Zdislava a ztracená relikvie

Zdislava a ztracená relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89515/bmid_zdislava-a-ztracena-relikvie-aneb-t-RVF-89515.jpg 4 734 99

Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu zastává úřad správce hradu Bezdězu a v jeho pravomoci je i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Z pátrání po trnu z Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ. Vyšetřování navíc zkomplikují další zločiny. Co spojuje vraždu měšťana z Jablonného a znásilnění jeho mladé manželky s podivným soubojem v hrádeckém šenku? Pán z Chlumu hraje o čas a nachází překvapivé řešení. Navazuje na autorův předchozí román Dýka s hadem a podobně jako ten je inspirován dobovými prameny. Druhé vydání... celý text

Parwana
05.11.2019 5 z 5

Sice je to psané trochu jednodušeji, hodně popisu a autor se místy opakuje, ale jeho knihy se příjemně čtou. Navíc pěkný příběh s temným nádechem, ale bohužel smutným koncem. Čtu podruhé a určitě se ke knížce ještě někdy ráda vrátím.

SAnthony
30.10.2019 4 z 5

Další příjemné čtení a středověké reálie jsou velmi příjemným zpestřením.

Pavelpi
16.07.2019 5 z 5

Nádherný příběh o relikvii,která se ztrácí a zase objevuje.Také Ota,zde prožívá další smutek a ukazuje se,proč má rád kejklíře a komedianty.Závěr a rozuzlení knihy je jako vždy logické a přehledné.

helenkan
18.06.2019 4 z 5

Zase bezva čtení.

olívoil
06.06.2019 5 z 5

další zajímavý příběh, škoda ztráty Otovy lásky...…...

Alex.rrr
18.04.2019 4 z 5

Další z dobrých knih tohoto autora. Příběh byl napínavý, jednoduchý, s povedenou zápletkou. Trochu smutnější konec, ale příjemná změna od happyendingů. Za mě doporučuji.

jarin58
14.01.2019 4 z 5

Pan Vondruška nevybočuje ze svého stylu psaní příběhů což je dobře a proto za čtyři hvězdy.Jsem spokojen.

Evžen82
29.12.2018 5 z 5

Kniha z této série mě ještě nikdy nezklamala. Vždy příjemné oddychové čtení a milý dárek pod stromečkem ☺ Také se mi líbí, že knihy lze číst v libovolném pořadí.

Emily82
17.12.2018

Kniha čtivá, má spád. Jediné, co bych vytkla, jsou velké historické nepřesnosti. Chápu drobnosti, ale že Zdislava zemřela dříve než nastoupil POII. mne zarazilo hned...Navíc nebyla bezdětná, měla 4 děti.
Byla to první kniha VV, kterou jsem četla, třeba budu příště shovívavější, třeba u jiných témat. Ale zrovna Zdislava mne hodně zajímá, tak jsem si toho všimla. :)

Bohemians
29.11.2018 3 z 5

Příběh je fajn, děj má spád. Maličko mě mrzel závěr s Beatrice - trošku telenovelské.. Poslední stránka zase zvláštně mystická. I tak půjdu do dalšího dílu! :-)

polednice1705
27.09.2018 5 z 5

Pro odpočinkové čtení pan Vondruška svými "krimkami" nikdy nezklame....

lucie.8
05.09.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil asi ještě více než ten první.

Jaruš7
07.05.2018 5 z 5

Autorovo poklidné vyprávění dovede naladit strunu pohody i v detektivce. Relikvie ve středověku měly magickou moc, sběratelská vášeň byla proto i důsledkem podvodů, klamů, zločinů i bitev.
I v tomto pestrém příběhu má záviděníhodný předmět v důsledku zločinnou sílu šířící kolem sebe smrt.
Komu je jí nutně třeba a k čemu asi? Cennost ,necennost když se přidá ta extra správná bajka původu, je o dramatu rozhodnuto.
Skvělá audiočetba.

oolinkaa
27.04.2018 5 z 5

Další moc pěkný a čtivý díl od Vondrušky. Doporučuji

tlllk
23.04.2018 4 z 5

čtivé, ľahké, zábavné, navyše zasadené do vierohodných reálií. Myslím že lepšie ako polovica toho krvavého braku čo sa dnes vydáva za detektívku...

lisc
03.04.2018 4 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem od pana Vondrušky četla.

BobbyB
29.03.2018 4 z 5

velmi povedene + krasne archaicke pojmy; proc ne 5? obcas (velmi malo) deus ex machina...

msjadepaton
25.03.2018 3 z 5

Oproti prvnímu dílu mi to přišlo o dost zmatenější. Možná tím, že jsem očekávala oddělené případy, byla jsem občas trochu tápala, co má s jakým případem souvislost. Hlavní zápletka kolem Oldřicha byla navíc trochu moc průhledná.
Kromě toho bych úplně vypustila prolog a epilog. Pro pochopení příběhu nebyly potřeba a posunuly celý příběh do takové podivné ezo roviny, až jsem si říkala, jaký žánr, že to vlastně čtu.
Rozhodně to bylo čtivé a vedlejší případy Oty a Diviše byly zajímavé. Ten Oldřichův už méně, ale i ten se dobře četl. Takže, sice u mě slabší než jednička (hlavně zápletkou), ale další díl do ruky určitě vezmu.

Adso
04.02.2018 5 z 5

Vondruškova historická detektivka (opět) nezklamala. Tato byla navíc velmi bohatě propracovaná, přesto bez zbytečných odboček a vedlejších linek. Zakoupeno na nádraží, 3hodinová cesta vlakem utekla jako nic. :)

Malarkey
22.12.2017 5 z 5

Druhá kniha z této série samozřejmě vůbec nezklamala. Naopak. Stala se rázem mou jednou z nejoblíbenějších v sérii. Pan Vondruška tu chytře zakomponoval tři případy, ve kterých ten o ztracené relikvii je samozřejmě nejzajímavější. I ostatní ale stojí za pozornost a moc hezky popisují tehdejší dobu v prostředí, které mi je dobře známo. Někdy v druhé polovině knihy jsem měl dokonce nutkání knihu na chvíli odložit a chvíli se utápět v historických mapách a studovat, kudy asi královské družiny dříve chodili, aby se dostali, kam potřebovali. Hodně mě to bavilo. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout a to je podle mě dostačující důkaz k tomu, že se jedná o super čtení.