Hrůzná vláda žen

Hrůzná vláda žen https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321782/bmid_hruzna-vlada-zen-693-321782.png 4 25 5

Mary Russellová série

Detektivka ze série příběhů o Mary Russellové, učednici Sherlocka Holmese. Píše se rok 1921, a přestože se Mary stává bohatou dědičkou, nepřestává se toulat mlžnatým Londýnem v důmyslném přestrojení. Jedné noci narazí na starou známou jménem Veronica a ta ji zavede do Nového chrámu božího, což je sdružení vedené charismatickou Margery Childeovou, sufražetkou s mystickými sklony. Když se však mezi stoupenkyněmi odehraje nikoli první ošklivá nehoda, začne Mary zajímat původ bohatství vůdkyně společenství. Na pomoc je přizván i Sherlock Holmes, který stůj co stůj musí zabránit tomu, aby Mary o své peníze přišla a spolu s nimi taky o svůj život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Argo

A Monstrous Regiment of Women , 1995

petra7309
09.12.2021 5 z 5

U téhle knížky mi vyloženě nesedí název, ale to se nedá nic dělat, přijde mi to nevýstižně přeložené, niméně sama nevím, jak bych si s tím poradila, takže to nechám :).
Zápletka hodně zajímavá, a líbí se mi nevysvětlenost / nevysvětlitelnost některých událostí a faktů. Tohle rozuzlení jsem fakt nečekala a detektivka to za mě rozhodně je. A také potěšil dovětek o osudu postav.
No a romantická linka potěšila mou dušičku :).

SBH
19.10.2020 3 z 5

Velmi čtivě zpracovaný příběh jiskření mezi Sherlockem a Mary, říznutý trochu tajemnem, trochu dobrodružstvím, zahlcený více než rozumnou dávkou Maryiných akademických znalostí. Ale detektivka? Ani omylem. Hrůzného na knize nebylo nic, ani vláda žen, naštěstí ani jiné aspekty. Krásný překlad a vynikající korektury (věc nevídaná). Asi nejlepším bodem byly citáty u jednotlivých kapitol.
Slušný průměr. Podruhé se ke knize nevrátím, ale po dalším dílu sáhnu.

pip11
01.03.2020 5 z 5

Pokračování příběhu Sherlocka a Mary se mi velmi líbilo, vůbec mě nezklamal. Plynule navazuje na první díl, kde se poznávají a stanou se z nich přátelé. Doporučuji číst posloupně. Těším se moc na další díl.

Anna Elizabeth
25.07.2017 5 z 5

Miluju tuhle sérii!!

akinomV
05.06.2017 5 z 5

Mám ráda tento druh detektivek, takže jsem spokojená. Žádné drasťárny, spíš oddechovka, která se četla tak rychle, až mě to samotnou překvapilo. Těším se na pokračování :-)

Laurie R. King
americká, 1952
2016  80%Holmesova učednice
2017  73%Případ Máří Magdaleny
2016  79%Hrůzná vláda žen
2018  67%Přízrak na blatech

Kniha Hrůzná vláda žen je v