Hrobka

Hrobka https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/643/bmid_hrobka-k8j-643.jpg 4 218 38

Languedoc série

Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint posílá tentokrát – po sobě v rozmezí jednoho století – dvě mladé Pařížanky opět do své milované jižní Francie. Obě osudová síla přitáhne k polorozpadlé hrobce a jejím ničivým tajemstvím; první se ze své výpravy nikdy nevrátila, druhá si, stejně jako ona, dává za úkol tajemství hrobky odhalit, ale zároveň přemoci jeho ničivou sílu, aniž by se stala sama poslední obětí. Na cestě proti času v ní sílí pocit, že všechny postavy a události spjaté s hrobkou jako by ovládala jediná taroková karta XV – Ďábel. Jedna Pařížanka se vydala na jih do krajiny se starou hrobkou koncem 19. století, druhá v současnosti, ta druhá chce najít první dívku, která zmizela beze stopy. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací. Britská kritika román zahrnula nevídanou chválou, jako např.: „inteligentní román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech“.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Historické romány

Vydáno: , BB art

Sepulchre , 2007

Dada077
02.07.2023 4 z 5

Škoda rozvláčnosti, scén, ktoré dej nikam neposúvali ani s ním nijako nesúviseli, vďaka čomu mi prelúskať dve tretiny z vyše päťstopäťdesiatich strán trvali nekonečne dlho. Dve dejové línie - historická a moderná šli paralelne vedľa seba, občas z nich vykukla podobnosť, pri konci našli styčný bod a vyústenie deja v hrobke pri Domaine de la Cade (bývalého historického sídla hlavných hrdinov príbehu). Tie taroty mi prišli také menej výpovedné pre dej po ich okultistickej a vešteckej stránke, skôr mali umeleckú výtvarnú hodnotu, keďže bola po nich zhánka taká dôležitá.
Uznanie si zasluhuje autorkine detailné prepracovanie postáv od začiatku, až po ich definitívny koniec.
Mám viaceré knihy od Mossovej, budem ich čítať postupne všetky, napriek zdĺhavosti deja, pretože jej usilovnosť a vypísanie detailov sú mi sympatické.
"Láska, a myslím tým pravú lásku, je veľmi vzácna, Léonie," pokračovala Isolde. "Je bolestná, spôsobuje ťažkosti a z človeka často robí blázna, ale bez nej nemá náš život význam, cieľ. A niet v ňom farby."

patricia8137
09.07.2022 5 z 5

Kniha HROBKA je druhým dielom zo série Languedoc a mojou prvou prečítanou knihou od autorky. Prvú knihu zo série - Labyrint som ešte nečítala, ale už ma čaká na poličke, a ja sa neviem dočkať, kedy sa znovu ponorím do jej tajomného deja, protože čítanie tejto knihy som si veľmi užila. Autorke sa podarilo napísať tajuplný príbeh a prepojiť históriu so súčasnosťou. Obidve dejové línie boli pre mňa pútavé. To, ako autorka opísala vône, farby, štebot vtákov, slnko vo vlasoch, či zimomriavky z hmlistého, ponurého prostredia bolo jednoducho dokonalé. Autorka výborne zachytila atmosféru príbehu a v niektorých častiach som mala pocit, ako keby som sa tam sama ocitla. Príbehu nič nechýbalo, bolo tam napätie, tajomstvá, záhady, mystika, láska, história, ale najmä nádherné opisy francúzskeho juhu. Kniha stojí určite za prečítanie, tak neváhejte a vyskúšajte.

MiJant
16.11.2021 4 z 5

Definícia hudby použitá v tejto knihe: "Hudba je umelecká forma, v ktorej sa zoraďujú zvuky a ticho.
Poznanie vyjadrené tóninou, teda melódiou a harmóniou, vyjadrenie rytmom, teda tempom a metrom, a pokiaľ ide o vlastnosti zvuku, tak tremolo, dynamikou a štruktúrou, Jedným slovom, hudba je osobnou reakciou na vibrácie.

Amethyste
13.12.2020 4 z 5

Pěkný příběh - střídání minulosti a přítomnosti a k tomu záhadná tarotova Karta. Kniha se čte jedním dechem.

terezamuf
05.05.2020 4 z 5

Druhá kniha z prostředí Languedocu, taky moc pěkná. Tajuplný příběh a skvěle popsaná atmosféra, že které máte místy až husí kůži. Používání okcitánských výrazů je skvělé, prohlubuje spojení s příběhy a místy.

