Zdislava a ztracená relikvie

Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu zastává úřad správce hradu Bezdězu a v jeho pravomoci je i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Z pátrání po trnu z Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ. Vyšetřování navíc zkomplikují další zločiny. Co spojuje vraždu měšťana z Jablonného a znásilnění jeho mladé manželky s podivným soubojem v hrádeckém šenku? Pán z Chlumu hraje o čas a nachází překvapivé řešení. Navazuje na autorův předchozí román Dýka s hadem a podobně jako ten je inspirován dobovými prameny. Druhé vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89515/zdislava-a-ztracena-relikvie-aneb-t-RVF-89515.jpg 4.4567

Kniha Zdislava a ztracená relikvie

soupik2012

Detektivní romantická pohádka pro dospělé, tentokrát opepřena špetkou té duchařiny. V knize můžeme sledovat tři různé případy, které se navzájem prolínají. Každý je jiný, dokonce každý případ někdo jiný vyšetřuje. Snad také díky tomu mě tato kniha bavila o poznání víc, než předchozí kniha Dýka s hadem, kde jsou jednotlivé případy odděleny a vyšetřování vede pouze Oldřich Z Chlumu. Jinak vše běží dle zaběhnutého vondruškovského schématu. A to mě baví. Audioknihu čte pan Jan Hyhlík. Pro četbu historických románů se jeho pomalé vyprávění dokonale hodí.

rafan65

Znovu pěkně napsaná kniha, příběh je poutavý a krásně se čte. Budu číst určitě další knihy tohoto autora.

Mája777

Mám ráda tyhle poklidné detektivky. A pan Vondruška umí vyprávět. Hned jdu na další díl, jsem zvědavá, co bude dál a jak se posunou osudy Oldřicha, Oty a Diviše.
(4. 3. 21 - 7 768 - 21)

willy9203
16.11.2020

Opět hezky vystavěný příběh, napínavý a příjemně čtivý. Ideální pro odpočinek. Bohužel, tentokrát o něco více předvídatelný, než jsem u pana Vondrušky zvyklý. A mezi námi, ta stopa duchařinky tam při troše dobré vůle také být nemusela.

Rowana
05.11.2020

Mohl by to být také příběh o tom, jak se panoš Ota skutečně zamiloval. To není spoiler, neboť se na tuto skutečnost vzpomíná hned v několika knihách z řady o královském vyšetřovateli Oldřichovi z Chlumu.
A vlastně to je i příběh, který by se nemusel příliš ostýchat zařadit se na polici po bok svých dalších fantasy družek.
Je to pěkný příběh, správně zamotaný, občas i trochu napínavý, a i přes mordy svým způsobem milý a vhodný k odpočívání.

trudoš
04.11.2020

Jsem zlý a ošklivý čtenář historických detektivek, protože Oldřichovi z Chlumu ani po druhé knize nedokážu přijít na chuť. Nikdo ale nemůže říct, že se nesnažím. Jenže tam, kde jsem jiným autorům ochoten odpustit trocha té fantazie v exotických kulisách (a co si budeme nalhávat, pro mě je exotika už sousední Slovensko), v případě severočeského prostředí vnímám kraj i dobu mnohem citlivěji. Takže když na mě pan Vondruška vyrukuje s křižáky a satanisty, jednoduše mu v rámci dané lokality nedokážu uvěřit ani slovo. Přičemž zcela opomíjím protivně bodré postavy, jež mají tendence se chovat a vyjadřovat, jako by byly na divadelním jevišti. Jít o scénář k pohádce, neřeknu ani slovo, akorát bych možná poukázal na nevhodnost lascivních vtípků o ženách, pro něž má autor evidentně slabost. Ale jako vážně míněný román u mě Zdislava a ztracená relikvie selhala. Ze tří navzájem se prolínajících příběhů zaujal jen ten nejjednodušší s penězoměnci a vše ostatní byla pouze romantická omáčka navíc.

hnatlubo
28.10.2020

Když si potřebujete odpočinout jsou Vondruškovy historické detektivky skvělou volbou.

pavel9410
06.09.2020

Precetl jsem v ramci ctenarske vyzvy. Dej je dost predvidatelny, postavy mne zas tak moc nezaujaly, cele mi to prislo lehce jako cervena knihovna smrncnuta detektivkou.