Duch znojemských katakomb

Duch znojemských katakomb https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/bmid_duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4 421 89

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.... celý text

Riccia
26.08.2019 5 z 5

Nemám přečtené všechny knihy z řady Hříšných lidí Království českého, ale zatím mne žádná nezklamala. I tentokrát - perfektní čtení, velice příjemný zážitek. Prostě Oldřich z Chlumu a jeho panoš Ota jsou pro mne velmi milými a sympatickými společníky. Těším se, co si z této řady najdu příště.

peeetta
25.08.2019 4 z 5

Od knihy jsem nemohla odtrhnout. Napínavý děj. Tajemství tajných chodeb vedoucích skrz Znojmo.

Niraj
21.08.2019 5 z 5

Po delším čase jsem se zase vrátil k páně Vondruškovým knihám. Ano, musím uznat, že se pan autor neustále opakuje, a jeho "nakadeřené vrkoče podle poslední francouzské módy" opakující se v každém díle (+ spousta dalších frází) mě už trošičku štve. Ale jinak jsou jeho knížky velmi čtivé, napínavé a tuhle středověkou dobu mám já v literatuře moc rád. Bavil jsem se náramně, za mě opět 5*

jindrich7442
18.08.2019 5 z 5

Po dlouhé době opět p. Vondruška. Znovu jsem se přesvědčil, že zkrátka jeho knihy mám nejraději. Opět velice čtivé a poutavé vyprávění. Samozřejmě by se příběhu dali nějaké mušky vytknout. Ale proč? Já jsem si čtení parádně užil. Děkuji a prosím, jen tak dál...

Mabie
17.08.2019 5 z 5

Zase jedna povedená kniha od pana Vondrušky.
Děj probíhá tentokrát na Moravě a Oldřichovi z Chlumu se spolu s jeho pomocníkem Otou podaří odhalit jak současný zločin, tak i pět let starý případ, který tehdy na stejném místě nevyřešil.
A opravdu jsem se zasmála konci knihy.

aktijnov
13.08.2019 3 z 5

Jedna ze slabších Vondruškových knih. Příběh nenadchl ani neurazil. Chybělo mi tam něco nového.

Dandulka
05.08.2019 5 z 5

Další skvělá kniha! Jak jinak,že? Doslova jsem ji zhltla jako každou Vondruškovu knížku. Prostě můj nejoblíbenější autor! Co k tomu dodat víc?

Páájinka
09.07.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka. Knížky pana Vondrušky čtu ráda. Snad je někdy všechny dočtu.

mari.seri
08.07.2019 5 z 5

Opět další parádní případ Oldřicha z Chlumu. Jako vždy, zhltnuto skoro na jeden zátah. Docela návykové čtení :-)

čef
29.06.2019 5 z 5

Další z řady historických detektivek s Oldřichem z Chlumu. Příliš se od předchozích neliší, snad jenom vrah je zvláštní, neřekne ani slovo a jeho zaměstnání je typické. Sice se jako vždy jedná o nenáročné čtení bez velkých mouder, ale co na tom. Vždyť je to přeci pěkné něco se z historie dovědět a třeba si naplánovat hororový výlet do znojemských katakomb!

p.pavlina
27.06.2019 5 z 5

Tak konečně jsem knihu rozečetla a úspěšně dočetla. Při prvním čtení jsem knihu odložila nedočtenou, po pár měsících jsem se k ní vrátila a jsem za to ráda. Příběh byl zajímavý a měl nakonec jiný průběh, než jsem u pana Vondrušky zvyklá. Paráda.

13werka
26.06.2019 3 z 5

Příběh se drží obvyklého schématu Vondruškových detektivek, včetně Otova pátrání v prostředí šenků a využívání náklonnosti sklepnic. Samotný příběh není špatný (byť zápletka je místy malinko krkolomná), ale myslím, že prostě nepřináší nic nového a je trochu upovídaný (rozbory případu mezi Oldřichem a Otou mne už občas nudily). Když tahle řada začala vycházet, byly příběhy zajímavé prostředím i hlavními postavami, takže člověk některé věci přehlédl. Jenže kouzlo nového vyvanulo a myslím, že i autor trochu sklouzl k rutině

MatejSmehyl
23.06.2019 5 z 5

kniha Duch znojemských katakomb byla pro mě první seznámení s Vondruškou a také se žánrem historických detektivek obecně. Kniha se celkově skvěle čte a děj je po celou dobu svižný. Příběh je srozumitelný a vesměs uvěřitelný. Jedinou slabinu knihy vydím pouze ve stále se opakujících slovech jako jsou starobylý, hypotéza, dobromyslně, ... a ještě v obrovských "náhodách" s Otou, Klárkou a Anežkou.
Myslím, že to nebyla poslední kniha od tohoto autora, kterou si přečtu.

wooloong
16.06.2019 5 z 5

Tentokrát velmi povedený příběh. Dívky naštěstí přestaly zvedat suknice, nicméně Ota si stejně přišel na své. Místo Diviše obsadil ... Diviš, jeho bratranec. Zato se autor upnul na slovo starobylý - starobylý hrad, starobylý šat, starobylý rod, starobylý klíč, a mnoho dalších starobylých věcí. Zápletka byla promyšlená, všechno dobře zapadlo do sebe, ale nějak mi uniklo, kdo byla ta druhá mrtvola v kobce. Nebo se autor nezmínil?

Lorelei10
29.05.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl, který jsem četla. Kdo by čekal, že vrahem bude "zahradník".

TeaPeter
27.05.2019 3 z 5

Dobré pokračování série. Sice občas to vycházelo dost na hranu desatera pátera Knoxe, ale budiž. Spíš mě mrzí, že jako už několikrát jsem měl divný pocit z konce. Určitě by si zasloužil širšího rozpracování na více stránkách. To nakladatelství dává autorům limit na počet stránek a tak se konce musí zhutňovat a ořezávat?

SSTknihy
21.05.2019 4 z 5

Další zábavné vyšetřování královského prokurátora a jeho pomocníků. Tentokrát se mrtvoly vrší ve Znojmě, po místních hradbách se potuluje duch zmizelého rytíře, město je prošpikované tajnými chodbami, krásných šenkýřek je hned několik a do vyšetřovatelské party se přidává Divišův bratranec Diviš. Takže nuda v žádném případě, nechybí obvyklé špičkování, akce stíhá akci a dojde i na milostné hrátky při měsíčku. Skvělé čtení na deštivé odpoledne.

janina74
16.05.2019

Za mě opět super kniha s Otou a panem Oldřichem.

miša63
14.05.2019 5 z 5

Knihy Vlastimila Vondrušky si vždy přečtu s chutí a nikdy nejsem zklamaná.

DuncanIdaho
12.05.2019 5 z 5

Opět pěkné čtení. Příběh je plný napětí a logických dedukcí. Zarážející je však rychlost vyřešení případu. Když sleduji, jak rychle dvojice Oldřich-Oto vše vyřešila, říkám si: "Kam se hrabe naše policie."