Hroši nepláčou

Hroši nepláčou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136/mid_hrosi-neplacou-jdB-136.jpg 3 148 19

Tahle příšerná historka se mi stala před víc než dvaceti lety. Bylo to na silvestra. Nosila jsem tehdy dlouhé sametové šaty a stylizovala jsem se do obrazů dekadentních šlechtičen. Měla jsem vlasy vyčesané vzhůru, pořád jsem říkala "pardon" a milovala jsem Jendu. Milovala jsem Jendu tak náruživě, že i když jsem měla hnisavou angínu, rozhodla jsem se jet za ním do hor...... celý text

Novely , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Ulala
Ulala
24.02.2024 4 z 5

Laskavá ironie, špetka humoru, nadhled a fantazie, to vše patří do povídek Haliny Pawlowské. Jsou o životě a o ničem. Ráda si je čtu, když potřebuji o stupínek zlepšit náladu.

Johhanka79
Johhanka79
29.05.2023 3 z 5

Halinu mám ráda. Knížka Vám nic moc nedá, ale ani nic nevezme. Na cestu autobusem ideální.

kercah
kercah
02.02.2023 1 z 5

Vůbec mi tento typ povídek nesedí, ale na druhou stranu je to o chlup lepší než má první kniha od Haliny s radami. :)

HaJC1978
HaJC1978
20.02.2022 3 z 5

Přečteno za jedno takové dopoledne, kdy se člověku nic nehce. Přesně pro takové dopoledne je knížka naprosto ideální, protože po přečtení máte pocit, že na to máte nárok, jako na všechny obyčejné nešvary obyčejných lidí. A taky že se můžou stát mnohem horší věci, ale i ty se dají přežít. A vy že jste pochopili výraz tragikomická groteska.

DominaCZ
DominaCZ
13.01.2022 1 z 5

Jak píše kap-není to první kniha, kde je tuna chyb v i/y...nezaujalo, suché, furt dokola...

Kopretina
Kopretina
20.10.2021 3 z 5

Kniha, která neurazí ani nenadchne. Nejvíc se mi líbila povídka o padání a Hroši nepláčou. Četla jsem v nemocnici, dočítala doma. Halinu mám ráda.

jprst
jprst
12.02.2021 1 z 5

V "čtecí nouzi" jsem sáhl do ženské části naší rodinné knihovny, ale to co jsem vylovil, mě po přečtení přesvědčilo, že je u nás možné vydat prakticky cokoliv. Autorka, která se dříve prezentovala přijatelným humorem, se dostala až na úroveň humoru, pro který je označení hloupý, spíše chválou. Při hodnocení jsem zavřel obě oči a dal jsem jednu hvězdu, přece jen jde o českou autorku, i když jen o takovou, s jejíž tvorbou už se potkat nemusím a hlavně ani nechci.

Taralcielle
Taralcielle
18.09.2019 3 z 5

Klasika od Haliny. Průměr. Daleko více jsem se pobavila u Banánových rybiček, ale jako takové lehké čtení po večerech nebo na dovolenou OK. Ale nic velkého nečekejte.

haki34
haki34
03.03.2019 4 z 5

hezká typická Halinina oddechovka...řadím k lepším, naprostá většina pobavila, i jsem se nahlas zasmála..klasicky si střílí ze sebe, opět vytáhne historky s kamarádkami, milenci, rodinou..obzvláště tatínek nezklame...(jak hlídal vnoučka a pohádal se s ním (3letým !!!) ohledně koupě tanku, (však kdo z nás by vyměnil ve 3 letech tank za ukrajinské básně ???) a nechal ho jít samotného kus Prahy domů :P
...co dodat ?? já si jen vzpomenu na scénky z "díky za každé nové ráno") ...a v této knížce překvapila v pár textech maminka...zaokrouhlím na 4 *!!

Messilina
Messilina
03.03.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale po chvíli jsem měla pocit, že čtu pořád jedno a to samé. Trochu ty povídky splývají. Takový průměr. Čekala jsem víc.

barbarera
barbarera
20.02.2019 3 z 5

Čekala jsem trochu více, jako oddechové čtení mezi procedurami v lázních by to šlo.

aalma
aalma
14.02.2019 5 z 5

Milá kniha, čtu už potřetí a určitě ne naposled

Klárai
Klárai
14.11.2018 1 z 5

Asi fakt nejsem cílová skupina.

los
los
20.07.2018 odpad!

nezasmál jsem se

Jája92
Jája92
22.09.2017 2 z 5

Není to kniha, která by mě vyloženě strhla. Našly se i momenty, kdy jsem se zasmála, ale občas humor této spisovatelky zcela nechápu. Jako oddechové čtení to nebylo špatné.

kap66
kap66
04.09.2017 2 z 5

Úroveň knih Pawlowské šla dolů. Obsahově, ale co mi vadilo snad ještě víc, i formálně: její knížky snad vůbec neprošly korekturami. Tolik pravopisných chyb u tak známé autorky? Tohle už je arogance a spoléhání na známé jméno - mě tím jako čtenáře ale ztratila zcela.

If_Heureux
If_Heureux
18.06.2014 5 z 5

Před pár lety se mi její humor líbil. Nyní mi jako nevěra a nesoulad s manželem nepřijde jako nic směšneho.

Marčullkas
Marčullkas
22.07.2013 3 z 5

Halininy povídky řadím jako oddechové čtení u kterého se ráda zasměji. Vtipně popisuje různé životní útrapy.

WEIL
WEIL
14.08.2011

Jenda je asi nadšený, že o něm autorka napsala knihu.

Co je ale pravděpodobnějšího, že jen kousíček je pravda, zbytek fikce.