Příběhy o úkladech a intrikách

Příběhy o úkladech a intrikách https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174977/bmid_pribehy-o-ukladech-a-intrikach-vlp-174977.jpg 4 65 11

Detektivky z časů dávno minulých. Čtrnáct detektivních povídek, odehrávajících se od 12. do 18. století v prostředí středověkých tvrzí, renesančních měst i poddanských vesnic. Případy vražd, znásilnění, loupeží i vydírání řešené pomocí rozumu mají vždy překvapující řešení.

eltondo
21.01.2023 2 z 5

Připadá mi to jako trochu delší slohová cvičení. Trošku zajímavé jsou jen úvody z různých dob a různých míst naší země. Motivy zločinů se často opakují a zločinec se často přizná nebo podřekne hned v první větě.

March
24.06.2020 3 z 5

Ani nenadchne, ani neurazi. Takové lehké ctivo, kapitoly krátké, ani nevím, co bych i tom napsala...nijaké

TeaPeter
08.09.2019 3 z 5

Lehké soudničky z historického prostředí.

Merlinit
12.11.2018 4 z 5

Slušné a čtivé.

orson
27.11.2017 4 z 5

Na mě moc krátké a jednoduché. Rychle se to čte, ale o nic to člověka neobohatí. Ostatní knihy tohoto autora jsou o dost lepší.

cérka
31.07.2017 3 z 5

Moje první setkání s panem Alenským, ale přečteno jen k vůli panu Vondruškovi :-). Rukopis nezaměnitelný, bohužel moc krátké povídky a neustále se dokola opakující se motivy mě moc nebavily :-(. Nicméně, přečtu si i zbývající dva díly :-)

Petrstik
31.05.2017 5 z 5

Celkem čtivý soubor krátkých a nenáročných historických detektivek.

lenka7348
16.12.2016 4 z 5

Je vidět, že tato kniha patří mezi prvotiny pana Vondrušky. Jeho styl psaní je nezaměnitelný, což je patrné i u tohoto díla. Po chvíli čtení mi ale začaly vadit neustále se opakující náměty, a také mi více vyhovují delší slohové útvary. Knihu doporučuji spíše milovníkům pana Vondrušky, které zajímá, jak tento spisovatel začínal.

Rocker007
03.06.2014 4 z 5

Po výborných knihách jako Dýka s hadem nebo Adventní kletba přejít k prvotinám nebyl asi nejlepší nápad. Většina příběhů si je hodně podobných. Přesto kniha nenudí a člověk si těch asi 90 stránek vychutná jako každou jinou Vondruškovu knihu. Za mě 4 hvězdičky kvůli stále se opakujícímu se konceptu povídek. :)

Tiama
18.02.2014 4 z 5

Krátké, jednoduché, detektivní povídky. Mají něco do sebe..

simuiv
25.01.2014 5 z 5

Moje první setkání s V. Vondruškou, kdy ještě psal pod pseudonymem. Pak hoodně dlouho pauza a teď, když děti odrůstají a mám čas, čtu jednu jeho knihu za druhou.