišla dost afektovaná. Jinak kdybych toužila po tom stát se vegankou, asi by mi dost pomohla, ale vzhledem k tomu, že si občas dám nějaký ten odpad z krávy (mlíko) anebo hnijící mrtvolu, ráda si přečtu něco méně amerického.

fransi
29.03.2013 1 z 5

Pokud bych nebydlela s rodiči a se sourozenci, tak bych se tak začala řídit aspoň částečně.. jenže nejde to když nemám dostatek peněz .. kniha se mi ze začátku nelíbila, ale teď už všechno chápu. Doporučila bych ji všem, ale vím, že někteří by to asi nepochopili a utahovali by si z toho..

fransi
28.03.2013 1 z 5

knihu mám rozečtenou a už se mi zvedá žaludek... toto není možné co stěma ubohýma zvířatama dělali ??? To je přímo nechutné a odpuzující, vždyť to musí být člověk co se v tom šíleně vyžívá ... je tak týrat.. Připadá mi, že si snad autor i vymýšlí .. já to snad ani nedočtu.. je to nechutné.. :O ..čekala jsem něco jiného..
ale je pravda, že pro ty co se chtějí stát veganem je to asi velká motivace..

plastic0o
06.08.2012 3 z 5

Poprvé jsem se dozvěděla o tom, co stojí za výrobou potravin.. velmi mi pomohlo stát se vegankou, jen jsem si to trošku pozměnila a vyřadila lepek a postupem času jsem si vytvořila svůj styl stravování, 100% přírodní a syrové rostliné stravy ničím nedochucované tak jak vyrostla... dobrý start ke zlepšení situace naší planety a našeho zdraví :)

-Lenicka-
16.05.2011 2 z 5

Tato kniha mne velmi nemile překvapila! Jestli chcete být celý den o hladu a dopracovat se k anorexii, tak prosím .. určitě nemůžu ale jinak doporučit, je to úplně jiný pohled na svět - na jídlo .. být hubená, hubená, nic nejíst a pak se budete cítit skvěle ... to teda nevím, hned jsem tu knížku dala pryč !!!