Podivná svatba na Lichnici

Podivná svatba na Lichnici https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184811/podivna-svatba-na-lichnici-184811.jpg 4 487 74

Při ústupu českého vojska z Bavorska se dostane v Mühldorfu zadní voj do obležení. V něm bojuje i Oldřich z Chlumu. Rytířům se podaří probojovat na svobodu, ale i když by měli slavit, jejich velitelé Smil z Lichtemburka a Vok z Rožmberka jsou nervózní. Záhy poté pozve Smil Oldřicha na svůj hrad Lichnici, kde se má konat svatba jeho druhorozeného syna. Když Oldřich na hrad dorazí, uvědomí si, že něco není v pořádku. Jako svatební hosté tu jsou všichni, se kterými se nedávno ocitl v obležení. Ani příprava svatby neprobíhá klidně, neboť dojde k prudké hádce mezi snoubenci. Oldřich z Chlumu to rozmrzele sleduje, ale než stačí pochopit, co se vlastně děje, dojde k první vraždě.... celý text

Selinute
26.01.2015 5 z 5

Panoš Ota musí opět udělat pro vyšetřování "vše", aby spravedlnost zvítězila.

Pavlnka
02.11.2014 5 z 5

Super oddychovka, prostě spokojená jako vždy.

gimli35
10.05.2014 3 z 5

Dobrá kniha, jen mi trochu vadilo, že část děje v českém království obstarávají nudné hádky hostů s hradní posádkou.

brabofka
24.03.2014 4 z 5

Sice delší rozjezd díky popisu děje v Bavorsku, ale i tak, napětí až do konce jak to vlastně bylo. Je pravdou, že pan Oldřich z Chlumu má skvělou dedukci, pamatováka na detaily a 2 skvělé pomocníky. Ale on tam tak nějak prostě patří. A ještě když si v postavě představím Karla Rodena hmmmm labůžo.
Nevím sice proč ale přijde mi, že tento příběh byl tak trochu předlohou filmu Jménem krále právě s K. Rodenem. Nebo že podobnosti čistě náhodná?

Alma-Nacida
10.03.2014 5 z 5

Tradičně čtivá Vondruškova středověká detektivka, mám jen připomínku k panoši Otovi, šmarjá, mohla by se vyskytnout aspoň jedna ženská postava, která se na něj hned nevrhne? ;-)

bibi.r
28.12.2013 4 z 5

Bezva počteníčko :).
Tak nějak mi z toho vychází, že ve středověku byli muži, v jistém ohledu, dost neschopní. Ještě, že tam byl Ota, aby napravoval jejich reputaci :D.

Tiama
10.10.2013 3 z 5

Přišlo mi to trochu roztahanější a jejich hlavní důkaz mě moc nepřesvědčil. A Ota chudák teda sloužil spravedlnosti do roztrhání těla. Nebo aspoň části, no :-)

astroweb
30.04.2013 2 z 5

Jedna z nejslabších Vondruškových historických detektivek.

Zdenda20
28.04.2013 3 z 5

Velmi pěkně napsaný příběh a poprvé jsem zde četl i o nezdařeném výpadu Otakara II. Vyřešení případu je komplikované a pěkně logicky navazující. Jen mi příjde , že nalezený hnědý vlas jako nepřesvědčivý důkaz. Skoro chybí jen DNA dívky a následně zločince.
Přesto to mohu doporučit ostatním.

Pet007
07.04.2013

Moc jsem se na knihu těšila, ale byla trošku zdlouhavá.

raty
18.03.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, jako všechny z řady Hříšní lidé Království českého.

cori
02.01.2013 3 z 5

Tento příběh se vrací v čase o několik let vzad, do roku 1257, kdy je Oldřich vdovcem a teprve ho čeká seznámení s Ludmilou. První třetina se odehrává v Bavorsku, zbytek knihy na Lichnici, kde se řeší případ podivné smrti v okruhu svatebních hostů, tudíž žádné akční scény, jen hádky a podezírání a procházky z hodovní síně do patra a do podkroví, případně na nádvoří. Tentokrát chybí postava velitele Diviše, který je doma na Bezdězu. Zápletka s listinou, vlasem a špionem byla dobrá. Kdo je vrah, jsem až do konce netušila. Autor se už ale opakuje. Scény, kdy Oldřich Otu hubuje kvůli jeho častým návštěvám u žen a milenkám, které po něm doslova šílejí a samy se mu vrhají do postele či sena, a pak se mu za to omlouvá, neboť bez jeho záletů a takto získaných informací by nevyřešil téměř žádný případ, jsou už dost nudné a stereotypní.

čef
07.10.2012 4 z 5

Jednoduché čtivo, jednoduchá zápletka, pointa nic moc. Celkově však román stojí za přečtení kvůli středověkým reáliím, které jsou zřejmě silnou stránkou autora i když kvality knih, které jsem od autora již četl, tento román asi nedosahuje.

Dandulka
09.08.2012 5 z 5

Do samého konce jsem nevěděla, jak to dopadne! Prostě mistrovsky napsané, jako vždy.