Pomsta bílého jednorožce

Pomsta bílého jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424946/bmid_pomsta-bileho-jednorozce-paV-424946.jpg 4 285 73

Častolov z Frýdlantu, který se honosí erbem Ronovců, přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku, kterou najdou mrtvou pod skálou, na níž se jeho hrad tyčí nad krajinou jako orlí hnízdo. Její smrt uzavře královský popravce jako nešťastnou nehodu, jenže záhy poté je zabit i on. O tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným, se přesvědčí Oldřich z Chlumu, když své ženě Ludmile slíbí celou záležitost vyšetřit. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózními způsoby umírat další lidé a vše se točí kolem soutěsky, zvané Peklo. Co je ovšem nejhorší, nikdo z případných podezřelých ty vraždy spáchat nemohl, a tak nakonec nastupuje církev, neboť ďáblova stopa je nepopiratelná.... celý text

wooloong
06.04.2021 4 z 5

Tentokrát to bylo hodně překombinované a na mě poněkud nepoměr mezi dle mého slabým motivem a hromadou obětí. Také mě (jako Andulka VK) dost vytáčelo to vymýtání ďábla. Ďábel se nemýtí, ale vymetá/vymítá. Tuším, že už to nejméně jednou autor chybně použil v jiném příběhu.

Val
10.03.2021 5 z 5

Pro mě opravdu příjemná změna . Člověk se při čtení přenese daleko do středověku a spolu s Oldřichem z Chlumu , Otou a Divišem se pustí do vyšetřování zapeklitého případu. Ti tři jsou skvěle sehraní a Oldřichova žena Ludmila je výborně doplňuje. Pro mě je pomyslnou třešničkou na dortu Bezděz , který miluju a dobře to tam znám . To pak fantazie pracuje na plné obrátky .

Pavlnka
08.03.2021 5 z 5

Zdárné pokračování. Časově to neodpovídá (ještě nemá syna), ale příběhu to vůbec nevadí. Určitě si budu hlídat další díly.

TeaPeter
28.02.2021 3 z 5

Dobrá zápletka, dobře napsaná kniha. Ale dvě hvězdy dolů za krutě odbytý konec. To se pan Vondruška ty konce nikdy nenaučí psát?

ivoiro
26.02.2021 5 z 5

Opět velice příjemná kniha mé oblíbené série. Skvělé počtení pro oddech.

mcabr
11.02.2021 4 z 5

Vcelku pěkná detektivka.

Lenka4
26.01.2021 4 z 5

Na začátku jsem měla pocit, že jsem příběh už četla. Tyto obavy se naštěstí postupně rozplynuly. Není snadné nacházet nová prostředí, vymýšlet situace a postavy, jejichž jednání by bylo zcela jiné a přitom uvěřitelné.

jaja1989
07.01.2021 2 z 5

Ach jo zase jeden z jeho slabších románů.
Vrah jasný od začátku jen se čeká na to až se vykecaji.

sodmic
26.12.2020 4 z 5

Napinave az do sameho konce

vladislav6610
25.12.2020 5 z 5

Kdo všechno musí zemřít ve jménu pomsty? Čím víc podezřelých, tím více mrtvých.

Lady Greystoke
15.12.2020 5 z 5

Když nebudete vědět, co číst do Čtenářské výzvy, zkuste Vondrušku. Některá z jeho knih bude pasovat na každé téma. Jo, bavilo mě to.

gimli35
12.12.2020 5 z 5

4,5 *
Ani sedmadvacátá kniha ze série Hříšní lidé Království českého čtenáře nezklame; plusové body zaslouží Ludmila, která tentokrát nepřekáží, nýbrž skutečně pomáhá. Jako obvykle přečteno jedním dechem a jako obvykle se už těším na další díl této ságy. :)

Koudyna
03.12.2020 4 z 5

Hodně spletitý děj, hodně zvratů ve vyšetřování,hodně vražd :)

8130
23.11.2020 5 z 5

Tak jsem propadla do ostrví Ronovců a četla a četla, celou sobotu..jak já si odpočinula, jen je to takové kostrbaté,dříve ty příběhy plynuly tak pěkně..takdy se to tak zadrhává, takové nucené to bylo..ale pořád lepší než covid..takže odpuštěno a polepšete se !

p.pavlina
19.11.2020 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal. Parádní odpočinkové počteníčko.

Andulka VK
19.11.2020 3 z 5

Mám pana Vondrušku ráda, ale také mám pocit, že ta první jeho díla byla čtivější...tady je plno mordů, i když vše nakonec do sebe zapadá, přišlo mi to docela překombinované...
Ale budiž, jako oddechové čtení to zase není tak špatné. Jen mne zvedlo ze židle to vymÝtaní ďábla...takové slovo přece ani neexistuje! Vymýtat!?! Vymýtit nějaký nešvar, to jo, ale i když to v posledních stoletích už snad nikdo nepoužívá, ďábel a zlé sily se vždy vymítaly, takže VYMÍTAT!
No, ono se to zlo popravdě ze světa dokonale vymýtit nepodařilo, ale to už je,,jiná písnička"

m_martina
14.11.2020 5 z 5

Pan Vondruška je sázka na jistotu v rámci nenáročného, oddechového čtení.

Boby17
12.11.2020 4 z 5

Letos jsem strávil velice příjemnou dovolenou poblíž Doks, i na Bezděz jsem se vydrápal. A tak jsem si tenhle příběh Oldřicha z Chlumu užil a lépe v duchu představoval. Bylo to řádně zamotané, ale konec dobrý, všechno dobré. Spravedlnost zvítězila. Tak mě napadlo, proč svobodní vyšetřovatelé Policie ČR také nezískávají cenné informace od svědkyň intenzivním souložením? Otovi se to daří velice dobře a je přínosem! A ještě jedna věc mi vrtá hlavou. Jak to, že se v těchto příbězích nevyskytují žádné děti? Vźdyť tehdy byla přece mnohem vyšší porodnost, než je dnes. Ale tady (obecně ve všech knížkách s Oldřichem z Chlumu) jsou jen dospělí a možná sem tam nějaký kojenec. Knížka není ani absolutní špičkou, ale ani žádným propadákem. Dávám 3,7 hvězdy, takže zaokrouhluji na 4 celé.

Vojslava
01.11.2020 3 z 5

Zapletené, zamotané, vlastně asi docela nezajímavé, až na ten pokus o trochu psychologie v poslední části knihy. A to důkazní řízení na konci... už jsem i v jiných autorových detektivkách našla elegantnější způsob, jak dát spravedlnosti průchod. Stále víc mám pocit, že novější příběhy už nejsou, co bývaly ty staré...

Madelisi
01.11.2020 3 z 5

Podle mého tu Oldřich nebyl sám sebou. Moc mu to nemyslelo. A na svůj standard stavěl moc špatných hypotéz.
Diviš se oproti tomu vyznamenal při honění lupičů, jak jako jediný zaznamenal jeden detail. Navíc má plusové body za to, že se zajímal o vraždu na Bezdězu (skutečně to bylo Oldřichovi a Otovi jedno?).
Ale Ota - konečně žádné sklepnice, pomiloval snad jenom jednu dívku a nesmírně mu to pálilo.
Příběh - plně ve stylu Midsomeru.