Spiknutí oběšenců

Spiknutí oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458207/bmid_spiknuti-obesencu-b2e-458207.jpg 4 270 78

Na královských statcích poblíž městečka Benešova u Ploučnice zakládá panovník hrad Ostrý. Od počátku však stavbu provázejí potíže, a proto je dohledem pověřen Oldřich z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, dojde v Benešově ke vzpouře, jejíž okolnosti jsou velice nejasné. Co je však podstatné, její aktéři, tři bratři a sestra, jsou z rozhodnutí královského rychtáře oběšeni. Ráno však těla na šibenici nejsou a rychtář je zavražděn. Podle svědectví jeho ženy spáchali tento mord právě ti čtyři oběšenci. Lidé mají strach a s královskými úřady nechce nikdo z nich mluvit. Proto do kraje vyráží v převleku panoš Ota, jehož cesta však neproběhne tak snadno, jak si Oldřich z Chlumu představoval. Zlo jako by se vršilo a mrtví přibývají…... celý text

kuruteku
21.06.2021 4 z 5

Zašmodrchané parádně, na nějakou účast Háty se mi chtělo vsadit, ale že to bude až tak zašmodrchané, jsem netušil. Jinak všechno, co se dalo čekat.

cérka
16.06.2021 3 z 5

Styl, forma, děj - klasický Vondruška současnosti. Buď jej "milujete" a nebo "nenávidíte".
Z příběhů se postupně zcela vytratila historická linka a řeší se pouze nějaký "zapeklitý" mord. Příběhy již nejsou tak dobře promyšlené, jak tomu bývalo zvykem a asi se ani není čemu divit při tak velkém počtu ročně vydaných knih.
Knihy pana Vondrušky už možná čtu jen ze setrvačnosti. Tentokrát mě to, ale opravdu nebavilo a očekávaná relaxace se nedostavila.

p.pavlina
26.05.2021 5 z 5

Hezky zamotaný příběh. Opět další knihu z této série beru jako oddechovku, ale moc hezkou. Čtení jsem si opravdu užila.

hnatlubo
23.05.2021 5 z 5

Tentokrát mě Vondruška bavil víc než kdy jindy.

evakmoch
05.05.2021 2 z 5

Pana Vondrušku mám jako autora velmi ráda, nicméně tohle je slabší průměr. Kniha je překombinovaná, místy nesrozumitelná. Kdyby byla jedna dějová linka vynechána, příběh by byl srozumitelnější. Snad bude další kniha lepší.

mirek2580
02.05.2021 5 z 5

Pan Vondruška mne nezklamal, přečteno za čtyři večery...
Líbil se mi děj, nikde nebyl nezáživný zásek...

Děkuji..

Dae
25.04.2021 4 z 5

Pan Vondruška umí bramboračku z událostí míchat až do konce. Možná byla u tohoto dílu opravdu hustější něž obvykle, ale i tak se mi to četlo dobře a kniha mě bavila.

PetrPehe
24.04.2021 4 z 5

Opět výborné čtení z pera pana Vondrušky. Celkový dojem trochu sráží, že příběh je zbytečně překombinovaný. Rozhodně více, než jiné knihy z této série.

Madelisi
24.04.2021 3 z 5

Příběh má všechny staré dobré ingredience. Zde však byly navařeny lepším způsobem. Moc se mi líbila ústřední zápletka s popravou.

Veškeré slepé uličky byly dobře zdůvodněné. Třeba ta s tím katem.
Říkala jsem si, že bratranec Vartenberků je pěkná svině kvůli tomu, co chtěl udělat manželce.

A že Ludmila a Marek měli na ni takový špatný odhad?

Finální rozuzlení je báječné, odpovídá modernímu duchu vzepětí žen. I když u Vondrušky to zas tak u Oldřicha z Chlumu nepřekvapuje.

kokrokr
15.04.2021 3 z 5

Naprosto souhlasím s názorem té části čtenářů, která popisuje příběh jako příliš zamotaný a občas i nelogický. Slabší tři body.

ivoiro
07.04.2021 5 z 5

Opět hodnotím plným počtem bodů. Nemůžu si pomoct. Jednotlivé díly této série mně hrozně baví.

