Hrob mé sestry

Tracy Crosswhiteová, detektiv seattleské policie, strávila dvacet let v pochybnostech a otázkách, co se doopravdy stalo s její sestrou Sarah. Opravdu ji znásilnil a poté zabil Edmund House, recidivista žijící ve stejném městě, který byl za tento zločin odsouzen? Tělo se ale nikdy nenašlo. Co když vše bylo ještě jinak? Případ byl sice uzavřen již před lety, ji se ale s výsledky vyšetřování nikdy nesmířila. V Housovu vinu prostě nevěří. K zásadnímu obratu dochází v okamžiku, kdy je nalezeno tělo Sarah. Tracy je odhodlaná odhalit pravdu stůj co stůj, ale temná a dlouho utajovaná tajemství, která vyplouvají na povrch, Tracy vystavují smrtelnému nebezpečí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285870/hrob-me-sestry-kqK-285870.jpg 4.3178

My Sister's Grave (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Jota

Roubas

Hrob mé sestry je jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl v rámci žánru thrilleru a detektivky. Má plastické postavy, kouzlo amerického maloměsta se všemi klady, zápory a strašáky pod postelí. Navíc výborně funguje jako právnický thriller a na konci jako dechberoucí survival thriller ve sněhové vánici, ze kterého běhá mráz po zádech. Bez chybičky a doufám, že je na cestě překlad další knihy tohohle šikovného pána.

lucie2371

Kniha je spíše oddechovou detektivkou a ne thrillerem jak píší na obalu knihy.
Za mě trochu zklamání. Kniha je nezáživná, až na nějakých 70 posledních stran, což je ze skoro 400 stránek opravdu málo :/
Za nečekaný konec dávám 3 hvězdičky.

BariEli
26.11.2018

Dlouho jsem váhala. Tři nebo čtyři hvězdy? Ze začátku to vypadalo spíše na 3, nešlo mi začíst se. Ale nakonec se to rozjelo a já jsem ráda, že jsem knihu neodložila.

Silwinka87
13.11.2018

Knížka jako celek byla spíš slabší,žádné převratné dílo,ze kterého bych byla unešená.
Na druhou stranu,se vážně dobře četla.Za dva dny jsem měla dočteno..Neurazí nenadchne..Zlátá střední cesta..

orinka3
21.10.2018

Velmi napínavé a živé. Konec překonal veškeré mé očekávání. Protože byl docela jiný, než jsem si představovala a postavil všechno na hlavu, ubírám hvězdičku. Opravdu se mi nelíbilo, že veškerá snaha Tracy takhle podivně skončila.

jaruva
21.10.2018

Čtivě napsáno, napínavé od začátku do konce. Kdy autorovi u nás vyjde další kniha?

beruska
24.08.2018

Poutavý příběh plný napětí a akčních scén. Pan spisovatel umí zaujmout, škoda, že u nás vyšla pouze tato kniha, určitě bych si ráda přečetla další... Třeba se jednou dočkám :) ...

terka95
20.08.2018

Pomalejší, trochu nudnější rozjezd na 3*, ale poslední třetina knihy mě chytla a překvapila, takže nakonec 4* :) Moc se mi líbilo zasazení do krásné washingtonské krajiny a prostředí.

pifffka
31.07.2018

Nic moc převratného. Příjemné nenáročné počtení do letních veder.

oolinkaa
09.07.2018

Ač mám thrillery velmi ráda, ale vůbec mě to nebavilo, kniha mě nevtahla do děje. Kniha byla odložena a nedočtena, bohužel..

Ráčkajda
07.07.2018

Detektivky jsem četla rozhodně lepší, ale musím uznat, že i tak se mi to četlo dobře. Taková příjemná oddychovka.

L.Helena
27.06.2018

Nevím proč, ale nějak mě tato detektivka nevtáhla do děje.

lee5747
14.06.2018

Do této knížky jsem se rychle začetla, moc mě bavila. Příjemné hlavní postavy, do kterých se dá snadno vžít, jsou skvělé. Rozhodně doporučuji a chystám se na další autorovi díla.

