Králův dluh

Píše se rok 1266 a český král Přemysl II. Otakar podporuje slabého císaře Richarda Cornwallského. Za to obdrží úřad, který spravuje císařovo jmění na východ od Rýna, a vzápětí se s jeho tichým souhlasem zmocní Chebska. Tamní měšťané s tím nesouhlasí, ale nemají sílu, aby tomu zabránili. Vzápětí se vytasí s listinou, podle které půjčilo jejich město Cheb českému králi Václavovi I. obrovské množství peněz a tyto peníze jim České království stále dluží. Správce královské pokladnice si však pamatuje, že dluh byl splacen a existuje o tom příslušná listina. Jenže nikdo ji nedokáže najít a vzápětí kdosi zavraždí písaře. Český král volí řešení, které považuje za nejrozumnější - povolá správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137496/kraluv-dluh-137496.jpg 4.4310

Hříšní lidé Království českého 16.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Králův dluh

Art82

Další napínavá detektivka prostě klasika. Není co dodat.

Alex.rrr

Jedna z lepších knih série, která mě bavila od začátku. Příjemný rozvíjející se děj, nic přehnaného a skvělé rozuzlení. Super. Zápletka o krádeži a bratrech mě bavila.

Lorelei10

Skvělý příběh, až do konce jsem netušila, kdo stojí za zločinem. Super zamotaný příběh.

Carmen13

Tento příběh se mi zdál poněkud víc psychologický než ostatní. Nevím, asi je to jen můj subjektivní pocit, ale přišlo mi, jako by měl dvě roviny, detektivní a psychologickou a musím popravdě přiznat, že ta psychologická mě místy zaujala víc. Hlavně co se týče rozhovorů mezi panošem Otou a Světlanou. Jinak příběh opět zajímavý a promyšlený, tentokrát s dobrým koncem i pro pachatele, i když je otázka, zda se zde kryje postava pachatele se zločincem...

javirgo

Oldřich z Chlumu je sice zajímavá a sympatická osobnost, ale Husitská epopej se mi líbila víc.

Pavelpi
11.11.2018

Další výborná detektivka ze série Hříšní lidé království českého.Napínavá až do konce,jak je u autora zvykem.

Standa24
11.11.2018

Další pohodové čtení z pera pana Vondrušky. Tentokrát se dozvíme i něco více o Otovi a jeho rodině :-)

pompačka
06.10.2018

Pěkná kniha přečteno jedním dechem .