Smrt ve Vratislavi

Smrt ve Vratislavi https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224517/bmid_smrt-ve-vratislavi-224517.jpg 4 426 79

Velvyslanec českého krále jedná ve Slezsku, ale zmizí, a nikdo netuší, co se mohlo stát. Protože jde o ožehavou diplomatickou misi, je třeba postupovat nanejvýš obezřetně. Král Přemysl II. Otakar samozřejmě nechce nechat pátrání jen na vratislavských úřadech, proto posílá do Slezska v přestrojení svého věrného služebníka Oldřicha z Chlumu, jeho ženu Ludmilu z Vartemberka a panoše Otu.... celý text

evarec
23.05.2015 5 z 5

Knizka nezklamala, detektivka plna vrazd, ktere vyresi Oldrich z Chlumu s manzelkou Ludmilou, panos Ota. Dej ma spad, obsahuje i vtipne pasaze, napinave okamziky.

lampernaqui
28.04.2015 4 z 5

Příjemná oddychová detektivka, přesně taková, jakou ji mám od Vondrušky rád. Nic víc, nic míň. Oldřich s manželkou a panošem pátrají po zmizelém, k tomu nějaké ty vraždy... sklepnice, úředníci, hostince... vše, jak má být. Člověk knížku přečte v klidu za jeden den.

wooloong
09.04.2015 5 z 5

Detektivní román plný drsných podlých vražd, krásných chtivých žen, statečných ušlechtilých rytířů, nebezpečných komplikovaných intrik a ... naivních převleků. Koktající panic Ota je pak tou pravou třešničkou na dortu.

Marwin
27.03.2015 5 z 5

Výborná kniha, jako ostatně všechny od V.V.
Trochu mi bylo líto ubohého panoše Oty, na jehož příkladu nám autor ukázal, že "V tajné službě jeho Veličenstva" to nemusí vždy být žádná procházka růžovým sadem.
Kapitola, v níž chudák Ota je několik nekonečných dnů doslova ničen krásnou, zrzavou nymfomankou s tělem bohyně , dokáže vehnat slzy do očí i skutečných drsňáků.A pokud si čtenář ještě uvědomí, že Ota při plnění těchto jemu nepříjemných povinností musel popíjet neomezené množství piva a vína a pojídat všelijakou nadívanou zvěřinu,případně čerstvé ryby, poskytne mu to obraz o temném krutém středověku v jeho nepřikrášlené podobě.

Shardlake
16.02.2015 3 z 5

Pěkné odpočinkové čtení.

Ranuncul
19.01.2015 4 z 5

Pěkná kniha,akorát řešení tohoto případu mi přišlo trochu zdlouhavější.

vincek1
10.12.2014 5 z 5

Opět pěkné čtení. U autora se mi líbí, že dokáže vždy vymyslet ne jednu, ale několik zápletek. Zpestřením byly převleky hlavních hrdinů a koktající panoš, vlastně panic Ota to bylo něco. Doufám, že pan autor bude "plodný" jako naši předkové a napíše ještě mnoho pěkných knih. Doporučuji všem.

eiramka
15.11.2014 3 z 5

Byla jsem na Vondrušku zvědavá, zvlášť proto, že čtu všude převážně kladné kritiky - a asi taky proto jsem byla trochu zklamaná - bylo to takové trochu uspávací čtení - něco mezi červenou knihovnou a bratrem Cadfaelem:) - ale to přeháním, Cadfael je o řád lepší.

Dandulka
03.11.2014 5 z 5

Skvělé počtení a ještě lepší konec. Jen je škoda, že jsou tyhle knížky tak krátké- sotva začnu číst, už jsem na konci. Těším se na Husitskou epopej, ta mi vydrží na delší dobu.

Selinute
02.11.2014 5 z 5

Pohodové čtení a panoš Ota je prostě borec.

raty
15.10.2014 5 z 5

Kniha nás trochu vrátí v čase oproti předchozím dílům. Ale to vůbec nevadí. Kniha se mi líbila, jako všechny z této řady.

KikiZ
02.10.2014

Panoš Ota hrající si na nezkušeného koktajícího francouzského panice - to je za všechny prachy!

buturenka
27.09.2014 5 z 5

další pohodové čtení, legrace a napětí v jednom , úžasná čeština

Tiama
16.09.2014 5 z 5

Příběh se mi líbil, změna prostředí byla taky fajn. Příjemné oddychové čtení, chvíli napínavé, chvíli sranda. Chronologicky patří do období, kdy je Olřich ženatý s Ludmilou, ale ještě nemají děti. To přeskakování v čase mni trochu vadí, ale ne zas tak moc, abych kvůli tomu nějak snižovala hodnocení.

Miquila
15.09.2014 4 z 5

Příběh opětovně nezklamal. Starý známý Oldřich se jako brilantní detektiv musí poprat s daleko palčivější otázkou, než je vypátrání vraha, a to s tím, jak bezpečně zapojit svou manželku do vyšetřování. Netradiční prostředí mimo České království je výhodou, i když typově zůstávají postavy vlastně stejné. Líbil se mi námět, který bych shrnula do hesla Spiknutí zrzavých žen, aneb zlatokopky po středověkém způsobu. Děj hezky ubíhá, autorovy popisy situací a postav bych už po 18 knihách mohla citovat zpaměti, ale stále to neomrzí. Kvalitní, příjemná oddychovka od odborné literatury, aniž by se člověk vzdaloval poli historie. Pro Oldřicha mám slabost a popichování mezi Ludmilou a Otou je adekvátní obvyklým slovním výměnám mezi Otou a Divišem. Za mě spokojenost a už vyhlížím další díl.

gimli35
30.07.2014 5 z 5

Opět vynikající kniha z řady Hříšní lidé Království českého. Doporučuji!

kloin
24.07.2014 5 z 5

Velmi krátce: Spisovatele mám rád. Na knížku jsem se těšil a doufal, že nezklame. Nezklamala a potěšila.

Zdenda20
21.07.2014 5 z 5

Nechápu, jak dokáže autor takovou knihu napsat každé dva měsíce. Napínavé čtení od začátku až do konce. Pojednání o lidské chamtivosti, která je opět v dobách Přemysla II. Pěkně popsán myšlenkový pochod vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu a opět Ota je obětován jako zdatný milenec. Doporučuji všem čtenářům historických detektivek.

Keddie
19.07.2014 5 z 5

Opět výborný historický román. Konečně vydavatel či autor přišel k rozumu a přestal trvat na 250 stránkách. Díky tomu není konec useknutý, ale dodělaný do konce (díky tomu má kniha téměř 300 stran).