Jménem krále

Samostatné vydání povídky Osudný turnaj z knihy Vražda v ambitu při příležitosti premiéry podle povídky natočeného stejnojmenného filmu. Případ, který rozřešil Oldřich z Chlumu, zástupce krále Přemysla II. Otakara a správce hradu Bezdězu, odjíždí z pověření svého panovníka na hrad Vartemberk… Mají se zde konat slavnostní zásnuby rytíře Beneše z Dubé a krásné Ludmily z Vartemberka, jimiž má být potvrzen mír mezi znepřátelenými šlechtickými rody. Během cesty narazí na mrtvolu kupce, kterého přepadli a oloupili. Po stopách lupičů pošle svého panoše Otu, ale vrahům se podaří uniknout. V té době ještě nikdo netuší, jak tento zločin ovlivní slavnost, která se má spolu s turnajem konat následujícího dne. Jenže ještě téhož večera se na slavnostní tabuli na hradě Vartemberku objeví citrony, které vrazi uloupili z kupeckého vozu. A vzápětí je zavražděn purkrabí Jošt. Ale není to poslední mrtvý…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19599/jmenem-krale-ZTJ-19599.jpg 4.2238

Hříšní lidé Království českého

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Jménem krále

zdenaR

Jako audioknihu mohu jen doporučit, další velmi příjemná kniha od autora.

davas
08.12.2019

moje první kniha pana Vondrušky a pro mne překvapení...bavilo mne to ,velice hezky a poutavě napsáno ...takže další autor ,kterého si rád přečtu

Amneris
07.12.2019

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí stejnojmenného filmu. A velmi mě překvapila, četla se dobře. Pan Vondruška středověku zkrátka rozumí.

Peleus
27.05.2019

Musím s potěšením konstatovat, že kniha mě štvala mnohem méně, než promarněný potenciál filmového zpracování, který se pohyboval mezi parodií a televizní inscenací v divadelních kulisách s omezeným rozpočtem na rekvizity.

Děj velmi rychle odsýpá, hluchá místa jsem nezaznamenal. Jednoduché dialogy prosté intrik či úskoků ve stylu kardinála Richelieu z Dumasových Třech mušketýrů zpřístupňují čtenářský zážitek široké vrstvě veřejnosti takřka libovolného věku a pohlaví.

Ideální sandálové čtení.

P.S. Prosím nesrovnávat s kvalitativně na hony vzdáleným Soudcem Ti Roberta Van Gulika, a to ani v rámci pokusu o vtip! Nizozemský autor odvádí poctivou práci v rámci popisování prostředí a dobových reálií, včetně složitých formálních, i osobních, vztahů mezi postavami, zatímco jeho český protějšek si něčím podobným život nekomplikuje a zcela se soustředí na děj jako takový.

Jaruš7
30.04.2019

Audiokniha - pečlivě sestavený příběh, pozvánka na svatbu v zastoupení krále je výhrou pro vdovce Oldřicha z Chlumu. Loupež, zločin, mord a nejeden, láska, zrada, Boží soud a drama milostných vztahů je bohatým obsahem případu od mistra V.V.
Citace :"(Ota). Musí dbát na svou špatnou pověst."
Klasika od klasika.

konicekbily
15.10.2018

Velice krátký a hezký příběh, bez "vaty" a hluchých míst. Postavou Oldřicha z Chlumu je vytvořen středověký vyšetřovatel našich zemí, srovnávám se
"Soudcem TI" z historické Číny.

TaLu
08.08.2018

Našemu spisovateli jsem se poměrně dlouho a úspěšně vyhýbala. Díky Čtenářské výzvě jsem přečetla dvě knihy, každou z jiné série. Seznámila jsem se tedy s větším počtem osob. A musím se přiznat, že toto seznámení bylo překvapivě milé. Dobrodružný příběh z dob dávno minulých, kde zločinci páchají zlé skutky se stejnými emocemi, jaké známe z našich životů, mi přišel jako stvořený pro žhavé dny se kterými se potýkám. U knihy se nemusí zavařit mozkové záhyby přemýšlením, protože příběh plyne snadno a rychle. Odpočinula jsem si a určitě se podívám i na film.

mazlak
28.10.2017

Skvělá detektivka. Tento autor dokáže zaujmout. Toto je již druhá kniha, kterou jsem od něj přečetl, a opět nezklamal. Určitě to nebyla poslední kniha, rostou jsem četl.

Králův dluh
Králův dluh