Hry v přírodě

Hry v přírodě https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152300/bmid_hry-v-prirode-152300.jpg 5 46 7

Velká encyklopedie her série

Obsahuje bohatý výběr nejrůznějších zajímavých her, které zpestří pobyt dětí v přírodě, umožní vydatný pohyb na čerstvém vzduchu, tříbí postřeh i tělesnou obratnost a naučí samostatnému rozhodování. Jsou uspořádány podle prostředí (hry v lese, na louce, v letním táboře, na pochodu, v zimě, hry vodní a cyklistické) a doplněny stručnými organizačními pokyny.... celý text

n.ezn.amy
13.04.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi dostala do rukou začátkem devadesátých let. Jednoduše a srozumitelně jsou zde popsány hry, které se dají hrát v kolektivu kdekoliv v přírodě za použití k tomu potřebých minimálních věcí. V dnešní době ideální kniha asi už jen pro skauty nebo podobné dětské spolky

Nočnípták
08.04.2020 4 z 5

Šikovná kniha nejen pro vedoucí oddílů a družin. Můžete ji využít i pro rodiny s dětmi. Mám to vyzkoušené na dovolených i na různých výpravách.
Ráda doporučuji.

Venda32
09.02.2020 5 z 5

Výborný zásobník her do přírody, který vám pomůže vymyslet pro děti atraktivní program.

slimáčik
13.12.2017 5 z 5

Naše deti do určitého veku ani netušili, že mnohé hry pod réžiou (a dozorom) nás "múdrych, zodpovedných, uvážlivých" rodičov boli inšpirované práve knihami pána Zapletala. Ale na dvore pri hrách s ostatnými deťmi nimi spestrili, ozvláštnili "nútený pobyt na zdravom vzduchu", keď sme ich museli dostať od televízie, počítača...
Ako staršie v týchto "bichliach" samy hľadali nápovedu.

AniLes
03.09.2017

Nedovedu si předstsvit, že by dnešní děti zvládli většinu her z této knihy. Určitě by docházelo k častým úrazům.

Kapis
29.09.2014 5 z 5

Vynikající záležitost a dobře odvedená práce. Hodně využíváná kniha v dobách, kdy jsme jako děti ještě nebyli obtloustlí závisláci na počítačích a lítali jsme neustále venku a pořád si vymýšleli zábavu, hráli miliony her a užívali si dětství bez moderní techniky. A brzo ji asi opět otevřu, abych mohl začít vymýšlet zábavu bez hledění do monitoru, rostoucím dětem. Jsem moc rád, že jsem si uhájil vlastnictví této čtyřbichlové parády až do dospělosti a nikde ji nezašantročil.

eraserhead
01.11.2011 5 z 5

Dá se snad téhle knize dát něco jiného než plný počet? Vždyť koho podobné hry nebaví, respektive podobná problematika jde zcela mimo něj, ten o té knize jednak buď vůbec neví, a nebo i když o ní ví, tak se do ní pravděpodobně nezačte. Ale pro toho, kdo alespoň jednou za čas potřebuje tu a tam vymyslet nějaký program pro venkovní zabavení jednoho až více dětí rlzného věku a různých povah, je kniha obrovským rádcem a přítelem, které ho přesvědčí o tom, že nejen malé děti a ještě nedorostlá mládež se dokáže nechat strhnout prostou venkovní hrou v přírodě, ale že tomu nejednou může propadnout i on sám. Kdo má děti pochopí, kdo je nemá, může alespoň nahlédnout co všechno se dá dělat venku a jak málo stačí k tomu se nějak zabavit.