Zdislava a ztracená relikvie

Zdislava a ztracená relikvie https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89515/bmid_zdislava-a-ztracena-relikvie-aneb-t-RVF-89515.jpg 4 734 99

Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu zastává úřad správce hradu Bezdězu a v jeho pravomoci je i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Z pátrání po trnu z Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ. Vyšetřování navíc zkomplikují další zločiny. Co spojuje vraždu měšťana z Jablonného a znásilnění jeho mladé manželky s podivným soubojem v hrádeckém šenku? Pán z Chlumu hraje o čas a nachází překvapivé řešení. Navazuje na autorův předchozí román Dýka s hadem a podobně jako ten je inspirován dobovými prameny. Druhé vydání... celý text

pazdy15
07.02.2022 4 z 5

Pěkná oddechová četba, krásně vykreslený český středověk, sympatické postavy Oldřicha, Diviše a Oty :) Ještě na mě čeká mnoho dílů a opravdu se těším. Doporučuji všem podobným jako jsem já (rozmazlený a velice náročný díky četbě Kinga, Sapkowskeho a dalších...), protože u Vondruškovo knížek vypnete, odpočinete si a pobavíte se.

zdenaR
04.01.2022 4 z 5

Další audio před spaním, napínavé, pohodové.

vladislav6610
09.10.2021 5 z 5

Pro chvilku klidu, za podzimní mlhy. Pan Vondruška detektivky umí.

wena
19.09.2021 4 z 5

Jelikož mám Lemberk kousek od baráku tak se mě to četlo o to lépe . Místa kde se příběh odehrává znám a tak mě to připadalo jako bych tam opravdu s Oldřichem byl.

85098211
28.08.2021 5 z 5

(možné spoilery)
Knihy pana Vondrušky mám moc ráda a občas si některou z nich pro zpestření poslechnu v audioverzi ;-). A ani tento případ královského prokurátora Oldřicha z Chlumu mne nezklamal. Asi nejvíc jsem si oblíbila jeho ženu Ludmilu, která je zde těhotná a později se ocitne dokonce v nebezpečí života... Konkrétně v této knize se čtenář (mimo jiné) setkává se Zdislavou z Lemberka a ostatními šlechtici, kteří s její rodinou úzce souvisí. Pán z Chlumu má ve vyšetřování zdatné pomocníky, kteří mu sekundují - a sice Diviše a panoše Otu. A také se zde objevují kejklíři, kteří ke středověkému životu neodmyslitelně patřili... Jak už to v autorových detektivkách bývá obvyklé, příběh je pořádně zamotaný a čtenář se musí pořádně soustředit, aby se vyznal v jednotlivých postavách ;-). Ale podle mého názoru to vůbec nevadí a Oldřich z Chlumu nakonec - dle očekávání, případ zdárně vyřeší :-). PS: Určitě nejvíc mne zamrzela smrt Beatrice, kterou jsem sice očekávala (viz nevyřčená věštba staré Maorky), ale i přesto se mi zdála zbytečná. A taky mi bylo moc líto malých Zdislaviných kocourků. Kočky mám totiž ráda (i když žádnou nevlastním), a proto se mi zdá kruté tyto milé tvory zabíjet...

soupik2012
20.05.2021 5 z 5

Detektivní romantická pohádka pro dospělé, tentokrát opepřena špetkou té duchařiny. V knize můžeme sledovat tři různé případy, které se navzájem prolínají. Každý je jiný, dokonce každý případ někdo jiný vyšetřuje. Snad také díky tomu mě tato kniha bavila o poznání víc, než předchozí kniha Dýka s hadem, kde jsou jednotlivé případy odděleny a vyšetřování vede pouze Oldřich Z Chlumu. Jinak vše běží dle zaběhnutého vondruškovského schématu. A to mě baví. Audioknihu čte pan Jan Hyhlík. Pro četbu historických románů se jeho pomalé vyprávění dokonale hodí.

rafan65
18.04.2021 5 z 5

Znovu pěkně napsaná kniha, příběh je poutavý a krásně se čte. Budu číst určitě další knihy tohoto autora.

