Pečeť smrti

Pečeť smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214351/mid_pecet-smrti-214351.jpg 4 469 58

Český král pověří Oldřicha z Chlumu delikátním vyšetřováním. Pražský biskup totiž vlastní darovací listinu děda současného krále na vesnici Makotřasy, o níž je Přemysl II. Otakar přesvědčený, že patří jemu. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky...

dalia1769
29.08.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih tohoto cyklu, spletitý a napínavý děj.

hana4834
23.08.2023 4 z 5

Zase skvělé čtení místy i hodně napínavé

Riccia
29.06.2023 5 z 5

Za mě skvělé čtení. Tenhle příběh patří k těm, které se mi z této "Oldřichovské" série líbily nejvíc. Oldřich byl jako vždy skvělý, Ota se tentokrát obešel bez sklepnic a že tam bylo malinko víc nadpřirozena, než je v realitě běžné, to mi zase nijak zvlášť nepřekáželo. Kdo ví, jak to vlastně "mezi nebem a zemí" přesně funguje :-)

18LenkA12
14.05.2023 5 z 5

Tenhle detektivní historický příběhem mě od pana Vondrušky bavil nejvíc z těch co jsem přečetla. Kniha byla plná napětí a drama a četla se jedním dechem.

viweb
06.05.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, zamotané, napínavé až do konce.

twix6862
06.02.2023 4 z 5

Čtivé, občas slušně napínavé. Některé linky ale za mne zbytečné a mimo realistický rámec, který jinak knihy mají.

Mája777
11.10.2022 4 z 5

Klasický Vondruška. Příběh se mi líbil, několikrát mi zatrnulo a rozuzlení nebylo špatné. Asi se hned pustím do další knihy :)
(11. 10. 22 - 23 357 - 53)

drakamena
25.09.2022 3 z 5

Tato kniha se mi nelíbila až tolik jako ty předchozí, a to kvůli Otově posedlosti Beatricí #2. Připadalo mi, že kvůli ní úplně ztratil hlavu a přestal rozumně uvažovat. Jinak se mi ovšem případ líbil, hlavně to, jak Oldřich nakonec převálcoval obviněné u královského soudu. To bylo skvělé. Navíc se objevila první zmínka o Závišovi z Falknštejna!

hnatlubo
19.10.2021 4 z 5

Výborný příběh, jen mě zarazily některé maličkosti například jak mohl pražský arcibiskup přes noc sehnat nového sekretáře, je škoda, že si takový detail pan Vondruška nepohlídal. Také bych čekal vysvětlení proč se falšovala listina zrovna kvůli Makotřasům, čím byly pro krále a církev tak důležité?

willy9203
16.09.2021 4 z 5

Detektivní zápletka i postup vyšetřování opět skvělé. Jen mi trochu vadila závěrečná epizoda s Otou.

radimch
07.09.2021 4 z 5

Dobré, dobré, člověk se dozví pár zajímavých věcí a reálií z české minulosti.

Ulala
05.06.2021 4 z 5

Neměla bych knihu komentovat, protože Hříšné lidí Království českého čtu jako oddechovku, nebo jako pohádky před spaním, zejména v dobách pro mně velmi vypjatých. Čtu je ráda a myslím, že jak dočtu všechny díly, začnu znova od začátku ale tentokrát postupně. Možná pak budu mít nadhled a budu moct hodnotit, který díl je lepší nebo věrohodnější.

PREBURDA
22.05.2021 4 z 5

Tento díl, čtivý jako vždy............ ale za mě (asi jsem "přeVondruškovaná"), tomu chyběla, nevím jak to napsat.... asi slovem "šťáva". Až v druhé polovině knihy, kdy se Ota dostal do situace, ve které ještě nebyl, příběh dostal druhý dech a "šťávu" a byla jsem v napětí, jak to dopadne.

rilajaan
30.04.2021 4 z 5

Klasická historická detektivka. Mám je ráda, takže jsem spokojená.

jarin58
07.02.2021 5 z 5

Pan Vondruška pro tentokrát nechal Oldřicha z Chlumu vyšetřovat v Praze a ten se toho zhostil opět bravůrně.Jen nevím proč se z příběhu ke konci vytratil Diviš,chyběl mi tam.

kapr
28.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Knížku jsem četl v době, která není zrovna lehká, ani jednoduchá. Byla příjemným balzámem na problémy a bolístky. Příběh se značně vymyká z řady ostatních příběhů pana Oldřicha. Dlouho jsem jej považoval až za jeden z jeho nejlepších. Proto mne láká podívat se na knihu kriticky. Ne z hlediska historika, na to rozhodně nemám, ale spíše z pohledu čtenáře, kterému autorovy knihy přinášejí hezké večery a klidný spánek. Jednotlivé knihy ze série čtu tak, jak se mi dostanou do ruky, tedy napřeskáčku. Proto mi případné nelogičnosti vývoje mezi jednotlivými částmi zákonitě unikají. Takže stručně. S kejklířkami, a dalšími podobnými vedlejšími postavami prosím zacházet napříště co nejopatrněji, bývají často těmi nejsympatičtějšími. Jinak souhlasím s ostatními komentáři v tom, že se jak z Otova uzdravování, tak především ze závěrečné scény dalo vytěžit daleko více. Diviš mi ke konci také hodně chyběl. Přesto všechno jedna z nejlepších.

eltondo
29.10.2020 4 z 5

Vše je v pořádku. Diviš i přes svůj zamračený vzhled a hrozivou jizvu ve tváři je stále v jádru dobromyslný muž, Ota má stále dlouhé vlasy nakadeřené podle poslední německé módy a Oldřich má Bezděz stále ještě nedostavěný. K tomu půvabná černovlasá kejklířka a příběh může začít.

olívoil
18.10.2020 5 z 5

Trochu mě tentokrát zklamal závěr knihy, protože byl vysvětlen příliš zkráceně, rychle a hekticky.......nicméně opět oddychový detektivní příběh

Jaruš7
24.02.2020 5 z 5

Už si vlastně neumím představit, že bych se nemohla těšit na další komplikované, historické záludnosti v oblastech zločinnosti v příbězích z pera manželů Vondruškových.
Faktem je, že audioknihy jsou formou nej, hudebně zvukomalebné podbarvení a skvělá četba vykouzlí pohodu a zážitek je fajnový.
Pečeť a smrt, pokušení a trest, zkus jedno, druhé se vynoří.
V tomto příběhu jsou reálie, které obaleny zločinem, prostupují historii k počátku vztahu, končící dramatem. Citace:" Má drahá chotí, doufám, že se ti pán Záviš z Falknštejna bude líbit..."
Bezvadný.*****

oolinkaa
03.09.2019 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl.