Podivná svatba na Lichnici

Podivná svatba na Lichnici https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184811/podivna-svatba-na-lichnici-184811.jpg 4 487 74

Při ústupu českého vojska z Bavorska se dostane v Mühldorfu zadní voj do obležení. V něm bojuje i Oldřich z Chlumu. Rytířům se podaří probojovat na svobodu, ale i když by měli slavit, jejich velitelé Smil z Lichtemburka a Vok z Rožmberka jsou nervózní. Záhy poté pozve Smil Oldřicha na svůj hrad Lichnici, kde se má konat svatba jeho druhorozeného syna. Když Oldřich na hrad dorazí, uvědomí si, že něco není v pořádku. Jako svatební hosté tu jsou všichni, se kterými se nedávno ocitl v obležení. Ani příprava svatby neprobíhá klidně, neboť dojde k prudké hádce mezi snoubenci. Oldřich z Chlumu to rozmrzele sleduje, ale než stačí pochopit, co se vlastně děje, dojde k první vraždě.... celý text

hrosik3
02.04.2020 1 z 5

Tak tohle byla hrozná slátanina, co neměla hlavu ani patu.

DuncanIdaho
27.03.2020 4 z 5

Další pěkný čtivý příběh Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty. Jen případ byl vyřešen dost rychle - během jednoho dne. A vydedukování královského prokurátora mi bylo záhadné. On totiž téměř z nulových informací vydedukoval, jak vše proběhlo a kdo je vrah.

martas79
05.03.2020 odpad!

Jezišmarjájosef! Tam je figur jak na orloji! A ta jména - kdo se v tom guláši má vyznat. Všichni ti Ojířové z Třískoblat a Smilové z Vozoštejna... a to se nebavím o těch služtičkách, které nemají v hlavě ale fakt nic jiného než přefiknout celou hradní posádku...

Arielka1
22.02.2020 5 z 5

Byla to moje první knížka ze série vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu. A určitě nebude poslední. S překvapením autor zbytečně neobkecává vývoje z předešlých dílů. Knížka se čte s lehkostí a je napínavá od začátku až do konce. Doporučuji všem, kteří už jsou přesyceni psychologických thrillerů jako já. :-)

85098211
02.02.2020 5 z 5

Tak tato historická detektivka se panu Vondruškovi opravdu vydařila! Sňatek tam sice nakonec uzavřen nebude, ale po značnou část knihy se slaví ona svatba, o které je řeč v názvu. Zadání Čtenářské výzvy však zní \"Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb\", nepíše se tam, že ta svatba musí být dokončená ;-) - a proto si myslím, že jsem tento úkol splnila. Kromě toho je vysoce pravděpodobné, že se nevěsta Lucie provdá, i když za někoho úplně jiného, než byl onen původní plánovaný ženich :-). Případ jako takový je hodně složitý, podezřelých je celá řada, proto má Oldřich z Chlumu plné ruce práce s jeho vyřešením. A nebýt panoše Oty, který zde sklátí - samozřejmě do postele :-), značné množství příslušnic ženského pohlaví a tím k rozluštění záhady přispěje, tak těžko říct, zda by se odhalení pachatele vůbec konalo. Kniha je neskutečně čtivá, jak bývá u autora zvykem, proto dávám plný počet a časem se budu těšit na další setkání s tímto královským vyšetřovatelem. A přes historické nesrovnalosti se lehce přenesu, protože zrovna tento bod pro mne u detektivky není důležitý ;-).

Le Chat
30.01.2020 5 z 5

Rozhodně lepší než Tajemství abatyše z Assisi, takže za mne pět hvězdiček. :-) A těším se na Olomoucký bestiář.

hnatlubo
25.12.2019 4 z 5

Pěkně napsáno, hodně čtivé, nedokázal jsem se od knihy odtrhnout.

Burák
07.12.2019 4 z 5

Příjemná záležitost pokud si chcete odpočinout od dnes tak oblíbených "severských" drsných krimi.
Moc se mi líbí styl a jazyk vyprávění, baví mě netradiční dobová jména hlavních postav a všudypřítomné intriky mezi urozenými pány. Samotná detektivní zápletka taky nebyla špatná, byť postava vyšetřujícího panoše Oty mi lezla místy na nervy.
Trošku jsem měla problém se do knihy začíst a pletlo mě to velké množství postav, ale zhruba od 2. třetiny se to zlepšilo a já si to nakonec moc užila. Určitě se pustím i do dalších knih z této série.

tlllk
06.11.2019 4 z 5

je fajn čitať detektívku, kde sa autor neprekonáva vo vzrátených postupoch ako niekoho utýrať, potokoch krvy, alebo bombastických zvratoch, kde na úvod zatají polovicu faktov. Toto je príjemná klasika, trochu predvídatelnej erotiky a zopár historických faktov.

Art82
02.09.2019 4 z 5

Spousta lidí v tomto příběhu bylo trochu náročnější se zorientovat ale když se člověk začež tak super.

