Msta písecké panny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S dvorem českého krále Přemysla II. Otakara odjíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků do Prácheňska, kde se má konat zasedání zemského soudu. Ale hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164973/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-msta-nVr-164973.jpg 4.5306
Série:

Hříšní lidé Království českého (17.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Msta písecké panny

Přidat komentář
maris123
05. června

Písek znám, je to město mého mládí, a že se příběh odehrává právě tam, to byl takový milý bonus

cmelda26
26. března

Opět skvělé odpočinkové čtení a honem pro další titul z této serie.

Hadati
27. února

Další vyšetřování, tentokrát několika tajemných vražd. Prvních sto stran sledujeme soukromé vyšetřování Oty, až poté se v Písku objeví i Oldřich z Chlumu, který vyšetřování od Oty převezme. Vondruška zde najednou bezdůvodně z Oty udělá méně lehkovážného mladíka, než tomu bylo v jiných dílech.

Nemohu říct, že by kniha byla horší či lepší než ostatní romány z této série. Po přečtení více než pěti knih ale zjišťuji, že knihy této série jsou lehce zaměnitelné a stejné. Přestože mám rád Oldřicha z Chlumu i jeho pomocníky, nestačí to na to, abych ve čtení série pokračoval. Možná v budoucnu sáhnu po dalším díle, když budu mít chuť na krátkou a nenáročnou knihu. Nevěřím ale, že tomu tak bude v nejbližších letech.

Carmen13
22. února

Příběh poměrně jasný a srozumitelný v duchu základních principů "za vším hledej ženu a peníze až na prvním místě.":-) Jen jsem měla trochu problém vymyslet, kdo je myšlen tou pannou z Písku, která se mstí.

Standa24
29. ledna

Sice byl závěr trochu překombinovaný, ale jako vždy příjemné a oddychové čtení :-)

iška
28. ledna

Příjemné čtení. Má to spád a ještě se čtenář pobrouzdá trochu českou historií. Ideální na cestu vlakem.

witko
22. ledna

Další příběh vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků je za mnou. Jako vždy, čte se to téměř samo.

Páájinka
21. ledna

Super příběh. Líbilo se mi, jak se stal Přemysl Otakar obyčejným člověkem ????