Vicious: Divoká láska

Vicious: Divoká láska https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413461/bmid_vicious-divoka-laska-VhQ-413461.png 4 1013 166

Hříšníci série

Emilia Říká se, že láska a nenávist jsou stejné pocity, jen zrozené za jiných okolností. Je to pravda. Muž, který ke mně přichází v mých snech, mě taky pronásleduje v mých nočních můrách. Je to vynikající právník. Prohnaný zločinec. Neodolatelný lhář. Před deseti lety mě donutil utéct z malého města, kde jsme žili. Teď si pro mě přišel do New Yorku a neodejde, dokud nepůjdu s ním. Vicious Je to hladovějící umělkyně. Krásná a pomíjivá jako třešňový květ. Před deseti lety vtrhla do mého života a všechno obrátila vzhůru nohama. Emilia LeBlancová je totálně mimo můj dosah. Je to totiž bývalá přítelkyně mého nejlepšího kamaráda. Žena, která zná moje nejtemnější tajemství. To by mělo stačit, abych se za ní přestal honit. Ale nestačí. Jenže ona mě nenávidí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Vicious , 2016

lucie.dc
03.12.2021 3 z 5

Jako horska draha, jednou dole a jednou nahore.
Zacatek byl desnej a chtela jsem to odlozit, pak se to zlepsilo o 100 % a pak zase padalo a porad dokola.
Napsane je to pekne, preklad se povedl. Ale nektere situace byly opravdu prestrel a vubec jsem nemohla verit tomu, jak snadno vsechno Milie odpustila - SPOILER: vzdyt ji vyhodil z domu a od rodiny, to jen tak presla? Neverila jsem tomu.

Tirisa
29.11.2021 5 z 5

Doporučuji, bavila jsem se celou dobu čtení.

Heri76
18.11.2021 4 z 5

Tak nevím, řekla jsem si, že nejdříve přečtu celou, dosud vydanou sérii a pak budu hodnotit. Vic je opravdu, ale opravdu pořádnej kretén, který mi polovinu knihy ležel v žaludku a dráždil a dráždil. Způsoboval mi „ pálení žáhy“ do takové míry, až jsem ho začala milovat. Jeho komplikovaná osobnost, to jak se choval k Emilii, čím prošel, ta černota a prázdnota jeho duše …. mistrně napsané. Opravdu jsem se snažila o shovívavý náhled a pochopení jeho psychologického rozpoložení, přesto jsem mu kolikrát v duchu řekla „ty kreténe“ a Millie zase „ty náno hloupá“. A že mi jako blbka v mnohém opravdu připadala. Nicméně, četlo se to fakt dobře, bavilo mě to a vůbec se nebudu bránit přečíst si knihu po nějaké době znovu a to mohu říct o málokteré knize. Líbil se mi pohled jeho i její. Tenhle styl psaní mi vyhovuje a mám ho ráda. Zejména pohled na stejnou situaci dvojím viděním. Je to oddechovka, na odreagování pro mě dobré. Ale jo vím, dobré!

EasyReads
03.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím. Vicious a HotHoles jsou jedny z nejhorších jmen/přezdívek, které si dokážu představit a skřípala jsem zuby pokaždé, když je autorka použila.
Když jsem se však odprostila od mylné představy, že kniha vypráví o dvou lidech, kteří jsou psychicky v pořádku, přestala jsem mít urgentní nutkání prohnat si kulku hlavou.

Na začátku jsem si myslela, že je Vic jen standardním hňupem, který je v podobném žánru se zápletkou "enemies to lovers" běžný. On je však daleko horší. Je přesně tím typem člověka, od kterého byste se v reálném životě drželi co nejdál.
Emilie nemá páteř, kapku sebeúcty a dle mého názoru i ona potřebuje psychoterapii. On ji může urážet a ponižovat, jak se mu zlíbí, a ona po něm přesto neustále touží. Jedná se tedy spíš o "bullies to lovers", což očividně není moje parketa.
Příšerně mě jejich vztah rozčiloval, než jsem se smířila s faktem, že Vic je regulérní psychopat. Toto zjištění mi pomohlo neočekávat od něho jakoukoli nápravu, omluvu nebo výčitky.

Stále nemám ani pro jednoho z hlavních hrdinů pochopení a rozhodně nejsou postavami, které bych si oblíbila. Na druhou stranu jako origin story budoucího sériového vraha to nebylo nezajímavé čtení. Přesto však další části téhle série číst prozatím nehodlám.

