Hruška v poli

Příběh tělesně postižené dívky, která po trpkých a beznadějných létech nachází své štěstí a smysl života; kniha obsahuje ještě krátkou povídku Tiché vody.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30710/hruska-v-poli-30710.jpg 3.816
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Kamélie

knihomolka1197

opravdu krásný příběh jako všechny od této autorky

Hannelle
05.11.2017

Celý příběh neskutečně zabolel... Výsměch, ponižování a opovržení dívkou, kterou osud tělesně poznamenal. Přesto se nevzdala a dokázala kráčet dál a dál. A na konci cesty se na ni přece jenom usmálo štěstí. Tak by to mělo být.

HanKasp
06.07.2016

Velice zdařilá kniha. A také velice smutná kniha. Pokud se to tak dá říci, přes to všechno končí happyendem. Je útlá, proto se četla velmi rychle (během jednoho večera). Součástí knihy je malá povídka Tiché vody.

kika 13
08.04.2013

Místy smutný příběh,ale jinak pěkné čtení.

modranka
20.08.2012

Poviedku z obdobia I. svetovej vojny. Pekne je v nej zachytený život na vidieku, nádherné opisy moravskej prírody. Príbeh je vlastne o tom, že krása nie je všetko a ako veľmi je srdce človeka zraniteľné. Mne osobne ako Slovenke sa trochu ťažko čítala dobová čeština, (moravské nárečie), ale nemôžem povedať, že by to nezapadlo do príbehu. Záver bol príliš rýchly, napriek tomu bol príbeh pekný, dobre prepracovaný, len mi trochu pripomínal akési povinné školské čítanie. Ak má niekto rád Javořickú, túto poviedku si nenechajte ujsť, máte ju prečítanú za 3 hodiny.

p.anomisss
25.07.2011