Msta písecké panny

S dvorem českého krále Přemysla II. Otakara odjíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků do Prácheňska, kde se má konat zasedání zemského soudu. Ale hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164973/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-msta-nVr-164973.jpg 4.5306

Hříšní lidé Království českého (17.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Msta písecké panny

maris123

Písek znám, je to město mého mládí, a že se příběh odehrává právě tam, to byl takový milý bonus

cmelda26

Opět skvělé odpočinkové čtení a honem pro další titul z této serie.

Hadati

Další vyšetřování, tentokrát několika tajemných vražd. Prvních sto stran sledujeme soukromé vyšetřování Oty, až poté se v Písku objeví i Oldřich z Chlumu, který vyšetřování od Oty převezme. Vondruška zde najednou bezdůvodně z Oty udělá méně lehkovážného mladíka, než tomu bylo v jiných dílech.

Nemohu říct, že by kniha byla horší či lepší než ostatní romány z této série. Po přečtení více než pěti knih ale zjišťuji, že knihy této série jsou lehce zaměnitelné a stejné. Přestože mám rád Oldřicha z Chlumu i jeho pomocníky, nestačí to na to, abych ve čtení série pokračoval. Možná v budoucnu sáhnu po dalším díle, když budu mít chuť na krátkou a nenáročnou knihu. Nevěřím ale, že tomu tak bude v nejbližších letech.

Carmen13

Příběh poměrně jasný a srozumitelný v duchu základních principů "za vším hledej ženu a peníze až na prvním místě.":-) Jen jsem měla trochu problém vymyslet, kdo je myšlen tou pannou z Písku, která se mstí.

Standa24

Sice byl závěr trochu překombinovaný, ale jako vždy příjemné a oddychové čtení :-)

iška

Příjemné čtení. Má to spád a ještě se čtenář pobrouzdá trochu českou historií. Ideální na cestu vlakem.

witko

Další příběh vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků je za mnou. Jako vždy, čte se to téměř samo.

Páájinka

Super příběh. Líbilo se mi, jak se stal Přemysl Otakar obyčejným člověkem ????