Boby17
07.04.2021 3 z 5

Tak bohužel, tato kniha se nezařadí mezi mé oblíbené příběhy Oldřicha z Chlumu. Příběh byl tak silně překombinovaný, že bych autorovi doporučil, aby koncept 3 v 1 přenechal pouze výrobcům drogerie. Sice se vše na konci vysvětlilo, ale bylo to pro mě hodně neuvěřitelné. Víc než slabé tři hvězdy dát nemůžu. Ale na prohlídku (zříceniny) hradu Ostrý se nechám nalákat rád.

mr.Zdenek
06.04.2021 5 z 5

Nezklamalo, potěšilo. Rozuzlení sice nečekané, ale na čtivosti knihy neubírá.

Parwana
05.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Když mám tuto knihu hodnotit, jsem celkem v rozpacích. Rozuzlení bylo naprosto nečekané a hodnocení knihy vylepšilo, nicméně i přesto mi přijdou oběšenci jako zatím nejslabší román, který jsem z této série četla. Zmatené dialogy a zápletky, v kterých jsem se ztrácela, jakož i větší množství postav než malé, fráze, které by středověký člověk a muž nejspíš nikdy nepoužil (např. slovo "vypatlanec" - to už jsem si říkala, že autor jakožto historik snad nemyslí vážně), až po zvraty v ději, kdy Marta s Ludmilou vše berou do svých rukou a pomáhají ne zrovna obratně s vyšetřováním, aniž by je jejich mužové okamžitě nespráskali a neposlali domů, nedělají z knihy zrovna zdařilé dílo. Zdá se mi, že autorovi kapku dochází dech a vaří z vody. Navíc se v popisech ve svých knihách začíná poněkud ztrácet. Oldřich si Ludmilu bral v době, kdy byla sotva odrostlá dětskému věku a on měl před třicítkou (Osudný turnaj, v knize Vražda v ambitu). Když si to promítneme do doby, kde se příběh odehrává, měl by se s ní oženit cca v jejích 14, 15 letech, a ejhle, na začátku této knížky se při večeři dozvíme, že jí mělo být devatenáct. Zhruba v polovině série měla Oldřichovi porodit dítě, tady o něm není ani zmínka. Pokud se vracíme v čase, autor to též nezmínil. Příjemné čtení s překvapivým rozuzlením, které se dobře čte a za dva dny je dočteno, ale jeho starší romány byly přehlednější a lépe zpracované. Tady to vypadá, že pejsek s kočičkou vařili dort.

Hoblinka
03.04.2021 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Vůbec jsem se neztrácela v ději.

Pavlnka
01.04.2021 4 z 5

Přečteno za jeden den, to mluví za vše. Příběh má spád a tím, že díly nejdou za sebou, si spoustu věcí domyslíte během čtení. Pan Vondruška stále zůstává mezi mými oblíbenými autory.

karimatka1
31.03.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak typický pěkný Vondruška

Mignard
23.03.2021 4 z 5

Hezky se to četlo. Zápletka zajímavá a rozuzlení také. Pohodové čtení, zvláště pro ty, co v tom kraji bydlí a znají ho. Místopis je zcela reálný.

akinomV
21.03.2021 4 z 5

I já jsem spokojená. Příběh pěkně zamotaný, ale na závěr se hezky rozmotal. Moc se mi líbila zápletka s Otou. Takže opět, pokud si člověk potřebuje přečíst něco pohodového, co má spád a navíc detektivní zápletku, tam je Vondruška vždy dobrou volbou :-)

Kami33
20.03.2021 5 z 5

Jako vždy, nezklame, pobaví. Zase lehce zamotané, o trochu více mrtvých než by mělo, možná malinko překombinované, ale nic z toho nevadí, pokud se chcete odreagovat a odpočinout si. Na hluboké přemýšlení nám stačí jiné věci.