Zdislava a ztracená relikvie

Královský prokurátor Oldřich z Chlumu zastává úřad správce hradu Bezdězu a v jeho pravomoci je i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Z pátrání po trnu z Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ. Vyšetřování navíc zkomplikují další zločiny. Co spojuje vraždu měšťana z Jablonného a znásilnění jeho mladé manželky s podivným soubojem v hrádeckém šenku? Pán z Chlumu hraje o čas a nachází překvapivé řešení. Navazuje na autorův předchozí román Dýka s hadem a podobně jako ten je inspirován dobovými prameny. Druhé vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89515/zdislava-a-ztracena-relikvie-89515.jpg 4.4442

Hříšní lidé Království českého (2.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Zdislava a ztracená relikvie

Pavelpi

Nádherný příběh o relikvii,která se ztrácí a zase objevuje.Také Ota,zde prožívá další smutek a ukazuje se,proč má rád kejklíře a komedianty.Závěr a rozuzlení knihy je jako vždy logické a přehledné.

helenkan

Zase bezva čtení.

olívoil

další zajímavý příběh, škoda ztráty Otovy lásky...…...

Alex.rrr

Další z dobrých knih tohoto autora. Příběh byl napínavý, jednoduchý, s povedenou zápletkou. Trochu smutnější konec, ale příjemná změna od happyendingů. Za mě doporučuji.

jarin58

Pan Vondruška nevybočuje ze svého stylu psaní příběhů což je dobře a proto za čtyři hvězdy.Jsem spokojen.

Evžen82
29.12.2018

Kniha z této série mě ještě nikdy nezklamala. Vždy příjemné oddychové čtení a milý dárek pod stromečkem ☺ Také se mi líbí, že knihy lze číst v libovolném pořadí.

Emily82
17.12.2018

Kniha čtivá, má spád. Jediné, co bych vytkla, jsou velké historické nepřesnosti. Chápu drobnosti, ale že Zdislava zemřela dříve než nastoupil POII. mne zarazilo hned...Navíc nebyla bezdětná, měla 4 děti.
Byla to první kniha VV, kterou jsem četla, třeba budu příště shovívavější, třeba u jiných témat. Ale zrovna Zdislava mne hodně zajímá, tak jsem si toho všimla. :)

Bohemians
29.11.2018

Příběh je fajn, děj má spád. Maličko mě mrzel závěr s Beatrice - trošku telenovelské.. Poslední stránka zase zvláštně mystická. I tak půjdu do dalšího dílu! :-)