Hromová hora

Hromová hora https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23548/hromova-hora-23548.jpg 4 19 1

Dobrodružný příběh mladého zlatokopa se odehrává na americkém Západě.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Návrat

Thunder Mountain , 1935

Francoa
01.12.2010 5 z 5

Zane Grey napsal pouze dva zlatokopecké romány a Hromová hora je jedním z nich,druhý je román Král pustiny,Začátek knihy je výborný,zásadní a ukazuje
jasný názor autora.Prospektoři bratři Emersonové Sam a Jake s mladším bratrem Leeem,kovbojem z pastvin Montany přezdívaným Kalispel najdou údolí o kterém se nejstarší bratr Sam dověděl od přítele indiána Nez Perce.Jake a Kalispel rýžují
zlato v říčce a Sam hledá zlatou žílu.Jejich úsilovná práce je korunována úspěchem.
Kalispel s Jakem se vydají na cestu.Sam zatím má rýžovat zlato a vyhledat
nejlepší dílce.Kalispel se vydal do Salmonu pro zásoby a Jake do vzdálenější Boise
sepsat s těžařskou společností smlouvu o vzájemném těžení zlatonosné žíly.
Kalispel v Salmonu zachrání před dotěrným majitelem salonu Bordenem dívku
Sydney Blairovou dceru obchodníka z Východu.Jelikož se mu Sydney líbila,tak se nakonec rozhodne a nabídne jejímu otci,že je vezme sebou do údolí pod Hromovou horu.Výborný zlatokopecký román,plný dobrodružství,překvapení,s klasickou
přestřelkou Kalispela s Bordenem,vítězící přírodou a na Greye jiným koncem.Knihu
jsem poprvé četl mezi 12 až 13 a potom ještě několikrát.Stojí za přečtení Zfilmováno
v r.1935 ve studiu 20th Century Fox,hl. r.George O' Brien a Barbara Fritche.

Divoký západ dobrodružství zlatokopectví zlatokopové

Zane Grey
americká, 1872 - 1939