Hrozba patriotů

Hrozba patriotů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275129/bmid_hrozba-patriotu-DR7-275129.jpg 4 116 21

Cotton Malone série

Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován? S takovýmto tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy. Teď napjatě čeká na černou brašnu, kterou mu má přivézt bývalý úředník ministerstva financí. Její listinný obsah zajímá spoustu lidí – například Cottona Malonea, jehož do akce povolala zpravodajská služba Magellan Billet. Po krveprolití v Benátkách Malone pochopí, že tajemný obsah černé brašny je ještě nebezpečnější, než se zpočátku domníval. O jeho získání totiž usiluje i zavržený syn severokorejského diktátora. Tento nesmírně ambiciózní muž má odvážný plán: zmocnit se oněch dokumentů, jejich prostřednictvím srazit Spojené státy na kolena a následně se coby pokořitel nenáviděného nepřítele stát novým vůdcem své vlasti. Zdá se, že ve Středomoří začíná být zatraceně horko...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Patriot Threat , 2015

Ulala
Ulala
30.01.2023 5 z 5

Špetka "agenta 007" v podání Cottona a jako obvykle hodně historie ať již pravdivé, nebo trochu přikreslené. Tentokrát se autor zaměřil na ústavu USA a doplnil to vztahy s Čínou a KLDR. Mně osobně obohatil o spoustu dalších informací o dějinách USA, ukázal mi prezidenta Roosvelta v jiném úhlu pohledu a opět potvrdil názor na vztahy v KLDR. Myslím, že stojí za to si knihu přečíst.

CharlesWard
CharlesWard
04.07.2021 3 z 5

To, co mi vadilo u Jeffersonovy šifry, naštěstí autor (nebo možná překladatel) opravil, takže se už kniha dá číst mnohem pohodlněji. I tak si ale neodpustím výtku: Kde jsou ty časy, když byla kniha založená na historickém dobrodružném základu? Minimálně poslední 4 knihy se týkaly politiky, a podle anotace následujících dílů, se na tom v budoucnosti nic měnit nebude. Škoda, že autor nezůstal u historického zasazení (stýská se mi po stylu který měly cottonovky 1-3).

technik1965
technik1965
08.06.2021 odpad!

Veľmi slabé

Adapa
Adapa
11.08.2020 4 z 5

Po velmi povedeném devátém dílu (Lincolnův mýtus) přichází velký pokles. Prvních 300 stran Cottone jen skáče do helikoptéry, běhá po Benátkách, střídá motorové čluny a neustále u toho bezhlavě střílí. Krátké úderné věty. Pokusy o napětí. Typické pro béčkové akční filmy. To, co mi vadilo v některých předešlých dílech nám tady Steve Berry servíruje ve velkém množství.
Více mě bavilo pátrání Cottonovy šéfové – Stephanie. U ní není akčnost, jen historie a důvtip.
Cca od strany 300 začal Cottone konečně používat i mozek a začalo to být celkem zajímavé. Ale vše předvídatelné.
Samotné hledání dvou tajemství mě ani příliš nezaujalo, zakomponování prvků Severní Koreje už bylo lepší.
Nemohu se rozhodnout, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, ale vzhledem k tomu, že se to dalo číst, že mě to nutkalo pořád číst dál a dál dávám nakonec s odřenýma ušima čtyři hvězdy.

Stanas513
Stanas513
20.03.2020 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila, právě pro to, že základní otázka platnosti dodatku k daním vychází ze skutečných výzkumů.

Danuše7
Danuše7
12.03.2020

Další "americké tajemství", které se tajemně hledalo. Takový odpočinek se hodí v naší uspěchané době.

vlkcz
vlkcz
10.12.2019 4 z 5

Vypadá to, že se Berry začal vracet ke kořenům. Svižný děj, spousta zajímavých informací, minimum faktických nesmyslů. Skoro jako knihy z úvodu série.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
19.11.2019 4 z 5

Rada ctu tohoto autora, nic mene Ctrnacta kolonie se mi libila trochu vic. Tohle tolik neodsejpa.

bukiet
bukiet
17.03.2018 3 z 5

Jaký to pád, mí spoluobčané, od tajemství templářů, přes čínské hrobky až k hledání jednoho beztak již zetlelého dokumentu.

buturenka
buturenka
07.11.2017

Ano, Steve Berry, další náhled do USA , přečteno rychle a pobavila tato knížka

cedos
cedos
05.07.2017 5 z 5

Pan Berry nikdy nezklame, alespoň tak to mám já. Výborné a aktuální téma mě potěšilo, dokonce i méně "super akčních" vyhovovalo celému příběhu. Doporučuji :)

darbujan8924
darbujan8924
29.06.2017 5 z 5

Vyníkající čtení i děj. Zakomponovat myšlenku se seveokorejským následníkem Kimu a 16 dodatkem americké ústavy byl skvělý nápad. Knížku doporučuji

čef
čef
20.01.2017 5 z 5

Opět zajímavá exkurze do dějin USA opepřená částečně z knihy Útěk z tábora 14 přejatým popisem současnosti v Korejské lidově demokratické republice. Akční scény zde, jak jinak u Cottona Malona, také nechybí a memento snadného zřícení současných pořádků v dnešním propojeném světě dokáže čtenáře rovněž dostatečně upoutat a možná však i trochu znejistit zda je vše opravdu pod kontrolou. No, zřejmě není, ale Steve Berry je jistě dobrý spisovatel.

biki
biki
20.12.2016 4 z 5

Další zajímavé nahlédnutí do historie USA a fabulace "co by, kdyby". Děj se mi zdá akčnější ve srovnání s předchozí knihou (Lincolnův mýtus), což jí určitě prospělo, je tak pro mě stravitelnější a čtivější. Přínosem pro osvěžení děje je i postava Lukea Danielse, která se poprvé objevila v minulém dílu a do jisté míry nahradila Cassiopeiu. Doufám ovšem, že autor s Cas. počítá i do budoucna, a že se s Cottonem dá opět dohromady. Na závěr musím opět autora pochválit za shrnutí faktů v závěru knihy, zcela jistě stojí na pozornost.

NeradovaKatka
NeradovaKatka
28.11.2016 4 z 5

Po pomalejším začátku dostala kniha spád a měla jsem problém se od ni odtrhnout. Mohu rozhodne doporučit, těším se, jak se osudy hlavních hrdinu vyvinou dále. Cotton je proste jednička.

Nelly
Nelly
10.10.2016 3 z 5

Po Lincolnově mýtu opět něco z americké historie, která mně osobně nepřijde příliš zajímavá, takže pro mne slabší Berry. Příště to snad bude lepší...

alabra
alabra
01.10.2016 3 z 5

Téma určitě zajímavé, zpracování zdlouhavější na úkor spádu. Autor patří mezi mé oblíbené, dnes mě nenadchl. Průměrná kniha.

RadekO8
RadekO8
02.08.2016

Ano, kniha slabší, ale nic to nemění na tom, že je skvělá, čtívá, výběr zápletky dokonalý a zajímavý a zpracování velmi pěkné. Mohu jen doporučit.

iveta3689
iveta3689
17.07.2016 4 z 5

Už jsem četla od Berryho zajímavější knížky, ale zklamaná nejsem. Má to spád, téma je skvěle vybrané, zpracování dobré. Určitě ji mohu doporučit.

Elea
Elea
03.06.2016 4 z 5

Zajímavý děj, kniha měla spád podobně jako další knihy autora, i když úrovně těch nejlepších nedosahuje.