Tajemství Hrobaříků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dětská detektivka Tajemství Hrobaříků je zasazená do tajuplného prostředí rozlehlých Olšanských hřbitovů v Praze. Právě tady se seznámí pětice kluků a holek ze sousední čtvrti. Členové party Hrobaříků: Vojta, Klára, Evžen, Šimon a Alžběta netuší, že je spojuje jedno prastaré tajemství, které se hřbitovy souvisí. Během školního roku na Olšanech pronásledují padouchy, řeší záhady a dozvídají se leccos o slavných lidech, kteří jsou zde pochovaní. Hrobaříci postupně zjišťují, jak moc tu spolu souvisejí minulost a přítomnost, a když přijdou na stopu zločinu, smysl pro spravedlnost jim nedovolí zůstat stát se založenýma rukama. Tajemství Hrobaříků je prvním dílem detektivní trilogie. Ve druhém dílu nazvaném Hrobaříci v podzámčí členové společenství Hrobaříků už coby středoškoláci pátrají po vzácné relikvii, která se ztratila z jednoho východočeského zámku za druhé světové války. Třetí díl, Hrobaříci a Hrobaři, členy party zastihuje opět v blízkosti Olšanských hřbitovů a vrací děj zpátky k tajemné mapce z prvního dílu, jež je klíčem ke zdejšímu okolí a zároveň hrdiny přivede k některým spletitým otázkám lidských dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297613/tajemstvi-hrobariku-fBF-297613.jpg 4.322
Série

Hrobaříci 1.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Tajemství Hrobaříků

Přidat komentář
Dadulina
07. března

Nejsem cílová skupina, ale myslím, že děti dokáže zaujmout. Mě bavila

Isew
03. ledna

Poutavý název a umístění příběhu na hřbitov je velkým plusem této knihy. Příběh samotný už tak dobrý není. Mé děti sice poslouchaly, ale nijak zvlášť je to také nebavilo. U jiných knížek se sami dožadují další kapitoly, tady ne. Vlastně i ten závěr byl takový nijaký.


Anet071
28.12.2019

Moc hezká kniha .Napinava a taky to vypadá jako kdyby se příběh doopravdy stal ani se mi od knihy nechtelo odejít četla sem i u večere a u snídaně teď čtu 2 díl tak doufám že bude taky tak hezký a dobrodružný.

PetraDamianova
21.12.2019

Někomu se může zdát morbidní, že se próza pro mládež odehrává na hřbitově, ale je to logické, protože v moderním velkoměstě je to jedno z mála míst, které zůstává trochu divoké, tajemné a kde se dá zažít nějaké dobrodružství. Je to originální nápad, který oceňuji. Zrovna tak to, že mladá generace tady spolupracuje s tou starší, přirozeně s ní navazuje dialog, naslouchá jí. Je ovšem otázka, zda to odpovídá současné realitě, nebo je to spíš přání nás dospělých, jak by se mládež měla chovat. Trochu mě nudilo to, že všichni mladí, kteří tu vystupují, jsou strašně vzorní. Chyběla mi nějaká konkurenční parta, negativně vykreslená (typu Bratrstvo kočičí pracky), vůči které by se museli Hrobaříci vymezit, někdo, kdo by se jim posmíval, kazil jejich dílo. Takto jim šlo všechno až příliš snadno. Za určitou "papírovost" postav ubírám dvě hvězdičky.

KlariN
21.07.2019

Velmi příjemná záležitost. Pavla Horáková vrací do hry foglarovskou literární tradici na půdě moderního dobrodružného románu pro děti a mládež. Nechybí postupně odhalované tajemství, takřka rodinná soudržnost, špetka nadpřirozena, ani klíčící láska. Bravo!

kolacky
02.05.2019

Dobře se to četlo! Být mi 14-18 let, slintám blahem...

TipsyChipsy
28.04.2017

Kniha pro děti, která se odehrává v dnešní době a malí hrdinové prožívají dobrodružství v teritoriu našich největších hřbitovů, na Olšanech. Cením si toho, že autorka zvolila tento tajemný prostor, který je pro turisty trochu pozapomenutý a přitom plný umění, příběhů a záhad...

květáček
29.03.2014

Hrobaříci jsou pětice mladých obyvatel pražských čtvrtí Vinohrady a Žižkov. Spojilo je dobrodružství, které společně prožili na Olšanských hřbitovech při pátrání po jednom dávném zločinu, jež je zachyceno v knize Tajemství Hrobaříků. O pár let později se opět společně zapojí do detektivní činnosti ve východočeském městečku Ostrožná, kde tráví léto jako brigádníci při archeologickém výzkumu v okolí renesančního zámku. O jejich pátrání po osudech vzácné relikvie, která se ztratila během druhé světové války, se dočtete ve druhém díle trilogie s názvem Hrobaříci v podzámčí. Do třetice parta už v dospělém věku nahlédne do dávných mystérií předávaných z generace na generaci tajným bratrstvem Hrobařů. Jejich příběh, Hrobaříci a Hrobaři, se vrátí zpátky do okolí Olšanských hřbitovů a tentokrát už možná půjde i o život.
Portréty Hrobaříků nakreslil Miroslav Slejška. http://www.hrobarici.cz/cast/

Doporučujeme

Zmizení Sáry Lindertové
Zmizení Sáry Lindertové