Niraj
21.08.2019 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od p. Vondrušky. Koupil jsem si ji kdysívá přímo na jeho besedě. A tím to všechno začalo :-) Pak už jsem hltal každou jeho knihu této série, ale i některé z jeho dalších sérií. Komentář píšu dodatečně, po letech, protože jsem si všiml, že tuto knihu mám mezi nepřečtenými/neohodnocenými. Tenkrát jsem ještě na Databázi nebyl registrován.

Ano, možná je jednou z těch slabších od tohoto autora, jak tu níže někteří píší, ale já měl tu výhodu, že ji četl jako svoji první. A jako taková mě nadchla. Kdybych ji hodnotil hned tenkrát, dal bych ji určitě 5*, takže je spravedlivé to udělat i teď , po letech.

Alex.rrr
26.07.2019 3 z 5

Za mě se jedná o nejslabší knihu ze série. Celkem poutavý začátek, ale závěr nevyřešil vlastně vůbec nic. Lucie a Buzek ? Jak to dopadlo není známo a zakončení celé knihy je jen o dohadech, jak bude probíhat. V knize je mnoho postav a ztrácela jsem místy přehled, kdo je čí syn a bratranec, což nakonec ani nebylo vůbec důležité.

karel0684
13.05.2019 4 z 5

Zajímavý je začátek, kdy jsem se zase trochu dozvěděl něco z historie. Trochu mne mate zmatek v Oldřichových manželkách... buď díly nenavazují chronologicky, nebo mi něco uniklo...
Jinak zase dobré oddychové čtení

Carmen13
25.02.2019 4 z 5

Za mne příběh dobrý, ale osobně jsem nejvíc ocenila Otovu odvahu, kdy se ohradil proti neustálému napadání ze strany pana Oldřicha kvůli metodě vedení výslechu dívek a žen. Přesně jak Ota řekl, na jednu stranu mu vyčítá, jaký je hrozný hříšník, ale na druhou stranu ho za nimi vysloveně posílá a informace, které Ota získá velmi rád použije. Naštěstí si pan Oldřich sebekriticky tento pokrytecký postoj sám uvědomí a vše je zase v pořádku:-) Někomu se kniha zdá bez konce, ale myslím, že zakončení je v dané situaci asi nejlepší. Kdyby se všechny záležitosti konkrétně dokončovaly, bylo by to dost zdlouhavé a pro čtenáře asi i nudné.

Marcik7
30.01.2019 4 z 5

Knihy pana Vondrušky mám opravdu ráda. Ani tato nezklamala, jen jsem se trochu ztrácela v množství pro mne složitých jmen.

Malarkey
23.12.2018 4 z 5

Pan Vondruška tu další knihu ze série Hříšní lidé Království českého opět pojal trošku po svém. Prvních sto stránek se odehrává na bojišti jednoho bavorského městečka, aby se zbytek odehrával standardně v prostorech hradu. V tomto případě zrovna hradu Lichnice. Čtivost opět absolutní, jen v této knize jsem měl trošičku problém s až moc šlechtici na jednom místě. Chvílemi to působilo až moc rádoby politicky, i když o politiku vlastně úplně nejde. Jen Ota byl klasik a od autora tu dostával nekonečnou nálož sexu. Občas si po přečtení těchto knih říkám, že to všechno dokázal přežít...

Pavelpi
03.11.2018 5 z 5

Tak jsem dočetl tuhle knihu.Zajímavé už jenom proto,že začíná v Bavorsku ve válce a pokračuje později v Čechách v návaznosti na předchozí příběh.Velmi logicky odvozený příběh a rozluštění celkem nečekané.Takže plný počet bodů.

AlčaVaca
17.09.2018 5 z 5

Ač mám ráda historické téma, dlouho mě knihy pana Vondrušky míjely. Jakmile jsem, v podstatě nedávno, přečetla první, staly se tyto příběhy mým pravidelným a velmi příjemným odpočinkem. Za mě opět pět :-)

Standa24
03.08.2018 4 z 5

Další napínavý příběh Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty, kterým tentokrát pomůže k odhalení pachatele záhadných vražd jeden dlouhý hnědý vlas ... :)

Jaruš7
14.07.2018 5 z 5

Opravdu podivná, a tím více, když je účast povinná z králova příkazu a hosté zde jsou jako v cele pod zámkem.
Jako figurky na šachovnici jsou v nebezpečí a ohrožení, jen barva pláště a vyšitý erb je cenným identifikátorem pro zřejmou příslušnost k rodu.
Listina, která je předmětem zájmu, je pro svůj nevšední obsah a účel cenná, jde o konspirativnost v sousedním království, která měla v budoucnu vliv na budoucí a mnohem slavnější svatbu než byla tato na Lichnici.

Citace:" ..můžeš od minuty (?) dělat královského prokurátora ty. Nemohu můj pane, jak by to vypadalo kdyby královský prokurátor sváděl sklepnice a vůbec holky mravů zbavených a toho bych se vzdát nedokázal."
Příjemný poslech z audioknihy, další do letní kytice - Vondruškiády.