Hrob tetovaného

Hrob tetovaného https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5034/bmid_hrob-tetovaneho-T8d-5034.jpg 4 52 8

Prudké letní lijáky bičující kopce anglického Lake Districtu odplaví staré nánosy rašeliny a obnaží bizarně tetované tělo. Spolu s ním ožije staletí starý příběh o legendárním masakru na Pitcairnu. Co když Fletcher Christian, první důstojník osudem těžce zkoušené Bounty, svou smrt pouze předstíral, aby se mohl tajně vrátit domů? V Lakelandu žije mýtus o tom, že uprchlíka ukrýval proslulý básník a zároveň Fletcherův přítel z mládí William Wordsworth a že jeho příběh využil k napsání epické básně, kterou nemohl za svého života zveřejnit, pokud nechtěl propadnout hrdlem. Odbornice na Wordsworthe Jane Greshamová chce znát pravdu. Jak zjišťuje nová fakta, začnou se kolem případu hromadit vraždy. Na půvabném pozadí anglického Lake Districtu se odehrává drama, dvě stě let stará legenda náhle začíná ohrožovat lidské životy, protože jestli báseň skutečně existuje, má hodnotu přes milion liber.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

The Grave Tattoo , 2006

jprst
jprst
16.05.2023 5 z 5

Začátek poněkud rozpačitý až snad nudný, ale zhruba ve třetině se to rozjede k vydařenému závěru vylepšenému šikovně zabudovanou historickou fikcí.

Synysterka
Synysterka
18.03.2018

Tuto knihu jsem nedočetla do konce, ani na několikátý pokus s odstupem času. Bez krve na rukou pro mě byla pecka, toto mě prostě nezaujalo a i když mám od Val v knihovně dalších asi knih, obávám se, že ani po nich už nesáhnu.

čef
čef
31.03.2017 5 z 5

Trochu připomíná klasiku jako např. od Agathy Christie, tempo je zdánlivě poklidné avšak pod povrchem se děje mnoho věcí. Dobře propojené motivy básníka Williama Wordsworthe se vzpourou na lodi Bounty. Na knize si nejvíce pochutnají anglofilové jako já.

IvanaB
IvanaB
21.08.2016 4 z 5

Asi jediná detektivka, kdy jsem poznala, že vrah je zahradník :-) Zajímavé téma, propojení s historií, dobře se četlo, ale.. přišlo mi to ve srovnání s jinými autorčinými knihami slabší.

woodward
woodward
28.01.2016 5 z 5

Velmi netradiční detektivka se zabudovanou fikcí o historické záhadě. Vždycky mě zajímalo všechno, co souvisí s příběhem fregaty Bounty a ostrova Pitcairnu už od doby, kdy jsem jako kluk dostal do ruky Vzpouru na lodi Bounty od Vítězslava Kocourka. A navíc se tahle záhada řeší v Lake District, což není jenom kraj Worthworthův; na jezeře Conniston Water, o němž je tu taky zmínka, se učil plachtit Arthur Ransome, tvůrce Vlaštovek a Amazonek. My, milovníci letité edice KOD, bychom měli Val McDermidové pěkně poděkovat za tohle napínavé vyprávění, které nás vrací ke knihám našeho dětství. Pět hvězd.

Aliii
Aliii
22.09.2014 4 z 5

Pro mě velmi zajímavá kniha, i když se poněkud vymykala tématům, na která jsem u V.McDermid zvyklá. Nejsem žádný velký znalec literatury a historická témata moc v oblibě nemám, přesto mě kniha zaujala a autorka mě vtáhla do děje. Také se mi líbily popisy anglické krajiny, určitě by stálo za to do těch končin aspoň krátce zavítat :-)

kolacky
kolacky
25.08.2013 3 z 5

Docela dobrý nápad. Fletchera Christiana a Bounty moc nemusím, ale zpracované to nebylo špatně. Sice mi dokonalý přítel Dan byl už od půlky podezřelý, ale to je můj problém. Jako dost propletený román to ušlo.

Clarisima
Clarisima
18.05.2012 4 z 5

Samostatný román, z těch co jsem četla mi přišel zatím nejslabší a začítala jsem se do něj asi na 3x. Příběh Bounty jsem do té doby neznala, docela dobrá myšlenka na román, ale tak nějak mi to přišlo "jalové" .

Val McDermid
skotská, 1955