Heli20
12.06.2018

Wow,přesně tímto stylem napsané knihy miluji. Napětí,hluboce propracovaný příběh, čtivé, sympatické hlavní postavy. Přiznám se, že jsem si i hodně poplakala.Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem a všem vřele doporučuji!

dominika2585
30.04.2018

Přesně takové příběhy miluju. Sympatická vyšetřovatelka Tracy, ještě sympatičtější právník/kamarád z dětství, a tragédie, která zasáhla celé město. Napínavé od začátku dokonce, průběh vyšetřování nutí člověka uvažovat nad tím, jestli je pachatel opravdu vinný či ne. Doufám, že se u nás brzy objeví další díly.

Hope80
21.04.2018

Do půlky knihy to bylo klidné pomalé čtení, ale poté se knížka rozjela. Nějak jsem tušila kdo to celou dobu udělal.

ivdol
17.04.2018

Exelentní! Velká škoda, že česky zatím nevyšly další díly.

Tabby
05.04.2018

Jedna z výborných detektivek na které jsem narazila.
Kniha mě ani na okamžik nenudila a měla perfektní spád. Dalo se jen číst, číst až jsem zjistila že už mám jen pár stránek do konce.
Moc se mi líbila ta část se soudním procesem a úplně jsem při něm hádala kdo to nakonec udělal a jak.
Konec byl strhující třešničkou na dortu kdy to celé hezky vyvrcholilo a vše se vyjasnilo.
Budu doufat že autor ještě něco vytvoří a já se k němu budu moci vrátit a opět si od něj něco přečíst . :)

Colletka
11.03.2018

Při čtění knihy jsem se cítila jako na horské dráze. Začátek super, střed byl slabší a zbytečně zdlouhavý, konec knížky jsem hltala jedním dechem. Zajímavý námět a překvapivé zvraty.

Mischone
10.02.2018

Velmi zajímavá kniha, která vás překvapí jiným způsobem než jste zvyklí. Atmosféra mě pohltila při každém popisu okolí, cítíte ledovou zimu a vítr když do města přichází bouře či hmatatelné napětí a šepot lidí v soudní síni. Kniha si mě našla v knihovně sama a musím ji doporučit dále, určitě stojí za to si ji přečíst :)

AlenaF
29.12.2017

Svižné, napínavé, nenudila jsem se. Doporučuji.

Květ
09.12.2017

Fajn detektivka, prvních 300 stran plyne v pomalejším (ne však nudném!!) duchu, na posledních 100 stránkách už kulminuje napětí, příběh dostává spád a nutí vás hltat stránky. Líbilo se mi spojení dvou časových linek i právnická část. Tohle není knížka, která posadí člověka na zadek, ale rozhodně příjemné počtení, po další autorově tvorbě bych určitě ráda sáhla i v budoucnu.

Lukana82
27.11.2017

Tak tohle bylo něco pro mě. Skvěle se četla. Napínavý závěr, doporučuju.

Len2očka
31.10.2017

Zajímavě napsaná knížka,četla se svižně,bavila mě.

Artep25
23.10.2017

Trochu Grisham,trochu Connelly. Tam někam bych zařadila tuto knihu .Četlo se to pěkně svižně a nenudila .Nebylo tam žádné místo ,kde bych se pracně musela prokousávat.Možná konec bych udělala jinak a jiný ,ale dávám pět .

sabca
18.08.2017

Detektivka, která se moc pěkně četla od začátku do konce. Rouzulení, které bylo na konci jsem vůbec nečekala. Stojí za přečtení

hruskovalucie93
04.08.2017

Perfektní detektivka.

Calibra
02.07.2017

Příjemná detektivka, četla se sama. Vraha jsem netipovala. Trochu mě mrzelo, že Tracy nevyšetřila zločin ve své práci. Třeba se dozvíme v dalším pokračování, jestli u nás vyjde....

BlankaTr
25.04.2017

Tato detektivka mě velmi mile překvapila. Na začátku byla napínavá, až tak, že jsem ji četla už u snídaně a pak kručení žaludku mi připomnělo, že bych měla vařit oběd. Prostřední část trochu slabá a nudná, ale hodně mi toho vysvětlila. Dokonce se našel čas i na nějakou tu romantiku :) Tušila jsem kdo je vrah, takže konec pro mě nikoliv překvapující ......

rybizka
06.02.2017

Celkem dobrá detektivka,která má slibný začátek,zdlouhavý prostředek,akční konec.