Mája777
05.03.2021 4 z 5

Mám ráda tyhle poklidné detektivky. A pan Vondruška umí vyprávět. Hned jdu na další díl, jsem zvědavá, co bude dál a jak se posunou osudy Oldřicha, Oty a Diviše.
(4. 3. 21 - 7 768 - 21)

willy9203
16.11.2020 4 z 5

Opět hezky vystavěný příběh, napínavý a příjemně čtivý. Ideální pro odpočinek. Bohužel, tentokrát o něco více předvídatelný, než jsem u pana Vondrušky zvyklý. A mezi námi, ta stopa duchařinky tam při troše dobré vůle také být nemusela.

Rowana
05.11.2020 3 z 5

Mohl by to být také příběh o tom, jak se panoš Ota skutečně zamiloval. To není spoiler, neboť se na tuto skutečnost vzpomíná hned v několika knihách z řady o královském vyšetřovateli Oldřichovi z Chlumu.
A vlastně to je i příběh, který by se nemusel příliš ostýchat zařadit se na polici po bok svých dalších fantasy družek.
Je to pěkný příběh, správně zamotaný, občas i trochu napínavý, a i přes mordy svým způsobem milý a vhodný k odpočívání.

trudoš
04.11.2020 2 z 5

Jsem zlý a ošklivý čtenář historických detektivek, protože Oldřichovi z Chlumu ani po druhé knize nedokážu přijít na chuť. Nikdo ale nemůže říct, že se nesnažím. Jenže tam, kde jsem jiným autorům ochoten odpustit trocha té fantazie v exotických kulisách (a co si budeme nalhávat, pro mě je exotika už sousední Slovensko), v případě severočeského prostředí vnímám kraj i dobu mnohem citlivěji. Takže když na mě pan Vondruška vyrukuje s křižáky a satanisty, jednoduše mu v rámci dané lokality nedokážu uvěřit ani slovo. Přičemž zcela opomíjím protivně bodré postavy, jež mají tendence se chovat a vyjadřovat, jako by byly na divadelním jevišti. Jít o scénář k pohádce, neřeknu ani slovo, akorát bych možná poukázal na nevhodnost lascivních vtípků o ženách, pro něž má autor evidentně slabost. Ale jako vážně míněný román u mě Zdislava a ztracená relikvie selhala. Ze tří navzájem se prolínajících příběhů zaujal jen ten nejjednodušší s penězoměnci a vše ostatní byla pouze romantická omáčka navíc.

hnatlubo
28.10.2020 5 z 5

Když si potřebujete odpočinout jsou Vondruškovy historické detektivky skvělou volbou.

pavel9410
06.09.2020 3 z 5

Precetl jsem v ramci ctenarske vyzvy. Dej je dost predvidatelny, postavy mne zas tak moc nezaujaly, cele mi to prislo lehce jako cervena knihovna smrncnuta detektivkou.

simona g.
08.07.2020 4 z 5

Ušlo to. Znám i lepší knihy, ale i horší. Že by mě to extra nadchlo, to asi ne, ale za přečtení stála. Zase trochu jiné čtení.

baty
06.06.2020 5 z 5

Mám ráda vypravěčský styl pana Vondrušky. Zajímavý děj, zajímavá zápletka a spravedlivý trest. Super čtení.

Hoshi
03.05.2020 5 z 5

Pokud si potřebuji oddechnout od pohádek a fantasy, ráda sáhnu po knihách pana spisovatele Vondrušky. Stejně jako ostatní knihy z této série byl i tento díl příjemný, oddechový, nenáročný, se zajímavou zápletkou a rozuzlením..

iskovsky
03.03.2020 3 z 5

Toto bol môj prvý Vondruška a možno aj preto sa mi to páčilo najviac... potom to už bolo všetko na jedno prkno...

Hesonit
06.02.2020

Plážové čtení. Závěr mi připadal jako trapné klišé.

Mabie
19.01.2020 5 z 5

Knihy pana Vondrušky mám ráda. Tato je spletená ze tří dějových detektivních vláken. Všechny tři příběhy byly ve stylu autora, tj. zanechaly milý dojem, ale zásadní historické informace nečekejte. Jsou to zkrátka dobové detektivky, takže drobné reálie, nenáročné pobavení, sympatické postavy, spravedlivý trest. Co víc si přát pro oddechovou četbu.

RendyaDav
13.01.2020 4 z 5

Pěkné čtení ,které se čte samo...