Oldřich z Chlumu

Oldřich z Chlumu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231388/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-oldr-Kph-231388.jpg 4 265 42

Kniha je malým dárkem těm čtenářům, kteří si zamilovali příběhy královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu. Autor v ní vypráví, jak pracuje s historickými prameny a spolu se svou ženou Alenou poodhalují zákulisí jejich autorského života. Čtenář zde rovněž nalezne literární zajímavosti (včetně životopisu Oldřicha z Chlumu), stejně jako historická fakta (topografie Českého království, základní data příběhů). Součástí publikace je několik povídek, které vyprávějí o méně známých etapách života Oldřicha z Chlumu.... celý text

Zdenda20
25.05.2015 5 z 5

Předešlý komentář je tak trochu očekavaná reakce. Ale jsem rád, že je zde popsaná cesta jak vznikají tak pěkné knihy. Taky jsem si počítal co jsem četl a jedna mi chybí a to je Zločin na Bezdězu. No a ejhle ona ještě nevyšla. Jinak ten popis hledání podkladů musí být trochu honička, ale Mezi tiárou a orlicí a epopeje jsou skvělé, tak ať to panu Vondruškovi vydrží.I ty čtyři uvedené povídky jsou čtivé. Doporučuji ke čtení všem co mají rádi historii a nehledají sled Otových lásek apod.

kolacky
21.05.2015 5 z 5

Tak na tohle jsme čekali, my hnidopichové... Většina "omylů" je vysvětlena a zbytek - nu, tady se přimhouří oko. Díky, Vondruškovi!!!