Playground

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/277408/playground-GfR-277408.jpg 3.51073

Hřiště/Ihrisko (1.)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Host

Playground (2015)

Kniha Playground

Bauriska
dnes

Od autorů jsem četla téměř všechny knihy a byla jsem zvědavá, jaká bude tato, když je žánrově úplně jiná. Příběh to byl originální a zajímavý a vůbec bych si nedovolila říct, že nebyl dobře napsaný. Jen mě zkrátka nezaujal. Příště zkusím raději ty detektivky.

Hugomil
předevčírem

Lidi proberte se! Tohle není o Joonu Linovi a dávat knize horší hodnocení jen proto, že jste byli překvapení a posléze zklamaní nepřítomností Joony, to není fér. Kniha je složitější na představivost a kdo ji nemá je ztracen. Po přečtení mi ještě dlouho ležela v hlavě, což se často nestává. Je pravdou že má pomalejší nástup, ale konec to zcela vynahradí. Oceňuji originalitu příběhu, myšlenku a nápad. Hodně nedoceněná kniha.

Kaytria

Tohle vůbec nebylo, jako série s Joonou Linou. A zklamalo mě to :(. A hodně. Ten příběh byl.. zvláštní. Mě osobně hrozně štvala hlavní hrdinka a její průběh, jak se z drsný holky stane zlomená slepka. Dále ten průběh mě jednoduše nebavil. 3* dávám za kvalitní literární zpracování autorů.

Evelin

Ze začátku jsem měla smíšené pocity, přemýšlela jsem, jestli knihu mam číst. Jsem ráda, že jsem ji neodložila a musím dat 5 hvězdiček. I přes to, že jsem čekala opět detektivku od tohoto autora, tak i když kniha je psána fantasy směrem, tak se mi líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

lenkavildomcova

Jak mám tuto spisovatelskou dvojici ráda, tak toto fakt ne. Snažila jsem se do 250. stránky, alenedávám to a odkládám. Jdu si spravit chuť nějakým Olsenem. ????

davaprd

Velmi zajímavé, trochu překombinované.

terinkha

Fantasy mi dlouhou dobu nic neříkalo, ale pak jsem se začetla do trilogie od Siri Petersen a zjistila, že je to vlastně úžasný ponořit se do jinýho světa. Tady se mě celou dobu držel hodně zvláštní pocit kolem žaludku, pojďme si přiznat, že by nebylo úplně od věci dozvědět se, co bude, až zhasnem, jestli by nebylo dobrý mít na očích dvě mince, protože co když nás převozník nevezme, kde pak zůstaneme, koho nebo co tam potkáme, co když "život" po smrti nebude k žití?
Líbilo se mi to, jedinej problém byl s tím, že jsem nebyla plně schopná představit si přístav, ale ty vade, vymysleli to parádně, kam na to ty lidi choděj?

KatkaP.

Odklání se od série Joona Lina a je to jiný styl... já preferuji všechny ostatní knihy Keplera. Tato kniha je pro mě trochu fantasy. Téma mě tedy moc nezaujalo, ale autorův popis a umění udělat jakýkoliv příběh napínavým nezklamal.