Kerberos
19.04.2020 3 z 5

Ač všichni hodnotí příběh kladně,mě se nezdá o moc lepší než předchozí díl.

Stanas513
01.03.2020 5 z 5

Tak trochu romantický thriller. Prolínání dějů z minulosti a že současnosti bylo dobře zpracované. Bohužel jsem nečetla Labyrint, musím se k němu vrátit.

Alice Chytra
17.02.2020 5 z 5

Jak jsem nikdy neposlouchala Debussyho, u knihy jsem si jej pouštěla pořád dokola. Hrobka je napsána podobným způsobem jako Labyrint - dva hlavní příběhy, které se navzájem prolínají. Příjemná, napínavá, mysteriózní, dramatická s prvky reálného světa.

ladaol
25.11.2019 4 z 5

Začátek pro mně trochu rozvláčnější, ale když člověk vydrží, tak je odměněn napínavým příběhem. Zajímavé bylo prolínání historie/současnost, které nás provází celou knihou.

Veronika33
10.10.2019 4 z 5

K tejto knihe som pristupovala s veľkou skepsou nakoľko jej kniha Labyrint bola pre mňa skôr utrpenie. Príbeh pre mňa bol však milé prekvapenie, nakoľko obe dejové linky boli super pútavé so sympatickými hrdinami. Knihu som si neskutočne užila a napriek tomu,že som po Labyrinte v tejto autorke nechcela pokračovať, som sa rozhodla dokúpiť si aj poslednú knihu, ktorá mi v zbierke chýbala (Citadela).Dúfam, že aj ostatné jej knihy ma zaujmú ako Hrobka. Odporúčam.

Vercutka
05.08.2019 3 z 5

Příběh je ve své podstatě napínavý, ale než jsem se k němu dostala přes tu zbytečnou vatu na začátku, která trvá asi 200 stran, málem jsem knihu odložila.....naštěstí to byla jediná kniha, kterou jsem měla k dispozici a vydržela jsem. Poslední stránky jsem hltala s nadšením, ale na víc hvězd to nestačí.

jan0504
13.12.2017 4 z 5

Po Labyrinte trochu sklamanie. Pomalý rozťahaný dej, viacmenej história prekliatia jednej rodiny...rozbehlo sa to až poslednej tretine knihy. Ale ináč pekne vzletne napísané. Určite si autorka dala kopec námahy aby bola atmosféra tej doby a miesta dokonale zachytená.

Martiska
05.11.2017

Navazuje nějak Hrobka na Labyrint, nebo je jedno v jakém pořadí se knihy ze série čtou?

Mefistoteles
02.10.2017 5 z 5

Hodnotím 5 hvězdičkami, i když mi první kniha přišla o trochu lepší. Proplétání historické a současné linie mne velmi baví a líbilo se mi také lehké spojení s první knihou. Nemohu se dočkat, až si přečtu další.

maxx
25.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha a děj , který mě pohltil od začátku až do konce - doporučuji .... Už se moc těším na další knihu .....

Lenka245
08.02.2017 5 z 5

Super kniha dá se číst pomalu jedním dechem.

iLuciferie
29.12.2016 2 z 5

U této knížky mi nepřišla nijak extra zajímavá ani jedna dějová linka ani jejich "propojení" - pro mě tak trošku zbytečná knížka.

LenysekC
15.07.2016 3 z 5

Trochu překombinované. Spousta zbytečných podrobností a bezvýznamných detailů. Těšila jsem se aspoň na romantickou linku v současné dějové linii, ale ne, fakt se mi nelíbila. A vztah sourozenců Vernierových - no ehm... A od kdy je rok 1914 nebo 1918 počátek 19. století?

terpin
12.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha...

Devorah
29.05.2015 5 z 5

Pro mě první kniha, co jsem od autorky četla a bezesporu její nejlepší. Díky téhle knížce jsem se i kdysi více začala zajímat o tarot. Dokáže čtenáře vtáhnout do děje, úžasně se tu prolíná současnost a minulost a vy netušíte, oč jde :-)