Olomoucký bestiář

Olomoucký bestiář https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2410/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-olom-Etm-2410.jpg 4 654 98

Na panství olomouckého biskupa bylo bestiálně zavražděno několik žen. Podařilo se chytit a usvědčit vraha, který byl prohlášen za vlkodlaka a upálen. Po čase ovšem vraždy pokračují. Přemysl Otakar II. se rozhodne, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel, proto pošle na Moravu prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovází ho jeho osvědčený pomocník panoš Ota a také písař Wolfgang. Záhy se ukáže, že případ bude mnohem složitější, než se zdálo, protože stopy zločinu míří velice vysoko. Oldřich z Chlumu nakonec odhalí děsivou pravdu, ale aby ji dokázal, musí připravit neobvyklou léčku.... celý text

Devorah
22.11.2016 5 z 5

Bestiálně bylo zavražděno několik žen a hlavním aktérem je opět Oldřich z Chlumu a jeho pomocník panoš Ota. Ovšem nejde jen o tento zločin, ale i to, kdo ukradl královské stříbro. Jak už to tak u Vondrušky bývá, než Oldřich z Chlumu nastraží léčku na svého výtečného protivníka, mezitím se dobře pobavíme u hlášek jeho panoše.

monulam
15.11.2016 4 z 5

Pěkný, propracovaný příběh. Autorův styl psaní mě baví.

Karborund
22.08.2016 4 z 5

Středověké krimi pana Vondrušky prostě neomrzí.I na Moravě si uměl sjednat respekt a popostrčit právo a spravedlnost vzhůru.Škoda, že dnes již takový Oldřichové z Chlumu nejsou bylo by jich sakra potřeba.

barynka15
26.07.2016 5 z 5

Velice zajímavý a napínavý příběh, leč konec se mi zdál poněkud urychlený. Avšak ne tolik jako autorovy novější počiny... :(

Juri81
21.06.2016 4 z 5

P. Vondruška zde zcela změnil způsob psaní i celkovou strukturu příběhu. O něco podobného se pokusil už při Zdislavě, ale tam to nedokázal ukočírovat a nakonec se ztratil ve svém původním (trochu nešťastném) pojetí. Olomoucký bestiář je první kniha oproti všem předešlým s Oldřichem z Chlumu, která se opravdu povedla.

elizabeth_ba
25.04.2016 4 z 5

Jak píše kolegyňka cérka, konečně dobře vypracovaný konec příběhu a nejen ten, celý příběh z okolí Olomouce, Prostějova a Blanska je dobře napsán. Samozřejmě ani tento není bez chyb, ale vzhledem k tomu, že se především Oldřich z Chlumu, ale asi i Ota s Miškou toulali po lesích, kde se ráda toulávám i já, tak za mě tentokrát moc dobré, i když měl Oldřich na konci Moravy a mého kraje "plné zuby"...

Hadati
01.04.2016 4 z 5

Mé první setkání s dílem Vlastimila Vondrušky a jeho vyšetřovatelem Oldřichem z Chlumu, prokurátorem krále Přemysla Otakara II. byl doprovázen pochybnostmi, zda je dobrý nápad začínat tuto historickou sérii odprostřed. Vondruška naštěstí podstatné informace z minulosti v románu zmiňuje, takže ani nový čtenář se v příběhu neztrácí.

Oldřich z Chlumu je vyslán na moravské purkrabství, kde má vyšetřit zmizení truhlic s penězi, které se cestou záhadně ztratily. Ozbrojený vojenský doprovod pak byl nalezen na moravském panství Crha z Holštejna. Pro Oldřicha však toto vyšetřování nebude snadné. Morava je sice součástí českého království, skutečný vliv tam však má biskup z Olomouce, který je sice věrným poddaným krále, ale také nepřítelem Oldřicha. Oldřichovi z Chlumu s vyšetřováním pomáhá charismatický panoš Ota a hrbatý ranhojič Wolfgang. Kromě vyšetřování ztracených peněz se pak Oldřich musí zabývat i dalšími záhadnými případy jako je řádění vlkodlaka.

cérka
04.03.2016 4 z 5

Konečně dobře vypracovaný konec příběhu. Jinak, ale zmatek a na mě moc hádek, vražd a nesmrtelných hrdinů.

jarin58
03.03.2016 5 z 5

Příběhy o panu Oldřichovi jak už někdo napsal,se začínají podobat jako vejce vejci,tento je ale úplně něco jiného.Byl jsem nadšen.

ivoiro
14.01.2016 5 z 5

Poutavý příběh. Kniha se čte sama.

cialexa
08.01.2016 5 z 5

Další krimi s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu, která je napínavá a dobře se čte.

aktijnov
17.08.2015 5 z 5

Krásná detektivka!

Maat
22.06.2015 5 z 5

Prostě perfektní. Pro mě zatím nejlepší Vondruškova kniha. Velký propletenec, který se ke konci krásně rozuzlí a vše do sebe zapadne. Kniha se četla sama. Jsem strašně ráda, že mám ještě hodně knih pana Vondrušky před sebou. Tohle mě nikdy nepřestane bavit :-)

gimli35
01.06.2015 4 z 5

Dost zvláštní Vondruška. Nic mu vlastně nechybí - tajemný vrah vraždí, Oldřich z Chlumu vyšetřuje, panoš Ota hřeší, písař Wolfgang si stěžuje... a vlastně se nic neděje, ten správný spád to dostane až na posledních padesáti stránkách. U Olomouckého bestiáře se mi také stalo to, co se u Hříšných lidí Království Českého nepřihodilo ještě nikdy - knihu jsem dočetl až na třetí pokus. Jediný problém této knížky, který dokážu formulovat je ten, že se Wolfgang s Otou až moc hádali. Poté, co po desáté čtete, jak Wolfang nadává na nepohodlnou jízdu na koni a panoš Ota se mu za to směje, modlíte se, aby už autor cesty těchto dvou postav rozdělil. Hodně upocené čtyři hvězdičky.

LenkaWal
14.05.2015 5 z 5

Připojuji se k názoru, že je tohle opravdu jedna z nejlepších knih od Vondrušky. Vtipné slovní přestřelky mezi Otou a Wolfgangem. Děj velice napínavý. Opravdu jsem si tenhle příběh vychutnala.
Doporučuji.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Vlkodlaci vedou, takže se musí objevit i tady:)
Tady je krásně vidět, jak předsudky jsou zakořeněný v lidstvu od nepaměti.

Henriette
17.04.2015 4 z 5

Jeden z lepších dílů. Napínavý, krvelačný, s trochou tajemna...Jen škoda, že autor více nevyužil potenciál podzemní spleti jeskyní Moravského krasu...

chardon
12.04.2015 5 z 5

Výborně napsaný román. Chytne a nepustí do poslední stránky.

wooloong
19.02.2015 5 z 5

Jako obvykle příjemná oddechovka, dobře vymyšlená záhada, špetka humoru. Knížka na dva příjemné večery.

ritz
08.12.2014 5 z 5

Další výborný román skvělého autora, jeho knížky můžu kdykoliv a kdekoliv...