Hatshepsut
24.09.2021 5 z 5

Tento díl mám z celé série nejraději. Autorka svým psaním dokáže v člověku probudit neuvěřitelné emoce a není možné se odtrhnout od knihy. Příběh Emílie a Viciouse byl pro mě silným prožitkem a určitě se k této knize a vlastně celé sérii vrátím.

"Lidé v Japonsku cestují ze všech koutů země, aby viděli kvetoucí třešně, sakury. Sezona jejich květů je krátká, ale dech beroucí, a potom okvětní lístky spadnou na zem a rozptýlí je vítr a déšť. Babička říkala, že třešňový květ je jako život. Sladký a krásný, ale trvá zatraceně krátce. Příliš krátce na to, abys dělal to, co nechceš. Je příliš krátký na to, abys opouštěl lidi, které miluješ.

Jita160
07.09.2021 5 z 5

Hříšník, ano přesně takhle si ho představují Vicious to je on...
Bravůrně napsaný čtivý příběh,který vás strhne.
Láska a nenávist ...ale ne jen tak ledajaká.
Vicious a Emilia ti spolu nemůžou být ,ale přesto to nejde jinak....
Tohle bude rozhodně skvělá série Hříšníků ,kterou si já rozhodně nenechám ujíd.
DOPORUČUJI !!!!

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si úplně maximálně zamilovala...
Hlavní hrdina pěknej grázlík,měla jsem chuť ho praštit,ale to dávalo knize to její kouzlo...️

nina3905
24.08.2021 4 z 5

Romantická kniha, ktorá vás vtiahne do deja vďaka zobrazenému deštruktívnemu vzťahu hlavných hrdinov (zlý chlapec - naivné dievča). Príbeh mál rýchly spád, predvídateľný, ale "čtivý". Páčilo sa mi, že som sa v knihe stretla s postavami z predchádzajúceho dielu.

Raislin
02.08.2021 5 z 5

Úplně skvělá kniha. Dost temná. Je vidět, že peníze štěstí nepřinesou. Super čtení na dovolené!

badliar_id
26.07.2021 3 z 5

Už delší dobu jsem po téhle sérii pokukovala a díky tiktoku (opět! tiktok je vážně skvělá aplikace!) jsem se do ní pustila.
První díl, tudíž Vicious, byl fajn. Jo, to jsou správná slova. Příběh byl čtivý a pocity byly krásně popsaný. Teď nastává ten problém, který jsem po čas knihy měla.
Vic byl vážně ale vážně krutý, ale zároveň se pak začal chovat mile a vy jste měli problém ho nenávidět. Mám s ním vážně divný vztah :D.
Jednu chvíli bych ho rozpárala, ale pak přišla cute chvíle a já ho měla opět ráda :dd.
Emilia byla fajn postava! Líbilo se mi, jak se i přes to všechno držela a snažila se držet hlavu vzpřímenou! Jejich vztah byl vážně toxický a občas mi dělalo problém číst dál, ale nakonec jsem si je oblíbila..
Je to všechno jedno velké klišé, protože je snad všem jasný, jak to asi dopadne :D. Budu se opakovat asi po sté, ale mě tyhle klišé věci prostě baví. Je to moje comfort čtení..
Jsem zvědavá na další díl - příběh Deana a Rosie.. 3.5/5

Než se do knihy pustíte určitě se nejdříve koukněte na TW!! (šikana, násilí atd..)

lihate
07.06.2021 3 z 5

Chtíč je to, když tě jiná osoba přiměje, aby ses cítil dobře. Láska je, když chceš, aby se jiná osoba cítila dobře.
– Růžovka

Láska a nenávist. Dva rozdílný pocity a přesto často splývají v jeden. Obojí se může změnit v potřebu, v závislost. V závislost na jiné osobě. Může to skončit dvěma způsoby a cesta pokaždé bude noční můra. Buď se nakonec navzájem zničí nebo zůstanou jeden pro druhého. Tahle kniha byla zvláštní v tom, že se rozhodli pro obojí. Ničit se a přitom si být na blízku. Život Viciouse nebyl vůbec pěkný a občas jsem se bála, čeho všeho je schopný. Nebyl to bastard, byl to opravdový kretén. A na to, co Emilii udělal, mu odpustila vážně rychle. Na jejím místě bych ho spíš už nikdy nechtěla vidět. Jsem ale ráda, že se dokázal změnit. Zpočátku mi dělalo problém se začíst, první polovina knihy mě nebavila a nutila jsem se do čtení. Pak to bylo lepší a na chvíli zase horší, ale konec byl super. Je to zajímavá kniha, ale přišlo mi, že občas jsem se ztrácela. Nicméně celkový pocit po přečtení je kladný a líbila se mi.

"Nestojíme nad zákonem ale ani pod ním."

"Všechny krásné věci pominou."

Grohlinka
26.05.2021 4 z 5

Bod nahoru už jen za přezdívku Vicious. Jeden z nejosobitějších hrdinů, se kterými jsem se při četbě milostných románů setkala. A ne, nevyměknul ani na konci. Ani v celé sérii. Je to v rámci žánru rozhodně jeden z lepších počinů a jako oddechovka rozhodně dobrá volba. Líbí se mi, že autorka ke každé knize v sérii přidává play list.

ovecka535
04.05.2021 5 z 5

Pěkný čtení, hlavní hrdina mě vždy překvapil svým způsobem chování, ale dobrý.

Evule114
20.04.2021 4 z 5

Omlouvám se za to vyjádření, ale Vic byl opravdu kretén k pohledání. Miluju záporáky, ale jeho jsem nějak nemohla zkousnout. Zato Emilia mi byla od začátku sympatická. Naštěstí se to ke konci zlomilo a já knížku nadšeně dočetla. Přečetla jsem jí za odpoledne. Nemůžu říct, četla se dobře, ale pořád mám z Viciouse rozporuplné pocity. Za mě osobně je to na 3,5*, ale je to asi tim novým prostředím, už se vrhám na druhý díl. :-)

Vendulik
09.04.2021 5 z 5

Velice výborné počtenicko. A konečně kniha, kde si hlavní hrdina nechal svůj zlý charakter a nestal se z něj hodný tunta. Doporučuji všem k přečtení.

mskamila
30.03.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka co jsem přečetla za týden ????. Je zajímavá napínavá a samozřejmě romantická s dobrou zápletkou. Obě hlavní postavy jsou trochu předvídatelné ale zároveň je příběh napínavý a zápletka opravdu dobre vymyšlená.

Miška935
08.03.2021 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Četla se rychlosti blesku. :)

Khira
06.03.2021 3 z 5

Uprimne? Nechapem to. Na jednej strane to mal byt takmer presne moj typ dokonaleho hrdinu. Ja prasivcov proste zboznujem. Na druhej strane som pri citani nic necitila. A ked pisem nic, tak vazne nic. Ziadny pocit. Nula. Myslela som si, ze to bude mnou, mojim dnom, rozpolozenim, cimkolvek. Avsak hned v ten večer som siahla po knihe Ukradeny polibek a ano tie pocity tam boli. Teraz ale k hodnoteniu. Jednu hviezdicku davam za hlavneho hrdinu, ja by som si to tiez vybavila rucne. Drzal fasádu az do konca do knihy, takze druha hviezdicka za neho. Dean sa mi nepacil v ziadnej scene. Bol ako mastny flak. Proste ho nie a nie dat zo seba dole. Teda zo mna pocas citania. Dalsiu hviezdicku davam za hlasku o Melovi Gibsonovi. Ja toho chlapa milujem. Nikto ale ze vazne nikto nedokaze mat taky sialeny vyraz v ociach. Podobnost medzi nim a Vicom nevidim ale hlaska to bola dobra. Presne viem co tym autorka myslela. Za prečítanie urcite stoji, za poziciu v mojej osobnej top nie.

dedysek
18.02.2021 5 z 5

Vicious je podle mě nejlepší 'hříšník'. Nemohla jsem se dočkat až si ho přečtu a nezklamal. Je to hajzl...jako fakt ultra, ale asi mi to vůbec nevadí :-) kdo ještě nečetl, tak šup. Možná nebudete tak nadšené jako já, ale stejně si ho zamilujete :-)

petraLI
18.02.2021 5 z 5

Ano, ano, ano... konečně jsem se dočkala trochu změny. Osvěžující změna ve stylu je to hovado, ale fakt ho žeru. Vážně toho “vola” jsem si postupem času zamilovala. Oba mě bavili. Jasně, jak už tady psalo spoustu čtenářek, Vicious se choval jak kretén a normální holka by ho v reálném životě poslala někam. Jenže tohle není reálný život, je to knížka a zatraceně dobře napsaná!