Hruška v poli

Hruška v poli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30710/hruska-v-poli-30710.jpg 4 20 7

Příběh tělesně postižené dívky, která po trpkých a beznadějných létech nachází své štěstí a smysl života; kniha obsahuje ještě krátkou povídku Tiché vody.

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Kamélie

katerinn
05.05.2021 4 z 5

"To nevíš, co ve svej moudrosti s tebou zamejšlí. Třeba ti dal nepohledný tělo, aby moh tě ustanovit k inejm a lepším věcem. Že máš zmrzačený tělo, proto můžeš bejt na duši veliká a hezká. A kdoví, co máš dobrýho tu vykonat.
Krása tělesná nejni dycky darem tím nejlepším.."

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

opravdu krásný příběh jako všechny od této autorky

Hannelle
05.11.2017 5 z 5

Celý příběh neskutečně zabolel... Výsměch, ponižování a opovržení dívkou, kterou osud tělesně poznamenal. Přesto se nevzdala a dokázala kráčet dál a dál. A na konci cesty se na ni přece jenom usmálo štěstí. Tak by to mělo být.

HanKasp
06.07.2016 5 z 5

Velice zdařilá kniha. A také velice smutná kniha. Pokud se to tak dá říci, přes to všechno končí happyendem. Je útlá, proto se četla velmi rychle (během jednoho večera). Součástí knihy je malá povídka Tiché vody.

kika 13
08.04.2013 3 z 5

Místy smutný příběh,ale jinak pěkné čtení.

modranka
20.08.2012 3 z 5

Poviedku z obdobia I. svetovej vojny. Pekne je v nej zachytený život na vidieku, nádherné opisy moravskej prírody. Príbeh je vlastne o tom, že krása nie je všetko a ako veľmi je srdce človeka zraniteľné. Mne osobne ako Slovenke sa trochu ťažko čítala dobová čeština, (moravské nárečie), ale nemôžem povedať, že by to nezapadlo do príbehu. Záver bol príliš rýchly, napriek tomu bol príbeh pekný, dobre prepracovaný, len mi trochu pripomínal akési povinné školské čítanie. Ak má niekto rád Javořickú, túto poviedku si nenechajte ujsť, máte ju prečítanú za 3 hodiny.

p.anomisss

1998  76%Námluvy
2006  84%Můj život 1. a 2. díl
2005  81%Bez lásky
2001  75%Na Veveřím gruntě

Kniha Hruška v poli je v